• yeni neslin 4 cumlelik fikrayi ancak 4 dakikalik videoda kayan yazilar seklinde okuyunca anlayabilmesinden cikarimsanan genetik bozukluk.
  • genetik değil de sudan oluyor bence. ya da küresel ısınmadan. genetiği bozulmuş sebzelerden de kaynaklanabilir.
  • muzdarip olduğumu düşündüğüm yavaşlık. ama yeni nesile ait hissetmiyorum kendimi, herkes için başka yeni nesiller vardır her zaman. bundan mütevellit biraz düşünmem lazım.` :hmm`
  • yapılan espriyi açıklamak zorunda kalmak hadisesi de bu nedenden ortaya çıkmıştır ve ne yazık ki giderek yaygınlaşmaktadır.
  • fıkraların kayan yazıdan öte taşınmasına neden olmuş yavaşlıktır: fıkralarla türkiye.

edit: unutmadan ben de yeni nesilim lan hemen kötülemeyin, ama bizi salak zannediyolar bu videoları yapanlar.
  • sözü geçen videolar, movie maker' ın azizliğinden ve boş saatleri olan boş insanlardan kaynaklanmaktadır. bu şekilde yayınlandığında daha fazla ilgi çekeceği ve daha da yaygınlaşacağı düşünüldüğünden olsa gerek.

http://www.facebook.com/…php?v=1175533073798&ref=mf
  • - ne yavaşlığı?
    - algı yavaşlığı algı
    - yavaş mı?
    - yeni nesildeki algı yavaşlığı diyorum
    - biz mi?
    - sen yeni nesil misin?
    - evet
    - algı yavaşlığı var mı sende?
    - argı mı?
    - offff
  • insanları sabit alırsak; çok daha fazla açısı olabileceği sorgusundan olabilir.
  • her düşündüğümde, herbir 'örneğine' rast geldiğimde iki olumlu sonuca gitmek isteği/tutkusu yaratmaktadır.
    i. ben de yaşlanıyorum artık, kuşak çatışması dedikleri bu olsa gerek.
    ii. burdan kesin bir çatlak çıkacak, ne bileyim yeni bir yarık'tır, bir kaç lekedir ('zizek gelsin meseleyi çözsüncü' eskinesil) kesin yeni bir şeyler çıkacak, biz yaşlıyız ondan anlamıyoruz.
    çünkü işin 'tekno'lojik eleştirisine girince çıkılmıyor. bizde fazla olan'ın bazılarında eksik'liği tanımlamaları 'kuşak'ları sıktıkça sıkıyor. biz'im biz'e benzememiz hiçbir halta yaramıyor.
  • algı kapıları aralanmış olmasına rağmen, tam olarak açılmaması sonucunda oluşmuş nesilsel sorun. geçer, geçicidir, strese gerek yok. aslında "nesilsel" kelimesi çok yakışıyor söylerken insanın ağzına ama sözlükte bir anlamının olmaması ne kadar üzücü. içime ukte oldu.
hesabın var mı? giriş yap