• yarraaam kelimesi her askerin agzina pelesenk olmus, cahilinden phd. lisine, sirnaklisindan istanbullusuna kadar herkesin yakin cevresi ve uyuz olduklari icin kullandigi sempatik iletisim kelimesidir.. hatta oyle alisirsiniz ki asker dondukten sonra da o an icin duygularinizi tam anlamiyla ifade eden bu kelimeyi olur olmaz yerlerde kullanmamak icin kendinizi zor tutarsiniz.* misal vermek gerekirse:

- ay ilhami su ayakkabi ne guzeeell...
    - (yarraaam altindaki yazan etiketi gozun gormuyo galiba) evet askim, hakikatende pek bi guzelmis, sana da cok yakisir (ayakkabida yarraaama benziyomus hakkaten minaooyiim*)

- huzeyin bey sizden rica ettigim raporu getirdiginiz icin tesekkur ederim fekat sizden birde bunun icin paaavir poyintini rica edicem, slidelarinda ciktisini alirsaniz di mi ama..
    - (yarraaam power point, slide demeyi beceriyosunda bi huseyin imi beceremiyosun) tabi ilker bey ne demek, aksama masanizda olur.. (tribe bak.. kasil kasil.. yarrraam)
  • bu lafı çok kullananlara söylenebilecek en güzel şey "ağzına çok yakışıyor"dur
  • -........
    -........
    -aşkım beni seviyomusuuun?
    -evet hayatım seni seviyorum
    -........
    -........
    -........
    -........
    -aşkııım, beni seviyomusuuuuun?
    -evet canım seviyorum
    -........
    -........
    -hede
    -hödö
    -........
    -........
    -aşkıım beni seviyomusuuuun?
    -seviyoz dedik ya yarraam
    (bkz: cümle içinde kullanılışı)
    (bkz: yaşanmıştır)
  • amerikadaki arkadaşımı ziyaret sırasında azımızdan düşmediği için, arkadaşımın amerikalı kız arkadaşı tarafından

-what is the meaning of yarraam?

şeklinde sorulmuş ve arkadaşım tarafından

-my best friend

şeklinde tercüme edilmiş kelime. severek kullanıyoruz...
  • askerlik ortamında "selam"
    hola, geia sou, hello vs. gibisinden
  • cingeneler arasindaki ametor futbol kar$ila$malari sirasinda siksik kullanilan kalip .
    -yarraaam pas versene bi .
    -sus yarraaam vercez adami calimliyalim .
    -aaaaaadiii uuseyin oynasana yarraaam .
    -oynamacam yarraaam .
    gibi cumlelerde kullanildigina izmitte $ahit olunmu$tur .
  • yarraaam sözcüğü sevgidir. ilan-ı aşk tır. sahip olunan penise duyulan ilginin göstergesidir sevilen insana. bitanemdir yeri geldiğinde, aşkısıdır.
  • -nasilsin asker!
    -yarraaam!
  • askerde en efendi, en sessiz adamlara bile böyle seslenmek çok hoşuma gidiyordu. sivil hayatta en yakın arkadasima kullanmaktan cekiniyorum ama.
  • askerlikte iki türlü kullanımı vardır. yapılan vurgu ile anlamı değişir.

1. bir sevgi sözcüğü
    2. kafa göz dalmadan önceki son sözcük

hayatınızın en boşa geçen zamanlarında boş bir kelimedir. duyunca, insanın aklına askerlik günleri gelir.
hesabın var mı? giriş yap