şükela:  tümü | bugün
 • bir defa (bkz: yazar kasa eylemi)
  hatırlarsınız 2001 krizinin simgelerinden biri batan bir küçük esnafın başbakanlığın önüne gelip devrin başbakanı ecevit'in önüne yazar kasa atmasıydı. sene 2008, gene kriz ama ekonomik kriz kadar önemli başka bir kriz yaşanıyor memleketimizde: haber alma ve iletişim özgürlüğümüz umarsızca kısıtlanıyor fakat bireysel sövgüler haricinde hiçbir kurumsal/örgütsel tepki gösterilmiyor. ben de 7 sene önce yapılmış ve bir devirle simgeleşmiş bu eylemden esinlenerek bir protesto eylemi çağrısında bulunuyorum siz sevgili sözlük okurlarına:

  edit: bulunamıyormuşum....
  bulunamıyormuşum çünkü "götümüze girebilir!"miş, başka bir değişle protesto çağrısında bulunmak da suç kapsamına girebildiğinden her haksızlığı olduğu gibi kabullenip sineye çekmemizi buyuruyormuş anayasamız.

  şimdi ben alenen "böyle anayasanın içine sıçarım" dersem anayasaya muhalefetten tck kapsamında bir tür yasadan hareketle bu entry yeniden silinebilir. yani anayasamız kendisini ve uygulamalarını eleştirme hakkını içermiyor herhalde ki biz bir tür anayasa diktatörlüğüne mahkum mu yaşıyoruz? aslında "anayasanın diktatörlüğü" değil vaktiyle bu anayasayı hazırlayan zihniyetin diktatörlüğüne mahkumuz diyelim belki de daha dağru olur...

  hukukçulara sorum anayasayı diktatörlükle itham etmenin tck kapsamında suç teşkil edip etmediğidir?

  dipnot:
  "silen: kimi raikkonen @ 08.11.2008 14:36:00 | sebep: "götümüze girebilir: "al ulan" ibaresi ile tck 125 hakaret kapsamina girmektedir." gerekceli ispiyon "

  post scriptum:
  (bkz: 15 mayis 2011 sansure karsi yuruyus)
  istenince oluyormus
 • güzel organize edilirse bir çok dünya haber ajansına da haber olacak eylem. göz altına alınacak olmamız kesin.
 • tum varligimla destekledigim eylem. yasasin sivil itaatsizlik!
 • ancak yüreğimle katılabileceğim eylem,daha yeni taksiti bitti valla...
 • dileyenlerin bozuk laptop, dileyenlerin karton laptoplarla katılmasında hiçbir sakınca görmediğim eylem. fakat laptop maketinizi adam gibi yapın sonra anahaber bültenlerinde rezil olmayalım ucuzcular diye. kırılmış laptopların nasıl taksim edileceğini eylem öncesi karar veririz, isteyen istediğini alır ama şimdi birileri laptobu fırtalırken birileri de "lan lan lan" diye havada kapmaya çalışırsa düğünde havaya saçılan paraları kapmaya çalışan çocuklar gibi oluruz onu da söyleyeyim.

  bu mudur sözlük ahalisi katılımınız! sayfalarca sövmeyi biliyorsunuz hani eylem?
 • bi süre önce yazarkasa eğlemini yapan elaman çıkmıştı tv ye. o gösteriden sonra bir şekilde işlerinin açıldığını, çok şükür halinin vaktinin yerine geldiğinden bahsetmişti. demekki bu eylemde gizli bir keramet varki, aleti fırlatanın işleri açılıyor. bir çeşit yatır olma yolunda gideceğe benzer başbakanlığın merdivenleri...
 • sponsor bulunduğu taktirde seve seve katılacağım eylemdir...
 • laptop'u tayyip'in önüne değil de kafasına denk getirebilen biri olursa tadından yenmeyecek eylemdir.
 • önüne değil de kafasına atacaksak benim de katılacağım eylem. yalnız adaletsizlik yapmayalım, 550 tane laptop bulalım öyle gidelim. herkes nasibini alsın di mi?

  durun lan! kafalarına atacaksak neden laptop atıyoruz? 19" ve 21" crt monitör atalım, hem daha ucuza gelir, hem daha çok ses çıkartır (medyada ve kafada :))