• geçen hafta bir arkadaşın babası vefat etti.babasını memleketine görüp defin işlemlerini yaptı geldi. arkadaş başka bir ilçede. işyerinden topluca taziyeye gidilecek. minibüs ayarlandı.10 -12 kişi gidiyor. ben de gidecektim, acil bir işim çıktı. arkadaşı aradım. ama bir pot kırdım sanıyorum.
    ben : arkadaslar taziyeye geliyor ,kusura bakma acil işim cıktı gelemiyorum
    arkadaş : olsun ya önemli degil
    ben : başka sefere inşallah
    arkadaş :!!
    ben : !?
  • gecenin bi vakti boş sigara paketini çöp tenekesine atmamla birlikte, çöp tenekesinin içinden miyyııvvv diye fırlayan şaşkın bir kedinin önce kafama ardından yola düşerek hızla uzaklaşması. ananıski ananıski diyerek yolun karşı tarafına geçmem. bir kaç adım arkamdan gelen arkadaşın gülmekten yerlere yatması. bir hafta kafada kedinin tırnak izleriyle gezmek.
  • adana- istanbul arası uçakla giderken, yanıma mersinli küçük bir çocuk oturdu. diğer tarafında annesi oturuyordu. çocuk 4 veya 5 yaşlarındaydı. tüm uçuş süresi boyunca, uçak mı? helikopter mi? diye soru yağmuruna tuttu. defalarca anlatmama rağmen her seferinde bir daha sordu. bende usanmadan, yılmadan defalarca anlattım.

neyse uçağın tekerleri piste temas etti. perona yanaşıyoruz. çocuk kemeri söktü. kucağıma geldi. camdan dışarıya bakıyor. bir bağırmaya başladı. '' topla gel, topla gel'' diye bağırıyor. tüm yolcular gülme krizine girdi.
  • son yıllarda asosyalliğim ve evcimenliğimin artmasıyla eski mv. yeni mv aday adayı feyzi emmi nin başlattığı bir çok olay .. mesela bu gece odunherifin sahte takipçili (zaten onu anlamamak için mal olmak lazım adam lady gaga,beyonce sanmış kendini ) gezicilikten dönüp hükümet yalakası,muhbir öğrenci olduğunu ifşa edip ardından başlayan linç tivitleri
  • dedikodu mahiyetinde bir tanıdığının hastalığını, fısıldayarak çakal hareketlerle anlatan adamın laf arasında "kızın sorunu genitalmiş birader, yani genlerle ilgili" demesi üzerine çayımı sakince masamın üzerine koyup depar atarak kurumdan fırlamam.
  • iki memur hamiyet hanım ve ahmet bey fena şekilde tartışır. ahmet bey ağza alınmayacak küfürler söyler ve kadının üzerine yürür. araya diğer memurlar girer ve bunları ayırır. olaya sinirlenen bayan memur ağlayan hamiyet hanımı alır ve müdüre gider.

bayan memur: şu hale bakın efendim 50 yaşındaki kadını ne hale getirdiler.
    ağlayan hamiyet hanım kafayı kaldırır
    - 50 değil nesrin 48.
  • ben haftalardır heroes of the storm beta keyi arıyorum ve eğer donanım haber'e yazarsam bu keyi elde edebileceğimi duydum. eskilerden kalan bir üyeliğim olduğunu ve neredeyse hiç üye girişi yapmadığımı hatırlıyorum.

lise zamanlarından kalma nick'im ve tüm forumlardaki şifremi* deneyerek siteye giriş yaptım ve insanlardan rica ettim. ellerinde kalan son keyi de benimle mail adresime göndermek üzere paylaştılar. ancak sorun şu ki, o hesap bana ait değilmiş. sadece inanılmaz bir rastlantı sonucu hiç tanımadığım, daha önce hiç entry* yazmamış ve yıllar öncesinden siteye kayıt olmuş bir kullanıcının hesabına giriş yapmışım.

