şükela:  tümü | bugün
  • tv, radyo, pc sesi ayarlarken, 5 ve katları sayılara denk getirerek dinlemek,

merdiven çıkarken iki ayağında eşit sayıda basamak çıkması için uğraşmak.
  • (bkz: kontrol takıntısı)

kontrol takıntısı kadar enerji harcayan bir obsesyon türü var mıdır bilmiyorum. buna obsesiflik yavaşlık da deniyor. bu obsesyon türü sayesinde her şeyi kontrol ediyorum. kapı açık mı, ocak açık mı, çekmeyece koyduğum anahtar yerinde duruyor mu diye saatlerce bakmak, bilgisayardan veresiye defterine müşterinin borcunu doğru yazdım mı diye saatlerce bakmak, z raporunu aldıktan sonra dakikalarca fişi kontrol etmek...

bu rahatsızlığı ilaç içerek yenmeyi hiçbir zaman düşünmedim. sadece bu takıntıyla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum. ama öğrendim gibi. eskisi gibi kontrol etme sürem uzun değil, kısa sürmeye başladı. bazen gergin ve stresli olduğum zaman bu kontrol etmem sürem artıyor. tabi çok bilmiş gibi "aman sktir et." demekle de olmuyor. bu konuda değişik fikri olan arkadaşlara açığım her zaman.
  • miyopum ve lens kullanıyorum. lens kutularında sağ ve sol tarafı ayırt etmeye yarayan bir işaret mutlaka olur, sağ ve sol gözü farklı numaralarda olan insanlar karışıklık yaşamasın diye. iki gözüm de aynı derecede miyop olmasına rağmen lensleri her çıkarışımda sağ gözümden çıkardığımı lens kutusunda "sağ" yazan tarafa, sol gözümden çıkardığımı "sol" yazan tarafa koyuyorum. bu da benim serseri serbest stilim.
  • (bkz: koku)

kokuya karşı abartı bir takıntım var.
    bu durumun çok kötü yanı var. mesela toplu taşımalar benim için kabus olabiliyor. ineceğim yerden çok önce inmeme sebep olabiliyor. dayanamıyorum kötü kokuya.
    yemek konusunda ise kokusunu almadığım/alamadığım her şeyden uzak dururum.
    koku önemli.
  • diş temizliği
    agiz şapırtısı (bkz: misopnia)
    koku
    yersiz parfumlerin günün alakasız saatlerinde kullanılması(gece kokusunun gunduz kullanılması gibi)
    temizlik
  • şu an farkettim ne zaman uzun yola çıksam ,en azından 2-3 yıldır, dinlediğim ilk 3 şarkımdan biri kesinlikle cem karaca/dadaloğlu ve nedeni hakkında gram fikrim yok. sanırım bu da benim uzun yol takıntım