*

• bu sıralar tivitırda çokça gördüğüm çomarları baştan def etmek için kullanılan iksir. çok önemli bir açığı kapattı.
  • şahane bir argüman.
  • neredeyse her gün kullandığım şahane laf. bugün şirketin asansöründe kuzeninin suudi arabistan'a gittiğini anlatan arkadaşıma da bunu söyledim bütün kabin güldü. zannettiğimden daha popüler olmuş.
  • bu lafla şu şarkı iyi gider:

https://youtu.be/i7wveou5hkq
  • gunde bir kac kez kullanıldiginda sinirleri pamuk gibi yapabilir.
  • cehalet iyice azıttıkça şunu diyorum:
    "namaz niyazsa derdin, camiye gerek yok, git evinde et ibadetini, sen asıl her ülkede yaşarsın sen git, allah'a yakarmaksa yabancı ülkede de evinde bunu gayet iyi yapabilirsin, ancak; vatan ise derdin ki değil vatan bir tane, o yüzden sen git, bana vatan lazım"
  • yalnızca bir espri. her şeyden mağduriyet çıkardığınız gibi bundan da çıkarmayın. kimsenin kimseyi bir yere göndermek gibi bir derdi yok. eskiden gerçekten kullanılan bir kalıbın günümüzde mizah amaçlı kullanılmasından ibaret olay. aynı şey imam hatipler kapatılsın için de geçerli. yüzüklerin efendisi'ndeki yüzüğün içine yazmak, yağan kara yazmak vs. bunlar hep mizah. kimse evinde sabahtan akşama imam hatipler kapatılsın veya yallah herkes arabistan'a diye köpürmüyor.

bir de gelip yaşadığı mağduriyetleri anlatıp şimdi sıra kendisine gelince ektiğinizi biçiyorsunuz yazan var. geçmişte sana yapılan gerçekten zulümdü ama şimdi sen aynısını karşı tarafa yapıyorsan zulümden de, mağduriyetten de bahsedemezsin. bu devran döner mi bilmiyorum ama dönerse ahdım olsun bu baskıyı benim karşıtlarıma yapanların karşısına ilk ben dikileceğim. bugünküler gibi biz çektik şimdi siz çekin diyecek kadar vicdansız değilim.

dün imam hatiplilere katsayı koymak = bugün çocukların okulunu istekleri olmadan imam hatiplere çevirmek + iyi okullara gidemeyecek öğrencileri imam hatiplere mecbur bırakmak.
  • yallah rusyaya'nın bir başka versiyonu, klasik faşist söylemlerden bir diğeri.
  • imam hatipte okuyan imam olsun hatip olsun zaten napacak universiteye gidip gercekten bu magduriyetleri algilayamiyorum. imam hatip'e gidip sonra neden isletme okuyamadim diye aglamak da neyse? ustteki entryle katiliyorum butun gun imam hatipler kapatilsin ya da yallah arabistan'a diye kopurmuyoruz evde, milliyetcilerin ya sev ya terk et sozu vardi bi ara insanlar arabalarinin arkasina yazardi, o kafada soylemiyoruz, geyigine yani, eglenceli bence. bu kadar loser olmayin. xoxo
  • günlük hayatımda da kullandığım jargon.
    ne kadar varoş dili ve edebiyatına girse de
    ortak bir düşüncenin özeti.

yallah arabistan'a.
hesabın var mı? giriş yap