yani ahahahahhaha :d

hiç tanımadığım bir adamın sayemde hots keyi oldu. güle güle kullansın artık ne diyelim.
  • sinemada filme gireceğim salonu ararken;

genç yağız delikanlı - do you speak turkish?
    ben - yes, yani evet.
    genç yağız delikanlı - hea abi ben sizi yabancı sandım yardımcı olayım dedimdi

o anda hiç komik değildi, burada böyle yazınca çok komik oldu
  • yasayani karın ağrılar dolusu kahkahalara boğan olaylardır.
    olay arastirma görevlisi öğrenci arasında geçiyor. öğrenci biraz saf tatlı mı tatlıdır, araştırma görevlisi gayet havalı fakültede çoğu kızın beğendiği bir adamdır. ve olay şu şekilde gelişir;
    a.g.-aslında başka uğraşlarım da var sadece okulla ilgilenenmiyorum
    ö.-ne gibi?(meraklı)
    a.g.-davul çalıyorum(havalı bir şekilde)
    ö.-(en masum haliyle) aa ramazan davulu mu?
    ve dumur olan araştırma görevlisi hayır bateri diyerek uzaklaşır. bunu duyan biz saatlerce güldük
  • benim evin 3. katinda oturan 80 kusur yillik eski toprak bir asker emeklisi var adi petrov. son derece asabi bi herif bazen sabahin 4.30unda smoglyanka moldovanka veya marsh proshtavane slavianki gibi klasik sovyet eserlerini son ses acip banyo yapar oyle ariza bir adam. yabancilardan da nefret eder ozellikle muslumanlardan. neyse

ben de kendimi buna yunanim abi ben efharisto kirie aa kala kala endaksi diyerek sempatik bi sekilde tanitmistim.adam turk oldugumu anlamamisti ariza cikarmasin diye soylememistim.sonra evin bahcesindeyken bi gun baska bi komsu bana gercek ismimle hitap edince bu 80lik petrov puuu senin kalibina gibi uzerime yurumustu.kolay degil 1 seneye yakin kafalamistim adami.

tabi sonra petrovla aramiz duzelmeye basladi adam da bana hak vermeye baslamisti herif evine cagirip kilicini gosterdi bana -oyle kilic degil arkadaslar - madalyalar falan abi dedim coluk cocuk nerde yurdisindalar eksik olsunlar diye atarlandi karisi zaten olmus boyle adamala yasanilir mi zaten.fakat bu petrovun ilginc bi ozelligi var cumadan basip koyune gidiyor arabayla orda takiliyor pazartesiye kadar sonra ev yapimi sarap konserve vb seylerle geri donuyor.

ben sarap icmeyi cok severim ama benim evde zaten baska bi yerden aldigim litrelik saraplar var fakat kocaman ulkede bulamadigim tek sey acili biber salcasi.yok amk yok yok yok. ve mucize gerceklesti bahcede oturuyordum petrov geldi arabasiyla 4 adet tahta kasa icinde alabildigine kavanoz biber salcasi.aman allahim ruya bu. benim de kotu huyum vardir ilk soylemem gereken seyi soyleyemem. git adama de ki abi bir kavanoz da bana versene kac paraysa al helalinde de ki para alacak biri degil ya da sarap ver baklava ver takas et. yok iste. dedim abi sen dur ben tasirim kasalari yok konets ne gerek var dedi aldim tasiyorum icimden de ee mal degilse 1 kavanoz verir artik diye dusundum. hepsini tasidim adamin evine

en son kapidan cikarken hani amerikan filmlerinde pizzaci cocuk kapida dururken elemana keep the change derler ya oyle bekliyorum mal gibi hadi kavonozumu ver de gideyim diye.oyle bir beklemisim ki adam aa afedersin diye elini cebine atti yaaa yok abi ne demek diye kosarak uzaklastim. yanlislikla bahsis alacak dunyadaki tek insan bendim o an.
hesabın var mı? giriş yap