• analog değil dijital olduğu iddia edilebilecek dünyadır.
    anlamın iki katmanlı yapıdan en az dört katmanlı yapıya evrildiği iddia edilebilecek dünya olabilir. harfler kadar rakamlar da önemlidir.
  • sabahattin ali'nin 13 tane kısa öyküden oluşan kitabı. her öyküsü gerçekten etkileyici olsa da beni en çok etkileyen öyküleri "ayran" ve "sulfata" isimli öyküleriydi. her iki öyküde de insan "insanlığı"(hangi insanlık?) sorguluyor; yani en azından ben böyle düşünüyorum.
  • çağırılmayı, davet edilmeyi, içine çekilmeyi dört gözle beklediğimiz koca bir hülya, bir renkli rüya.

uzaklara çağırılsak, yeni bir dünyaya. adil bir düzene. az yiyen, az uyuyan, az konuşup çok okuyan, şiir seven iyi insanların yaşadığı bir hayata.

çağırılsak ve koşa koşa gitsek yeni dünyaya.
  • kebabı güzel olur
    (bkz: yeni dünya kebabı)
  • içerisinde bulunan asfalt yol hikayesinin, bana devrim arabaları filmini anımsatan sabahattin ali kitabıdır.
  • caner erzincan'ın çekimlerine başladığı yeni filmi. filmin başrol oyuncularından birisi de down sendromlu oyuncu soner erzincan'dır. yönetmen caner erzincan'nın öz kardeşidir. diğer oyuncular, erkan petekkaya ve şükran ovalı.
  • fragmanı yayınlanmıştır.
  • sabahattin alinin öykü kitabıdır. içerisindeki öykülerin her biri birer baş yapıt niteliğindedir bence. hikayeler gerek konularıyla gerekse kahramnalarıyla o kadar dokunaklıdır ki okurken olayı yaşıyor insan.
  • sabahattin ali'nin sanki 2015'te yaşayıp 1930'lara geri dönüp yazdığı kitabı. bir ülke yıllar yıllar boyunca hiç mi değişmez arkadaş. özellikle "sulfata" ve "ayran", insanı yıpratan cinsten.
  • tayyip abd'nin basina gecse dunyaya verilecek isim. dunya o zaman ne hale gelir artik siz dusunun.

(bkz: yeni türkiye)
hesabın var mı? giriş yap