• valla ben arada söylediği dırrıtt kısmını duymak için dinliyorum. (bkz: zevk alınan ufak sapıklıklar)
  • şarkıyı beğendim sonra klibi izleyince bazı bazı şüpheler duydum kendimden. ayrıca baktım burada shape of you'ya benzetilmiş. farketmemiştim, cidden benziyor. ksilofon ile çalınmış shape of ritmi olmuş sanki değil mi?

gelelim kişisel eleştirilerime:

dırırıt demeyeydi iyiydi. söz bulamadım arada boşluk kalmasın diye fontu büyük yazdım der gibi olmuş.
    ayrıca şarkıdaki adamın bir duruşu var. klipteki adam ise rapçiyiz ama raconu bozmayalım hehe der gibi bir tavırda. dans edemiyor. siyah beyaz haşofman o taş evlerin konseptiyle uymuş mu yani?
  • bende (bkz: asmr) etkisi yaratan sarki. basit ritim, surekli kafiyeli sozler, uzerinde cok dusunmem gerekmemesi gibi seyler; hayatimda fantastik bir chapter actigim su gunlerde ilac gibi gelmedi degil.

dirrit.
  • "öğğğrettt" deyişi çok tatlı değil mi lan?
  • varoş pop'un en başarılı örneklerindendir. hem şarkının müziğindeki arap ezgileri hem de klibinde bu arabesk estetiğin başarılı kotarılışı, burak king'in aksanlı ve nağmeli vokaliyle mükemmel bir 2017 model arap esintili varoş pop eseri meydana getirmiştir. defalarca dinleme isteği uyandırır.
  • burak kingin içinde dırırıt geçirdiği şarkı.
  • manavgat'ta başlayan yangınlar yayıldıkça yayılıyor. ege, akdeniz yanıyor. seyrine doyamadığımız canlar, bitkiler, hayvanlar ölüyorlar gözümüzün önünde. çığlıklarını duyar gibiyim görmeden.

hep birlikte yanıyoruz. yaşamak sadece canımızı kurtarmaksa, kurtardığımızı sanalım. bu dünya çok uzun zamandır bir cehennnem. herkesi farklı farklı, başka yerlerinden yakıyor. bunu da insan denen çok akıllı varlık yaptı dünyaya. biz yani.
    gelecek gelse de nasıl gelecek? 21. yüzyılın bebeleri, yeni doğanları, neler bekliyor kimbilir sizleri? çok kötü bir dünya bırakıyor size şu kendini çok kıymetli sanan atalarınız.
    hepimiz suçluyuz. bakacak yüzümüz,verecek aklımız yok çocuklarımıza. küresel felaketlerin ortasına atıyoruz sizi. tüm yaptığımız bu. güvenmeyin büyüklerinize, saymayın bizleri.
  • "tanrı bir yangın, leo kardeş. yanıyor, biz de onunla birlikte yanıyoruz." nikos kazancakis - allah'ın garibi
  • yağ gibi akan şarkı, buram buram kalite kokuyor.
  • spotifyda memleket ne dinliyor diye bakınca gördüğüm ilk şarkı.
    haydi altyapı filan belki idare ama lütfen ya, bu mu gerçekten milletin en çok beğendiği şarkı?
hesabın var mı? giriş yap