• ahhaha
    neymiş hergun bir adamizi ilhak ediyorlarmış. ettirme yiğit. senin elin armut mu topluyor?
  • adamlar adalara bizden iyi bakıyorlar beyler, gidin görün tertemiz,huzurlu . cennet gibi kumsallar ücretsiz lan . ser havlunu gir denizine kimse gelip kardeş burası ücretli burda giremezsin demiyor. kumsallarda mekanlar var istersen parasını öder şezlong kiralarsın veya git mekanda bir bira iç koy eşyalarını masaya.burada git belediye tanıdığı bir kekoya ihaleyle verilmiştir. içeri yiyecek içecek de sokamazsınz adam başı da en az 50 lira para alırlar. ama hizmet yarak gibidir. içerisi barzo doludur yanındaki kadına mal mal bakarlar rahatsız olursun. adaları vermeyelim de sahip çıkalım. adamları örnek alalım.ben marmaris varken kalkıp thasos'a gidiyorsam demek ki var bir sebebi.
  • yunanlara verdiğiniz adaları alın da tatile oralara gidelim
  • destekliyorum

gitmeyin.

daha doğrusu (bkz: gelmeyin)
  • akıl fikir tutulması sonucu atar yapma bizim memlekette moda.
    kime kızıyorsun?
    yunan hükümetine.
    kimsin pekii sen?
    vatandaş.
    başka devletlere gereken politikayı uygulamak için kimi seçmişsin?
    kendi hükümetini.

işte burada seni alakadar eden tek şey var.
    o seçtiğin hükümet ne yapıyor bu konuyla ilgili?
  • bi tabak spagetti makarnaya 25€ vermezsiniz.
    illa 25€ harcarım derseniz de, tekir (balık olan), 20'lik uzo, kabak kızartma, akdeniz salata ve kalamara verebilirsiniz. üzerine dondurmalı sufle, kavun ve karpuz da ikram olarak gelir (2 kişilik akşam yemeği menüsüdür).

tamam milliyetçi olabilirsin de saf gibi yorum da yapmaya gerek yok.
    italya'da bile makarnaya almıyolar o parayı..
  • yurtdisina onlarca kez gittim. hayatimin bir bolumunde londra'da yasadim. modern bir yasam tarzi olan, bagnazliktan uzak kafa yapisina sahip, cok yonlu dusunmeye calisan bir kadinim ve bu kampanyayi sonuna kadar destekliyorum.

yok efendim hukumetler soyleymis, yok bilmem ne boyleymis. yerim hukumetini. ben izmirliyim ve senelerden beri yunanlarin dibimizdeki adalara asker ve muhimmat sevkiyati yapmasinin tedirginligini yasiyorum. lozan'a gore hic bir silah sokmamalari gereken adalara askeri us kurdu bu lavuklar. tapusu bizim olan adalari tek tek isgal ediyorlar.

benim dedelerim o topraklardan buraya geriye evini, barkini, malini, mulkunu, konu komsusunu birakip geleli 100 yil olmamis daha. siz unutkan olabilirsiniz, dede ve ninelerinizi bayramdan bayrama goruyor da olabilirsiniz ama ben bizzat agizlarindan dinledim cekilen acilari. ufacik cocuklarin bile nasil öldürüldüğünü, evlerinden barklarindan olup yollarda gelirken nasil hastaliklardan ölenler oldugunu, ne cileler cekildigini. yani demem o ki, tum o yasananlarin simdi de olmamasi icin hic bir sebep yok.

ben türkiye cumhuriyetinin bir ferdiyim ve ne olursa olsun, iyisiyle kotusuyle bana vatan olan bu topraklara sahip cikmak zorundayim ve bu once milli bilincle baslar.

bu adamlar bizim adalarimizi isgal ettigi halde onlara para kazandirmak, ki senin kazandirdigin para dolayli olarak askeri harcamalara gidecektir, bana göre icinde vatan sevgisi ve bagliligi olmayan insanlarin yapacagi bir seydir. bu kadar net, bu kadar basit. sen bu ulkenin karsisinda, basi ne zaman dara dusse, lesin kokusunu almis akbaba gibi bekleyen bir politik goruse sahip ulkenin ekonomisini kendi ellerinle ayaga kaldiriyorsun ve bunu "kürtçü otellere para kazandirmaktan iyi" diye savunuyorsun. kafaya da bak ama, sadece kürtçü otel isletmecisi ve yunan adasi secenegi var cunku tatil icin! koca memlekette ve gezegende baska alternatif kalmadi tüh.

yunan adalarindan, santorini, mykonos, rodos, sakiz ve kos'a gittim. santorini haric digerlerinin hepsi fos. neden fos cunku hayatinin her yazini, çeşme, foça, kuşadası gibi yerlerde geciren bir insan olarak soyleyebilirim ki basta dogal yapisinin, kültürünün, tarihi mekanlarinin vs. bu saydigim yerlerden hic farki yok. ustune ustluk yemekleri kalitesiz ve lezzetsiz, türk mutfaginin ihtişamindan cok cok uzak, otel ve pansiyonlari zevksiz doşenmis, eski püskü ve les gibi. calisanlar ilgisiz alakasiz. gunun bir yarisi ortadan kaybolup, bir tabak yemek icin saatlerce beklemenize sebep oluyorlar. ha pardon sey, alkol ucuz. bu sizin icin bir sebepse zaten diyecek pek birsey yok. ıyi tatiller.

edit: yunan halkiyla elbette bir sorunumuz yoktur. mubadele zamanlarinda cok mu vardi sanki? eleni teyzeyle hatçe teyze aglaya aglaya vedalaştı belki de dogdugu topraklari terkederlerken. ama meselenin özü su ki, ikisi de zamaninda memleketinin cikarlarini savunsaydi, kimsenin cani yanmayacakti belki de. bu kadar apolitik ve duyarsiz bir nesille tarih tekerrurden ibarettir sozunu canli canli yasayacagiz gibi geliyor bana. keske isvec'te, norvec'te yasasaydik da en buyuk derdimiz copumuzun bitmesi olsaydi. ama degil! maalesef derdimiz buyuk.
  • doğru bir kampanya. illa yunanistan'a gitmek zorunda mısınız? bulgaristan var, kosova var, arnavutluk var, sırbistan var, makedonya var, belarus var ve moldova var. yani illa yurt dışına avrupa istiyorsanız var oğlu var.

şimdi diyorsunuz ya yunan halkı da hükümeti sikerim diyor lakin sen oraya gittiğinde harcadığın paranın vergisi sana namlusu dönen silah olarak geri dönüyor.

yunanistan başka gidecek yer bilmeyen andavallar da milleti çomarlıkla itham ediyor.
  • alternatif olarak kıbrıs'ı önerdiğim kampanya.

siyaset başka insanlık başka ama yine de boykot etmek isteyene hak veriyorum. yunan halkının siyasetçiler gibi düşünmediğini sanıyorum ama işte kurunun yanında yaş da yanıyor. kendimizden biliyoruz en azından.

dediğim gibi kıbrıs vatan toprağımız ve ona üvey evlat muamelesi yapmayın.
  • "yunanistan'a gitmeyelim de bodrum'da domalalım mı?" diye sormak istediğim kampanyadır.
hesabın var mı? giriş yap