• en beğenilen köpek maması için bir olay anlatmak istiyorum bunla ilgili.

istanbul da bekar evinde koca bir televizyon, televizyonda dijitürk aktif ve o günlerden galatasaray-fenerbahçe maçı var. malum ev ana baba gününe döndü.

aşağı yukarı 15 kişi varız. kasa kasa biralar, cipsler depo edilmiş bekleniyor. maç başladı. nasıl heyecanlı. fenerli cimbomlu karışığız koca salonda, biri oradan bağırıyor biri buradan bağırıyor sanırsın ki tribündeyiz. neyse aradan geçti biraz, bizim boş mezar olsa yatacak beleşçi mahmut gene yaptı yapacağını bana "aga çerez var mı ya biranın yanına" dedi.

bir kaç kişiden de aynı istek. iyi olur ya felanlar. bakayım dedim ben gittim mutfağa. ulan o dönem ev arkadaşım eyüp aldığım fıstıkları torbasından silip süpürmüş leblebileri geri bırakmış. hayır bir tane mi fıstık olmaz lan bir kiloluk çerez de? özellikle seçmiş ipne. zaten biliyordum ben bunun bu huyunu. koca karışık bir kase çerez de, o karanlıkta film izlerken fıstıkları seçtiğinden anlamalıydım. neyse bu arada içeriden mahmut bağırıyor "nerede kaldı bizim çerezler" lafını duyunca benim şartel attı. sanki birahane de içiyor pezevenk.

o an rıfkı'nın mamasına gözüm ilişti. (rıfkı benim köpeğim) "dur lan mahmut, zaten sana gıcığım sorarım ben şimdi sana" diye 4-5 kaseye rıfkı'nın mamasını doldurdum götürdüm. bir tanesini direkt mahmut'a verdim, geri kalanını öyle ortalara koydum sonrada "bakın bunu her zaman yapmam, teyzem alaman çerezi getirdi, bira için özel üretmiş adamlar" dedim.

maça döndüm, kaptırmışım bir ara kedimi ki mahmut'un dürtmesiyle kendime geldim

"aga ya kaldı mı bu çerezden başka?"

bir kaç arkadaş da dedi "harbi ya varsa getirsene olum harikaymış lan bunlar"

o an bombayı patlattım.
    boşanın da semerinizi yiyin lan ipneler, rıfkı'yla aramı mı açacaksınız. rıfkı'nın mamasıydı onlar.

sonrası mı?

tuvalet önüne bi sepet koydum kusma : 5 lira

düzeltme: ben yazıyı yazana kadar, başlığı açan arkadaş pılıyı pırtıyı toplamış kaçmış. neyse en azından böyle bir anımdı bu anlattım iyi oldu.
  • patates ile soğan.
hesabın var mı? giriş yap