• iyiliği bile göstermelik olanların en ufak fırsatta bunu dile getirme çabasıdır.
    bir insandan ışık hızıyla soğumak için yeterli sebeptir.
  • yaptıklarını ilişkiye emek harcamak olarak da görürler. ben bu tarz insanları hiç sevmiyorum. çetele tutar gibi yaptıklarını sıralıyor. bence sizden istenmeden yaptığınız şeylerden karşılık bekleyemezsiniz. kimse sizi buna zorlamadı herhalde kendince emek harcayan rolünü sevip bürünüyorsunuz. kimse de bunun karşılığını vermek zorunda değil hatta kafan çalışsaydı yapmasaydın derler. bunları başkalarına anlatmanın amacı da kendilerince kamuoyu oluşturup baskı yaratma çabası, yandaş topluyor. yaptıkları her şey hep dillerinde, bi' sussanız.

tanım: böyle insanlar var, inanmazsınız.*
  • “hep iyiliğinden bahsedeni, bir gün elinden çıkıveren bir kötülük utandırarak susturur.” *
  • var böyle insanlar.
    zor gününde yanınızda olurlar. sen de tüm yelkenlerini indirirsin, teslim olursun. hatta imansız dudaklarınla "allah razı olsun." bile dersin samimiyete inanarak.
    bir süre sonra seni aşağı görmeye başlarlar. iki lafından birisi bu duruma göndermelerden ibaret olur.
    en iyisi, elinize avcunuza geçince maddi karşılığını hemen geri vermektir. maneviyatta ise olsun, ilk defa kalbin kırılmamıştır değil mi hayatında?

nereden mi biliyorum? bizim niyazi abi var burada. iyilik yaptığı insanlara laf sokmalarıyla meşhurdur.
    kozmos elinize düşürmesin...
  • çok büyük karaktersizliktir. günümüzde yaygın olarak yapılır.
  • çiğliktir. mide bulandırır.
  • (bkz: takaza)
  • "iyilik yapan kişi mükâfat beklediği an tefecidir, başka bir şey değil."*
  • (bkz: sponsorluk)
hesabın var mı? giriş yap