• başlığı görünce aklıma, çok sevdiğim bir arkadaşımın geçenlerde facebook'ta paylaştığı bir söz geldi.
    doris lessing söylemiş:

"whatever you've meant to do, do it now. the conditions are always impossible"/
    "yapmanız gereken neyse, şimdi yapın. koşullar her zaman imkansızdır"

hayattaki en büyük sorunlardan birisi, an'da kalamamak. hayatın an'ların bir bütünü olduğunu düşününce, zaten yanlış zaman diye bir şey olmadığını görürsünüz. sadece şu an vardır, sevmek için, sevinmek için, üzülmek için, ayrılmak için, barışmak için, gülmek için, ağlamak için...
    sadece şu an. o yüzden ne yapacaksanız 'şimdi' yapın. ve gerisini hayatın akışına bırakın.
  • doğru insan varsa, yanlış zaman yoktur.

hayır, o örneği de kabul etmiyorum.
    hayır, istisna değilsin.
    seninkine bakayım? ı-ıh o da geçerli değil.
    hayır canım, 85 paragraf yazman da bunu değiştirmiyor.

insan doğruysa, zaman yanlışından döner.
  • doğru kişi sizi sevmiyorsa hüsran yaratır.
  • yanlis zaman yoktur aslinda. dogru oldugu sanilan kisi vardir. o kisinin dogru olmadigini kabul etmektense, kendini kandirmak adina bu eylem yine kisinin kendi tarafindan uydurulmustur bence.
  • yoktur böyle bir şey.

doğru kişinin yanlış zamanda ne işi var? adam gibi doğru zamanında gelirdi. geçiniz efendim bunları.

yanlış zaman yanlış insan, doğru zaman yanlış insan, yanlış zaman doğru insan ...

nerede arkadaş bu doğru zamanda doğru insan?
  • doğru zamanda yanlış kişiyi sevmek kadar dramatik değildir.
  • doğru ol(a)mamış ya da bunu seç(e)memiş bir kişi için boşuna bir çırpınışın ifadesidir. sevmek adına karşındakini ya da zamanı haklı çıkarma çabasıdır.
  • açılın, ben de aşık oldum.

vardır efendim böyle bir durum. çünkü aşkın zamanı olmaz, ama hayatın, yaşamanın zamanı olur. sen gerçekten birinin doğru kişi olduğunu hissedebilirsin, ama o anda, o zamanda şartlar öyle uygun değildir ki ilişkiyi yürütemezsin, hatta başlayamazsın bile. peki o zaman doğru kişi olduğunu nereden biliyorsun diyeceksin? zaten birinin senin için doğru kişi olması bir bilgi değildir, histir, düşüncedir, duygudur. doğru kişi doğulmaz, olunur. belki ilk tanışmanızda böyle hissedersin, belki çok önceden tanıdığın halde seneler sonra doğru kişi olduğunu fark edersin o insanın. ama bir kere böyle hissetmeye başladığında onun doğru kişi olmadığını kimse söyleyemez. o anki şartlara bağlı değildir. onun bir başka ilişkisi olmasıyla ilgili değildir. aşkın zamanı olmaz. o kişi ilişkisini bitirdiğinde birden bire doğru olmaz. zaten doğru kişi hep o'dur. bunun bir formülü yoktur. hiçbir ölçütü yoktur. doğru kişiyse şöyle olmalıdır, böyle yapmalıdır diyemezsin, kendin bile. sadece onu gördüğünde hissedersin ve bunu hissettiğin anda zaman çok yanlış olabilir, şartlar çok zor olabilir; kişi doğrudur, ama zaman yanlıştır. ha bu hislerin elinde patlayamaz mı? patlayabilir. ama o ana kadar bilemezsin bunu.
  • doğru kişiyse tüm zamanlar ona doğrudur.
    yanlış kişiyle doğru zaman yoktur.
  • asıl sorun sevememek.
    sevince tüm saatler doğru zamanı gösterir her nasılsa.
hesabın var mı? giriş yap