• yamaha'nın daha xsr 700 türkiye'ye girmemişken lansmanını yaptığı, retro cadde motosikleti.

874 cc, 3 silndirli bu alet sanırım daha henüz türkiye'ye teşrif etmemiş fz9 motor bloğunu kullanacak. bonneville ve scrambler ile (japonluğu nedeniyle kawasaki w800'le de) aşık atması beklenen bu alet fotoğraflar yanıltmıyorsa bence alayından yakışıklı.

ayı gibi güçlü olduğu düşünülmektedir. yamaha nasıl ki xv950 ile iron 883'den kağıt üstünde de bence sürüş konforu olarak da (evet ikisini de toplamda 150 km. kadar sürdüm) üstün ama tasarımda harley'den daha tırt ve özenti bi motor yaptıysa bu sefer tasarımda da rakiplerini (belki de özendiklerini) aratmıyor gibi.

türkiye'ye gelir mi? inşallah. fakat bu gelirse xsr 700'ün şansı bariz azalacak. çünkü çift silindirli küçük kardeşi bunun yanında sıska, iki arada bir derede bir tip olarak kalıyor.

tasarımında sadece bir retro motosiklete göre fazla modern dizayn edilmiş kuyruğu ve arka tekerle artçı selesi (şasenin arkası) kısmındaki aşırı gelen boşluğu beğenmedim. genel hatlar, duruş ve kağıt üzerindeki özellikler ise çok iyi duruyor.
  • kalbim sıkıştı görünce ..
  • nasıl ki mt 07*, mt 09*'dan (türkiye'de) kat kat fazla sattıysa, muhtemelen xsr 700* de xsr 900 den kat kat fazla satacaktır.
  • yamaha'nın zaten hastası olduğumuz delibozuk mt09 un üzerine kurulan nostaljik görünümlü yeni motoru. bana yamaha mt09 da ne olmasın ve ne olsun diye sorsanız tam da bu motoru tarif ederdim (kağıt üstü ve estetik olarak). sürmeye çekiniyorum sürersem hastası olur almak zorunda kalırım diye. tabi mt09 da eleştirilen gaz kolunun bunda nasıl olduğu veya süspansiyonlarda biraz gelişme olup olmadığı bir muamma. zira lansman olduğu için çok fazla eksiler söylenmemiş ya da fark edilememiş olabilir. grup testleri ve ayrıntılı incelemeler sonrası hakkında daha çok öğreneceğimiz motor.

bu güzel şeyin sürüş görüntüleri ve sesinin bolca dinleneceği şu görüntüyü de buraya bırakayım.

ek olarak bu modelde çekiş kontrol , ön yükleme ve geri sekme ayarlı ön arka süspansiyon, kaydırmalı debriyaj ve abs standart olarak sunulmakta ;)

yani mt09 dan fazlası . ha şasi geometrisi ve motor bloğu düşünülünce sürüş hissinin çok benzer olacağını öngörmek yanlış olmaz.

döneminde mt09 /07 nin girdiği rekabetçi fiyat ile( neredeyse avrupa ile aynı fiyata gelmişlerdi ) satılabilse eminim yok satacaktı. malesef şu an o paraya scrambler alırım seviyesi civarlarında. oysa bana sorarsanız scramblerin doğrudan rakibi xsr700 (ki bence çok çirkin) bu motor imaj olarak ducatinin çok arkasında kalasa da teknik özellikleri motor gücü vs olarak scrambler'dan fazlası
  • ducati scrambler'in 3 silindirli yamaha versiyonu.
  • abd fiyatı 9990 $ :(

sonra hayat dışarıda çok pahalı bizim ülke en azından ucuz.

ya evet gerçekten öyle.
  • ikinci el makul bir versiyonunu satın almak için aradığım canavar.

mutlu edit: aldım vuruyorum kırbacı. *
  • yamaha ile olan ilişkimiz ybr 125 te son bulmuştu. para olsa da binsek.
  • uzun süredir tek hedefim olan motosiklet. bir motordan beklediğim her şey kendisinde mevcut. sana kavuşmam yakındır az kaldı.. gerçekten az kaldı..
hesabın var mı? giriş yap