218 entry daha
  • =anne sözü dinlememe olabilir mi?
  • kötü şans + ilerlemiş yaş + 0 aşk ile katıldığım şeysi ..
  • "budha'nın hayatını okuyun ve böyle saçmalıklarla zaman kaybetmeyin" dedirten gereksiz dertlenmece.
  • haline şükretmeli ben iki level daha dipteyim. dipçik gibi ayaktayım ayrıca, ben burada pes etmedim burada pes eden gerizekalıdır.
  • böyle bir tanıdığım var. kendisi öğretmen ancak aslında deliler gibi baba mesleği olan tır şoförlüğü yapmak istiyor. evli ancak sürekli olarak eşinin onu ufak bir çocuk gibi azarlamalarına şahit oluyorum. kendisi de evlilik hakkında ekseriyetle olumsuz konuşan biri oldu. doğu anadolunun güzel bir şehrinde nispeten daha huzurlu öğretmenlik yaparken eşinin memleketine tayin istemişler. yaşı da e hâliyle 32 ama sen ona 50 de.
  • korktuğum şeylerin en başında geliyor bunlar
  • uc bes bilemedin on sene sonra kendimi icinde bulacagim topluluk
  • -birincisi hatadır ama kabul edilebilir, belki zorla o iş sevilebilir, o da olmadı başka bir alternatif için çaba gösterilebilir.

-ikincisini anladığında zararın neresinden dönersen herkes için faydalı olabilir. dönemedin mi o zaman bu dilemma da mantık hatası vardır, demek ki bu bir dilemma değildir.

-üçüncüsü klasiktir, ‘insan şansını kendisi yaratır’ hepimizin bildiği ama bazılarımızın inanmadığı gerçeklik.

-dördüncüsünde bir beis yoktur kanımca, her canlıda olduğu gibi önüne geçilemeyen bir gerçekle uğraşmak ne bileyim istanbul’a meydan okumak gibi bişey gibi değil midir?
    ‘hey istanbul sen mi büyüksün ben mi’

bir dörtlük yazmak istiyorum;

sıkma canını okşa patlıcanını
    gün gelir şans çalar kapını
    deseler de inanma sakın
    gece kulübe gidersen götünü fortçulardan sakın
  • +biraz kül
    +biraz duman.

o benim işte...
  • sanki kendimi gördüm ve hala umutluyum hayattan beni de bu bitiriyor len neyin umudu kır dizini otur ama yok ben tek şey biliyorum bazen sadece şansın olacak
2010 entry daha
hesabın var mı? giriş yap