• mimarlık yayınlarından gayrı, sanat-sepet meraklılarına güzel alternatifler sunan kitabevi. non-fiction olarak pek değerli şeyler var. kocaman olmadığı için aklımı yitirmeden kitaplara bakabiliyorum.
    anladığım kadarıyla, çalışanları da kitaplar hakkında fikir sahibi insanlar. bugün iki kitap sordum, biri ingilizce. "eöö" diye bilgisayara boş boş bakmaktansa çtak diye var mı yok mu söylediler. ingilizce olan türkçeye de çevrilmişmiş, diğer sorduğum kitabı ise çalışan da okumuş çıktı, o da migrosun çoksatanlar listesinde bulunabilecek bir şey değildi.
    bu arada başka biri "gestalt teorisi" ile ilgili kitap sordu, hiç bakmadan "bizde psikoloji pek bulunmuyor" dedi. adam gerçi mimarlıkla ilgili bir şey arıyormuş ama genelde kitapçılara "evladım şimdi gestalt ş ile yazılmaz" diye anlatmak gerekiyor filan.
    kısacası, beşiktaşa yolu düşen kitapseverlerin uğramasını tavsiye ederim.
  • son zamanlarda çırağan şubesine dadandığım müthiş kitabevi.

edebiyat arıyorsanız, burası orası değil.

ancak araştırma, sanat, fotoğraf, mimarlık gibi ilgi alanlarınız varsa es geçmeyin.

görünce almadan duramadığım osmanlı imparatorluğu'nda fotoğrafçılık kitabı, nostalji ve retro severler için başucu kitabı niyetine.

bir de istanbul'un 100 xx'i diye bir serisi var. okul, lezzet, han, mimar, sanatçı... servetime göz dikmiş durumda.

yarın bir gideyim de maaşımı bırakayım.
  • bitirme ödevi kaynak araması sırasında karşıma çıkan yayınevi. amazon'da 50$ olan kitabı %75 indirimle 20ytl'ye, bulunması zor türkçe kitapları da %80'e varan indirimlerle satıp, üstelik hemen kargolayıp 1 gün içinde ulaştırıyorlar. kendilerini saygıyla selamlıyorum.
  • http://www.yemkitabevi.com/ adresi ile kitap satışının yapıldığı kitabevi. yapıfuarlarında kitap fuarı gibi stand kuran bu kitabevi doğal olarak yapı fuarını organize eden yapı end. merkezinin (yem) yan kuruluşudur. tavsiye edilecek husus olarak çalışanlarının fazla ısrara gelmemesi ve indirimleri çok kolay yapmaları. eğer kitap alacaksanız mutlaka indirim yaptırın. baya kazançlı çıkabiliyorsunuz. ayrıca çok pahalı kitap aldığınız durumlarda da size hediye kitap verebiliyorlar.
  • harbiyedeki subesi kapanmis biri fulya digeri ciragan caddesinde olmak uzere iki ayri subesi acilmis;
    ciragan caddesindeki subesi aksam sekize kadar acik olmasi munasebetiyle tercih sebebi olan kitabevi
  • bir çok muhteşem tasarım/sanat/tarih kitabıyla bizi buluşturan yayınevidir. kendi yayınları yanında yky ve taschen'in de bir çok kitabı bulunmakta.

böyle rengarenk, parıl parıl, koca koca binlerce hard cover'ın içinde kendini kaybedilesi yer.
  • harbiye'den sonra çırağan caddesi'nde ikinci şubesini açmış, caddeye güzellik katmış yayınevi.
  • beşiktaş'taki şubesi 2014 yazında dada kitabevi olmuştur.
  • kasım kampanyasından doğan hasol'un ansiklopedik mimarlık sözlüğü dahil 3 kitabını, doğan kuban'ın bir kitabını, yine istanbul ve edirne mimarisiyle ilgili 2 kitapla birlikte 6 kitabı adedi 29 liraya almamı sağlayan yayınevidir. bazı kitapların stokları tükenmiş ne yazık ki, istediğim iki kitap daha vardı, gecikmişim. kampanya devam ediyor. 120 lira üstüne kargo ücreti de yok üstelik.

edit: cumartesi akşamı verdiğim sipariş salı sabahı elime ulaştı, çok mesudum. geciken kargoları okuyunca eyvah demiştim, öyle olmadı. bir kitap, kapağında ufak bir hasarla geldi ama nazarlık diyorum. bundan sonra yem kitabevi kampanyaları takip edile!
  • kasım indirimleri kapsamında belirli kitaplarda sabit 29 tl kampanyası yapan kitabevi. uzun zamandır pahalı bulduğumdan dolayı alamadığım kitapları sonunda alabildim. daha önce de kelepir kitapları uygun fiyata satmışlardı, o zaman da aldığım kitaplardan oldukça memnunum. gözle görülür hasarları bile yoktu.

takibe alındığında oldukça güzel kampanyalara denk geliniyor. kütüphanem şenlendi. *

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap