• film ama aslında belgesel yapım da denebilir.

bbc human planet in (bkz: eagle huntress) adlı yapımı. bulabilen haber etsin lütfen altı aydır arıyorum.

fragmanı şöyle
  • ara ara aklıma gelen ama hangi filmden (belki de diziydi) olduğunu hatırlamadığım bir sahne.

konu 1800 lü yıllar da geçiyor.bir ailenin yanına aldığı bir kız var.ailenin oğlu genç çocuk var.kız mavi gözlü.çocığun annesi kıza bakıyor büyütüyor sonra bir yere hizmetçi gönderiyorlar.
    5 sene falan olmuştur izleyelim.normalde pek unutmam öyle dizi film konularını ama bunu hatırlamıyorum.
    hatırlatan olursa yeşillendiriversin.öpüldünüz
  • (bkz: caini)
  • valla ne yalan söyliyim daha ve ahlat ağacını internette bulamadım bir türlü. yardımcı olabilecek varsa sevinirim. ikisini de izledim sinemada ama hem gece vakti sakin kafayla arada tekrar tekrar izlemek hem de arşive katmak istiyorum.
  • çok eski ve psişik konulu izlediğim ilk filmdi. lise gençlerini içeren psişik bir kızın hayatını konu alıyordu. iddiaya giren erkek tarafı bir kurban seçip bu psişik kızı tavlamaya çalışıyor ve sonunda aşık oluyordu. erkeğin arkadaşları kanıt için bir partide bunlari kasete alıyor, canlı yayınla partideki herkese izletiyordu. kız bunun oyun olduğunu öğrendiğinde o parti yerini psişik güçleri cehenneme çeviriyor herkesi öldürüyordu. esas oğlanın onu sevdiğini anlayınca tam o oğlan ölecek iken kız onu kurtarıp kendi ölüyordu.

bu son sahne dışında hiç bir tarafını hatırlamıyorum. bilen duyan var ise bir yeşil ışık yakarsa sevinirim. gençlik yıllarıma gidip tekrar izlemek isterdim.
  • beni de ara sıra yoklayan bi film vardı yıllarca düşün düşün bulamadım ara sıra aradım denk getiremedim hani çocukken tvde izlenen filmlerden, iki kardeş bi kolyenin iki yarısı gölge olabilen bi düşman derken meğer zamanının popi oyunu double dragon'un filmiymiş ne rahatlamıştım anlatamam
  • tam ekşide böyle bir başlık var mıdır acaba diye düşünürken karşıma çıkan başlıktır.

benim iki adet bulamadığım film var.

1.si küçükken izlediğim bir filmdi. filmin adı alemet'ti diye hatırlıyorum. filmde baş kahramanlarımız dünyanın başına gelen ilginç olayları inceliyorlar. sonra bunların kıyamet alameti olduğunu mitolojik bişeylerden falan buluyolar. işaretleri takip ediyorlar işte son alametten önce bi kadın var onun çocuğuna mı ulaşmaya çalışıyorlardı. yoksa kadın hamileydi de doğum mu yapması gerekiyordu. öyle birşey çok flu herşey. güzel filmdi bulup tekrar izlemek isterim. çağrışım yapan yazarlar varsa yeşillendirsin.

2. film ise bi tanıdığımın izlediği bilim kurgu filmi. filmde telsizle uğraşan gençler bi sinyal yakalıyorlar. dünya dışı olduğunu söyleyen varlıklarla konuşuyorlar. sinyali takip eden gençler su tankının içinden geldiğini öğreniyorlar. aslında onlarla iletişime geçenler su tankı içinde yaşayan canlı organizmalarmş falan haberleri yok. su tankını çocuklar açınca yok oluyolar mı ne öyle birşey. yine bilen varsa yeşillendirsin.

sağolun. şimdilik bu kadar.
  • filmden sadece diyalog hatırlıyorum, o da yarım yamalak aslında ama neyse. bir erkekle bir kadın arasında geçiyorlar ve bunlar eskiden beridir arkadaşlar

k: sen beni incitemezsin
    e: incitebilirim
    k: incitenezsin çünkü ben en yakınlarımdan bile incinmem -burada duygularımı kapattım gibi birşeyler söyleniyordu-

ilk diyalog başlarda yer alıyor, daha sonra iki karakter de kendi yollarını çiziyorlar aşk konusunda fakat kadın olaylı geçen birkaç aşk denemesinden sonra “piç erkek yerine efendi erkek tercihi modu”na geçiyor ve erkeğe aşık oluyor, erkek de kadını kendine aşık etmeye çalışıyor ama asıl hedefi onun incinmesini sağlamak. bunu başardığına inandığında sahne şöyle oluşuyor

*restoranda yemek masasındalardır*
    e: sana çok önemli birşey söylemem/sormam gerek
    k: ...
    *erkek cebinden yüzük kutusunu çıkarır ve kadına gösterir*
    *kadın kendine evlenme teklif edilircesine gözyaşlarına boğulur*
    herhangi bir soru beklemeden *evet* der.

e: nikahta şahidim olur musun?
    *kadın gözyaşlarına ve hıçkırıklara boğulur*
    erkek son bir kez döner ve der ki:
    e: seni asla incitemeyeceğimi söylemiştin, şimdi incindin

bu diyalogun tamamı ingilizceydi tabi. diyalogdan bir satırı dahi doğru hatırlasaydım bulabileceğime inanıyorum ama sadece hatırlayabildiğim bu :(

edit: bulundu. @levenspiel'e teşekkürler.

filmin adı: jeux d'enfants
    ingilizcesi: love me if you dare
  • 2-3 sene önce izlediğim galiba eski bir film. konusu şöyle filmin başında pembe elbiseli bir kadın geliyor, çağrı merkezinde çalışan bir adama karşılıksız bir kutu hap veriyor ve diyor ki "bu hapı aldığında kendini daha iyi hissedeceksin ve cesaretli olacaksın" diyor. daha sonra adam ilacı kullanmaya başladıkça vücudundan siyah sıvı şeklinde yaralar oluşmaya başlıyor, filmin sonunda adamın vücudunu bu siyah sıvı tamamen kaplıyor ve adam filmin sonunda ölüyor.

arkadaşlar filmi bulan mesaj kutumu yeşillendirebilirse sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap