• bende şikayet etmiştim beter olsun, yaşlı birine o şekilde bağırılmaz adam kalp krizi geçiricek üstelik yanında ailesi var
  • polis bağarana kadar ters kelepçe yapıp içeri atsaydı keşke . bunlar amcacım teyzecimden anlamıyor .
  • üzerinde üniforma ve yetkileri ile egosunu tatmin eden bir karaktersiz polis.

bir de utanmadan diyor ki bana bağıramazsın.
    be yavşak, adam sana zaten bağırmıyor ki.

görevden uzaklaştırmak değil, direkt ihraç edilmesi lazım. sebebi de görev ve yetkilerini kötüye kullanmak.

küfür etmemek için de kendimi zor tutuyorum.
  • bu kafayla 1 ay içinde dünya rekorunu kırarız.
  • ödül gibi cezadır.
    yaşlı insanlara şımarık diyip duranlar her halde ancak kendi başlarına gelince eve hapis olmanın ne demek olduğunu anlar.
    65 yaşında herkes zevkle evinde oturacak durumda mı sanıyorsunuz.
    adamın/kadının emekli maaşı yok, geliri yoksa geçinebilmek için çalışması gerekiyorsa nasıl evde oturacak?
    çöpten meşrubat kutusu toplayıp satarak geçinen yaşlılar var bu ülkede. hallerde bekleyip çürük sebzeleri toplayarak eve götürüp yemek yapanlar var.
    sanki norveç'de yaşıyoruz.
  • asıl göreve dönmezse yazıklar olsun. polis işini gücünü bıraktı yaşlıları eve sokmaya çalışıyor hem de günlerdir. evine ekmek yemek taşıyor. yollardan toplamaya çalışıyor. polis bir sonraki aşamaya bir türlü geçemedi. otobüs, minibüs gibi toplu taşımayı denetleme, insanları kalabalık oluşturmama konusunda uyarma v.b konularda denetim yapmaya başlayamadı neden dedeler laf dinlemiyorlar diye. teşkilat dede peşinde koşturuyor.
  • gariban olduğu için görevden uzaklaştırmıştır. polis hayranı olduğumdan veya işlerini düzgün yaptıklarını düşündüğümden dolayı bunları söylemiyorum ama uzaklaştırılma bence haksız bir ceza. böyle cezaları millet vekillerine, bakanlara verebiliyor musun? veya çıkıp milletin bir tarafına koyacağız diyen mehmet cengiz'e kamu ihalelerinden ihraç edebiliyor musun?
  • en başta kendi üslübunun agresifliğinin nabza göre şerbetçiliği o anda ihmal etmesinin kurbanı. suçun çok büyük kısmı kendinde bu su götürmez bir gerçek. ne olursa olsun aması maması yok.

daha sonra bir nebze de amir terörü kurbanıdır. burada amir dediğim, direkt meslek içi yada mülki olarak (kaymakam, valivs) bu işi esneten her kimse o amir.

yaşlıların dışarı çıkması idari yaptırıma tabi tutuldu. 300 lira dolayında cezası var. amir terörü ne diyor: vatandaşa işlem yapmayın. güzel bir üslüpla uyarın. ne münasebet? kes cezasını ödesin. bak bakalım yarın sokağa çıkabiliyor mu?

yok izin kağıdı yok seyahat belgesi gibi bir saçmalık söz konusu. bir yasak var o yasağı esneten 10 farklı durum var.

alt cezası yok ise bir ay açıkta kalıp döner.
hesabın var mı? giriş yap