aynı isimde "yargı" başlığı da var
  • gelecek hafta fragmanını beklemek için 40 dakikadır sandıkları terketmeyen izleyicisinin, sadece öpüşme fragmanı yayınlanınca muharrem ince gibi ekrana bakakaldığı dizi.
  • --- spoiler ---

fragmanla herkes bi rahatladı sanırım.
    tamam olaylı olaysız yakın sigaranızı hazır koku ayırt edemiyorum. sonra göt kesen soğuk havayla evi havalandıracağım zehirlemeyin bizi.
    hadi anacım.

--- spoiler ---

kaan, kara sevda dizisinde süper kötüydü. ondan önceki yapımları atın kenara, kara sevda daki baş kötü.. mis gibi yükseliş.

şimdi de aşık gözü kara bi adam. ex savcı newbie avukat.

gerçek hayatta denk gelmez arkadaşlar hayal kurdurmayın.

öptüm
  • kpss'den 95 alıp, mülakatta elendiğini söyleyen bir kadının olduğu dizidir aynı zamanda. tv'de izlediğim tek şey
  • tv'yi açma sebebim. ki bu haftada yine heyecanla bizi şaşırtmadı.

--- spoiler ---

laçin'den beklenmeyen hareketler. şoförle yasak aşk. sigara içmesi bu kadar göze sokulduysa katil o değildir, net. ama diğer yandan kadın olarak iki seçenek kalıyor seda veya neva. ki neva cüneyt ikilisi ağır basıyor. neva guruna yediremeyip ceylin'i saldı bu nedenle gibi görünüyor. bu arda merdan bu işe nasıl bulaşmadı?! şaşkınım.

--- spoiler ---
  • "yıllarca kendimi bir yere ait hissetmek için çok büyük bir çaba sarf ettim.
    bir eve, bir aileye, bir arkadaşa, bir sevgiliye, bir mesleğe, artık aklına ne gelirse. yani etrafımdakiler tarafından önemsenmek, unutulmamak, kıymet görmek için... yani en sevilen olmak zor belki sivri dilimden dolayı ama belki takdir edilen olabilir dedim. çünkü herkesin herkesi goygoyladığı bu dünyada dobralık kıymetli bir şey bence.
    gerçi insanlar bundan pek hoşnut olmuyorlar çünkü gerçekleri duymak istemiyorlar aslında.
    neyse...
    varlığımın bir karşılık bulmasını istedim. diğer tarafta bir anlamı olmasını. aranılır olmayı, belki de ihtiyaç duyulmayı, bilmiyorum.
    hatta bunun için psikologa gittim biliyor musun?
    o da bana çocukken eksik aldığınız, annenizden babanızdan alamadığınız şeyler olabilir dedi, ki bence haklı.
    sonra sen gece evden gittin ya, ben odama girdim, yatağıma oturdum. ve her şey birden o kadar yabancı geldi ki.
    yani benim odam, benim yatağım, ama sanki hiç oraya ait değilmişim gibi hissettim.
    sonra burada geçirdiğim o zamanı hatırladım, içimdeki o güven duygusunu, o aidiyet hissini.
    bütün arayışlarımın şu kanepede bittiğini hatırladım.
    sanki doğduğumdan beri olan o boşluğun burada sona erdiğini hissettim.
    şimdi de geldim buradayım."

bu sahne beni derinden etkiledi. umarım bir gün herkes şimdi de geldim buradayım diye kapıyı çaldığında, karşısında gel mümkünse de hiç gitme diye kapıyı ardına kadar açan sevdiceğini bulur.

edit: ilgili sahnenin linkini de eklemek gerek.
  • bu akşam bir bölümün daha sonuna geldiğimiz dizi. geçen hafta izlemeyi unutmuşum sonradan farkettim aşk meşk değil kaos seviyorum herhalde.

birinin engin'i öldürmesi için güçlü bir nedeni olması gerekir, neden yekta'nın yanındaki avukat engin'i öldürüyor ki yekta masam senin zaten demişti, yekta'ya ucu dokunuyordu güya avukatlığı sahteymiş falan o kadar zeki bi adam bi şekilde okur alır diplomasını n'olmuş yani insan oğlunu öldürür mü ya, ya da öldürtür mü. hep mantıklı sebepler arıyorum bazen ben de beni sıkıcı buluyorum.

başından beri ılgaz'a bi ısınamadım neva'cığımı öyle sebepsiz, alelade ve sessizce terkedişi üzdü beni, benden ayrılan eski erkek arkadaşlarıma olan hıncım devreye girmiş de olabilir hepiniz yalnızlıklardan yalnızlık beğenin kendinize inşallah.

neva çok hoştun valla ceylin'e pek pas vermez seninle yürürdüm ben olsam da ılgaz işte. bak o kadar şey yazdım hala bi şey anlatamadım. zafer ortalarda yok gitmiştir gelir nedir ya benim eşim az bi marketten falan gecikse nerde bu bahçede telefonla mı konuşuyor diye camdan bakarım normalde yan odadaysa umrumda olmaz mıç mıçlıktan bahsetmiyorum.

halanın tavırlarını ben de sevmiyorum ama olaylı ceylin yerine çöpsüz üzüm neva derdim ben de bi yerde.

sosyal mesaj forumu gibi ya dizi he hepsinden bahsetti e sonra her şey hala aynı siz gaz verdikçe de devam eder gibi.

öpüşüyorlar nihayet minik minik ılgaz'lar z kuşağına yeter. hadi yine iyiyiz.
  • katil ajda pekkan. o saçlar geçen gün hepimizin görüp “70 yaşındaki kadına bak, taş gibi.” dediğimiz fotoğraftaki saçlarla aynı.
  • --- spoiler ---

sanki doğduğumdan beri olan o boşluğun burada sona erdiğini hissettim.

--- spoiler ---

(bkz: jacques lacan)
  • katil ılgaz' ın halası değil kesinlikle. imkânı yok yani. anca yemek yapsın, evi süpürsün.
  • katil kim bilemiyorum ama ben hala yektacığımın şukela dizi özetindeyim:

--- spoiler ---

“sen de iyisin. şanslı adamsın. hayatının en güzel hukuk dizisini seyredeceksin cüneytciğim daha ne olsun. düşün. havalı bir dosya savcısı, aşkı uğruna istifa eder. cinayetle suçlanan sevdiği kadının avukatlığını yapar. ama sudan çıkmış balık gibidir. ne yapacağını bilemez. ya komedisi de güzel olur bunun. sitcom tadında” *

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap