• ne böyle bir şiir var ne de böyle bir güzel okuma :( abiğğğğğğ
    https://www.youtube.com/…mbedded&v=iiy93h_ujeu#t=86
    hisarcıların içerisinde okunabilecek, incelenebilecek, beraber çay içmeye gidilecek, kız isterken götürülecek, şiirleri hediye edilecek insanlardandır.
  • an itibariyle skyturk 360 televizyonunda karakutu adlı programda atatürk'ün büyük latin harflerini bilmediğini ve büyük a için biraz büyük yazdığını iddia etmektedir.
  • gençlik parkındaki "ve şiir" akşamında "anamın namazları" şiirini okuduktan sonra şöyle demiştir :
    "samiha ayverdi, sevinç çokum bunların başı açık ama bunların yanına 3000 tane annem gibi gelse ben yine samiha ayverdinin, sevinç çokumun ayaklarını öperim. çünkü analarımız okumuyorlar "
    başı açıklıkla ne alaka şimdi, neyi ispatlamaya çalışıyorsun!
    biraz sonra da "başını kapatıp 300-500 kişinin içinde öpüşüyorlar kafayı bunlara taktım eşim sanane diyor" deyince artık fikri de zikri de aşikar olmuştur. günümüzün ucuz siyasetine yem olmuştur gözümde.
    biz şiir dinlemeye gitmiştik. şiir hariç herşeyi dinledik alevi-sünni meselelerine kadar.
  • hitabet ustasıdır. konuşmalarında durakladığı anlarda bile, şu yaşına rağmen, ıııı, şeyy dememeye çalışır ve bunu da başarır.

konuşması etkili olduğu için saatlerce dinlenilebilir ki kendisi de saatlerce konuşabilir. ancak günümüz tv programlarındaki süresi sınırlı ve soruları önceden belirlenen formatları yıkmakta üstüne yoktur. öyle sadece bu soruya cevap verin, diğer soruya geçelim şeklindeki durdurucu cümleleri pek dinlemez. o yüzden sadece 3 soruya cevap versin diye programlara çağrılmaması gerekir. buyurun diyerek sözü bırakacak, ve sadece dinleyeceksiniz.
  • harikulade dolu bir insan. yaklaşık 2 saat dinledim, bi 12 saat daha dinleyebilirdim. onu dinledikçe ne kadar cahil ve boş olduğunu anlar insan.
  • şiirleriyle insanı kendinden geçiren gerçek bir ustadır kendisi .
  • sözlük karşılaştırması yaparken ciddî bir mantık hatâsı yapan yazar. tdk'nın güncel sözlüğünü tutuyor bir elinde, bir elinde de ali püsküllüoğlu'nun öz türkçe sözlüğünü... "bu bilmem kaç bin kelimeli tdk sözlüğü ile mi konuşmak istersiniz yoksa 3000 kelimeli öz türkçe sözlükle mi?" dikkat edilirse ali püsküllüoğlu'nun sözlüğünde kapı, ocak, odun, od gibi binlerce öz türkçe sözcük yoktur. çünkü o sözlük cumhûriyetten sonra türetilen sözcüklerin sözlüğüdür. yoksa türkçe kökenli olan bütün sözcükleri içeren bir sözlük değildir. adı daha güzel konabilirdi evet... ayrıca https://twitter.com/…tus/431780330131845120/photo/1 ....
  • anadolu isimli şiiri, makus talihinden dem vurur bu toprakların.

ben anadoluyum...
    yıllar yılı susuz kaldım, yıllar yılı aç...

şükrederek, kalktığım sofralarımda
    ya soğan ekmek olur, yahut bulamaç.

hastalarım ölüm yataklarında
    ne doktor yüzü gördüm, ne ilaç.

zaman zaman nankör çıktı büyütüp okuttuğum,
    gölge vermedi çok kere diktiğim ağaç...

devlet denince hep vergi geldi aklıma
    jandarma deyince kırbaç...

en gümrah ırmaklarım boşuna akıp gitti
    üç beş adım ötesinde toprağım vardı kıraç.

gittim, yiğitçe döğüştüm gazâ meydanlarında
    ne tak-ı zaferler istedim, ne taç...

savaşta çiğnetmedim hilâli düşmanlara
    barışta düştü üstüme gölge gölge haç...

yolsuz, okulsuz köylerim, kasabalarım hâlâ
    alın terine muhtaç...

ben anadoluyum, acılı, mahzun;
    bende bitmez tükenmez dert kulaç kulaç.
  • an itibariyle habertürk canlı yayınında atatürk'e biraz dokundurdu. kemal ismini kamal yaptığını, mecliste 2+2 = 179 diye iddia ettiğini ve korkudan kimsenin 4 diyemediğini filan söyledi, (bkz: saat geç oldu yat istersen)

eksileyen ve mesajla hesap soran, saçmaladığımı söyleyenler oldu, bunun üzerine bu eklemeyi yapmak zorundayım.

yavuz bülent bey atatürk'ü putlaştıran ve ilahlaştıranlara, kemalizm adı altında bir din algısı yaratmaya çalışanlara dokundurmuştur, doğruda yapmıştır, ülkenin bu denli kutuplaşmasında eleştirdiği kitlenin gerçekten de büyük payı vardır ancak, mustafa kemal atatürk dediğimiz adam, kabul etsek de etmesek de bu memlekette * saygı duyulması gereken adamlardan biri olmuştur,

evet putlaştıran ve ilahlaştıranlar yüzünden kendisi ve kendisine tabiri caizse tapar derecesine bağlı kitle, çoğu insanın nefret ettiği kitle haline gelmiştir, lakin fırsat bu fırsat diyerek 76 sene sonra, atatürk hz. muhammed (sav)'e şöyle dedi, islama böyle dedi diyerek saldırmak, ayıptır, adamın kendine atfettiği bir görevi vardı, yüz yıllarca bir sülale tarafından yönetilen ve anası bellenen, bellenirken de yüce dini alet edenlerin cirit attığı bu toprakları, kendisinin tabiriyle muasır medeniyetler seviyesine getirmekti, bunu da o zamanın şartlarıyla gayet güzel bir şekilde yerine getirdi, atatürk ister ateist olsun, ister putperest, isterse güneşe, köpeğe tapan biri olsun, bu beni ve kimseyi alakadar etmez.

y.bülent bakiler yine kuran-ı kerim'in neden türkçeleştirildiği ile ilgili kazım karabekir paşa ve atatürk arasında geçen konuşmadan bahsediyor, evet o konuşmada geçen şeyler doğru olabilir, ispat da edilebilir, ancak bu, yüz yıllardır imamların hocaların ağzından allahu telayı, hz. muhammed mustafa (sav)'ı ve islamı öğrenen insanımıza dinini bizzat allah'ın emrettiği ve peygambere gönderdiği şekilde öğrenmesini sağlamıştır ve iyi de olmuştur.
  • öteki gündem* programında atatürk hakkında söyledikleri doğruydu. bunları anlattığı belgeler de, örneğin cemal granda'nın anıları yanlış olabilir. bu da tartışılabilir. ama en azından belgelere dayanarak konuştu.

atatürk, haşa gökten zembille inmedi, atatürk'ün de hataları olmuştur, dedi. bunları daha önce de onun ağzından duymuştum.

benim takıldığım nokta şu oldu. tenkide kapalı bir toplumuz dedi. bu da doğrudur. acaba islam'ı ve bu dinin peygamberini tenkid edenlere karşı, kendisi aynı bilimselliği ve demokratlığı gösterebilir mi?
hesabın var mı? giriş yap