• kendi haline bırakılmış, uzun süredir temdit dışında işlem görmeyen vadeli hesap tespit ettiği zaman; tamamen kendi insiyatifiyle fon alım satımı yapan, kısa vadeli mevduata bağlayıp bozan, kısacası kafasına göre sizin talimatınızın ve haberinizin olmadığı işlemler yapan şubelere sahip bankadır.

şeytan dürter bir gün internet bankacılığına girer hesap hareketlerine bakınca fark edersiniz, şubeye gidince "aa pardon yanlışlıkla olmuş" derler. *

sanmayın ki bu şubenin insiyatifinde olan bir hatadır; gidip teftiş'e şikayet edersiniz "bir daha yapmayın çok ayıp!" derler şubeye; başka da bir yaptırımları olmaz.

dolayısıyla teslim ettiğiniz paraya kurumsal yaklaşımlarıdır bu.

uzun lafın kısası, paranızı güvenip teslim ettiyseniz; sık sık başına bir şey gelip gelmediğini kontrol etmeniz gereken bankadır.

mecbur değilseniz bu banka ile çalışmayın, çalışan eşe dosta da mani olun.
  • kredi karti ekstremin altina soyle bir not dusmus:

"24 şubat 2012 itibariyle banka şubelerinden geçmiş dönemlere ait hesap özetlerinin basılı,faks ya da e-posta olarak talep edilmesi durumunda kredi kartından 1,5 tl geçmiş dönem hesap
    özeti ücreti tahsil edilecektir."

simdi burda bayagi bi bankasever var. hesap isletim ucreti veya kredi karti isletim ucreti adi altinda yapilan yasal soygunlara isyan edince 'fakirler yeaee, kredi karti olmasa nasi taksitle alis veris yapican' diyen andavallar var. iste bunlara bu mustehak. basina gelecek herturlu soygunu, bankanin ondan kesecegi kilifina uydurulmus her turlu masrafin 10 mislini hakediyor bunlar.

ulan e-posta olarak gecmis donem hesap ozeti istemenin nasil bir masrafi var da benden 1.5 tl istiyosun?
  • diğer bankaların aksine sosyal medyadan herkesin gözüne sokulan şikayetlere geri dönüş yapmadıkları gibi; kendi web sitelerinde bulunan "sizin için burdayız" bölümünden yapılan şikayete bile dönüş yapmak gibi bir niyetlerinin olmadığını; şikayet mesajımı ilettikten 5 gün sonra bile cevap vermeyerek aleni şekilde gösteren- yani gerçek anlamda "hizmette sınır tanımayan" banka!

geçen sene iptal ettirdiğim kredi kartımın aslında iptal olmadığını -yalnızca kullanıma kapatıldığını- bana yıl sonunda çıkardıkları borçla bildiren(!) bütün diğer bankalar gibi lanet olasıca bir bankadır. nefretime nefret katıyorlar adeta..
  • her zaman leylekli logosuyla ve tele24'leri, ve o zamanki kalitesi ile anımsayacağım banka. ilk bankam.
  • hırsız banka.

hırsız birinin parasını çalan ya da gasp edenlere denir ya, yapı kredi bu kadar basit bir tanımla tanımlanabilir.

2-3 yıl önce naifçe benim 30 civarı bir miktar tutan tl'mi hacılamıştır. mevzu tabii ki 30 tl değil, ''kurumsalım'' diye takılan bir markanın bir birey olarak benim bile kavgasını etmeyeceğim paranın hesabını yapması.

--- aman dikkat ---

bu banka öğrenci statüsünde olan birinden hesap işletim ücreti kesebilir, siz bulunduğunuz şehirdeki şubelerden birine gittiğinizde görevli ''hesabınızın açıldığı şubeye dilekçe verirseniz parayı iade edecekler'' der. hesabınızın açıldığı şubeye gittiğinizde ''alınan para verilmez'' gibisinden birşeyler saçmalanır, siz üstüne gittiğinizde '' 6 ay sonra okulunuz bitiyor o yüzden aldık parayı'' derler.

--- aman dikkat ---

bir ara korktum lan ''abi o parayı iddaaya yatırdık, kupon tek maçtan yattı'' diyecekler diye..
  • bilenler bilir; her ne kadar işyerlerinin kapısına "satıcı ve dileci giremez" yazısı, binaların kapısına da güvenlik görevlisi dikersek dikelim penguen kılıklı kart kakalayıcılarından kurtuluş yok. işyerlerine periyodik olarak uğrayıp adına çalıştıkları bankanın kartlarını satmaya çalışırlar. o an, o ortama it olmayan yabancı havaları ve suratlarındaki sahte gülümseme şekli ile olabilecek en kibar şekilde saatlerce ısrar edebilirler.

- iyi günler. kolay gelsin :)
    + iyi günler. (gözler işten kaldırılmaz, kart kakalayıcısının yüzüne bakılmaz)
    - kredi kartınız var mıydı?
    + var abi. (bi git.)
    - hangi kredi kartı var abi? (sizli-bizliden abiye döndük.)
    + hepsinden var abi. (artık kart istemediğimi kesin olarak anlaman lazım. git lan işte.)
    - yapı kredi bankasını'nkinden var mı abi?
    + var abi.
    - görebilir miyim abi? (niye ki lan? niyee!?)
    + göremezsin abi.
    - ama görmek istiyorum abi.
    + bu yaştan sonra görüp napıcan abi?
    - ehe... görmezsem gözüm açık gidicem abi.
    + kapatırız.
    - :|

(bkz: south park sessizliği)
  • berbat otesi bir iphone uygulamasi var bu bankanin. cep telefonunuzu kullanarak odeme yapmak neredeyse imkansiz cunku yalnizca hazir kart ve kredi karti odemesi yapilabiliyor. misli hesabima para yatiracagim fakat oyle bir secenek yok. 10 uzerinden koca bir 0.
  • dün akşamdan beri internet şubesine, bakımda olması nedeniyle giriş yapamıyorum. böyle uzun süren kesinti bir banka için büyük ayıptır. madem bu kadar büyük bakım vardı, müşterilerini önceden bilgilendirme zahmetine girselerdi bari.
  • 1903 nolu atmsi nevşehir/merkez'de bulunan banka.
  • atm'lerinden para yatırırken ekranda 'yalnızca 10-20-50-100 ve 200tl 'lik banknotları yatırabilirsiniz' diye uyarı veriyor, fakat 5 tl yi de tanıyıp kabul edebiliyor. yıpranmış diyerek kabul etmediği paraları ters çevirip tekrar sokunca* çoğu zaman kabul ediyor.
hesabın var mı? giriş yap