• 4 yıl iki ay, tabi iş gücüne katılmayı beklediğim 25 seneyi saymazsak. ama ben hep harçlığımı çıkarttım. sadece hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyordum bahsettiğim sürelerde.
  • 15 yıllık iş hayatımda geçen yıla kadar hiç iş aramadım. ne zaman çalıştığım yerden çıksam 1 ay kafamı dinliyeyim derdim ama 2. hafta görüşmeye çağıranlar ya da yönlendirenler olurdu.
    geçen yıl bu zamanlar kriz ve maaş problemi yüzünden işten çıkmak zorunda kaldım. 1 yıldır işsizim, 6 aydır deli gibi iş arıyorum ama yok. mesleğim mimarlık ama diplomam tuvalet kağıdından değersiz artık.
    lanet olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere..
  • avukat olduğum için genelde iş olmaması koymasa da sanırım bi 6-7 ay boş geçen bi dönemim olmuştu ve kasadan yemiştim, zordu
  • 2 ay civarı
  • üniversite bittikten sonra ki 2 hafta.
  • 3 yıldır işsizim. iş olmadan yaşamayı öğrendim. hayat neler öğretiyor insana bilemezsiniz. ve ölmek o kadar kolay değilmiş.
  • 4 yil ve artarak devam ediyor.
  • 1,5 yıl boyunca işsizdim, 6 ay işsizlik maaşıyla geçindim. o sıralarda 45 bin tl kredi borcum da vardı.
    çok ilginç bir şey söyleyeceğim, hayatımın en mutlu 1,5 yılıydı. insan dibi görünce nasıl yükseleceğini keşfetmeye başlıyor.

o 1,5 yılda şuan param olmasına rağmen gezemediğim kadar gezdim. hafta da bir kitap bitiriyordum.

edit: borçta bitti, paralar da kazanıldı. yeni borçlar da yapıldı. ez cümle hayat devam ediyor sağlıklıyken şükredin ve dünyadan bir kere geçtiğinizin farkında olun.
hesabın var mı? giriş yap