şükela:  tümü | bugün
  • bu alanda uzman görünümü veriyorsa ve bu söylediği yalanlardan rahatsızlık duymuyorsa sosyopattır.
  • bu benim ve nedense çok çok kolay olduğunu düşünüyorum. hatta yalan söylerken gözlerin içine içine bakıyorum. yalan söyleyecekken "-ıı şeyy" ile başlayıp gözünü sürekli kaçırırsan zaten yalan söyleme. yalan söylemiyorsan hiç söyleme bari dürüst ol, hem yalancı hem aptal durumuna düşme değil mi?
  • yalancı yalan söylerken gözlerini karşıdakine diker ki yalanına inanıp inanmadığına bakar.

lie to me dizisinin birinci bölümünde bu konuya atıf yapılır.
  • profesyoneldir. alışmıştır ve artık yalan esnasında içinde cızırdayan tatlı vicdanından eser yoktur. öte yandan ortamlarda ne kadar yalan söylerse söylesin, tek başınayken bu yalanlar tokat gibi gelir.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • yalan söylediği kişi (bkz:insan sarrafı ) ise kâr etmeyecek yalancı eylemidir. her türlü yakalanır.
  • işi çözmüştür. hayatını kurtaracak potansiyeli sahiptir.

başarısızı; sıçışlardadır.

(bkz: sıçışlarda olmak)
  • kadındır
  • gözlerini kaçırmamayı becerse bile dudak titremesinden, el hareketlerinden kendini ele verecek olandır.
  • karşısındaki insana değer vermiyordur. yalan söylerken suçluluk duymuyorsa korkun ondan. çünkü harcanabilecek bir objesinizdir.
  • söylediğin yalana önce kendini inandırırsan, sonra kendince yalan söylemiyor olacağın için rahatlıkla yapılabilecek eyleme konu olan kişi. ayrıca gözünü kaçırmamak tu meynstrim şekerim, öğrenmeyen kalmadı.