şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "bazı yeni yazarların kendilerini gösterme çabaları" olacaktı aslında.
    çaylaklıktan yeni çıkmış çoğu yazarda*bir kendini gösterme çabası, linç kültürüne sırtını dayama girişimi var. elbette bunları normal yazarlar da yapmakta ama yeni yazarlarda bu durum oldukça fazla.
    örnekler vermek gerekirse:

- futbol başlıklarında, tamamen kitleden prim yapma amacıyla yazılmış, küfürlü ve kin dolu ifadeler.
    - data artığı başlıklar açıp; bir ton boş cümle kurup, istediği tepkiyi de alamayınca, daha doğrusu linç yeyince entry'i silme. (bkz: başlığın başa kalması)
    - yazarın daha ne yazdığını okumadan, ne anlatmak istediğini dinlemeden sadece başlığa bakıp yaftalama, linç etme.
    - genel amacı***olan;
    mühendisli başlıklarda mühendislere giydirip doktor olduğunu entry'sinde bağıran veya mühendis olduğunu doktorlu başlıkları linç ederek "ben burdayım" demeye çalışmalar. (bkz: yeni yazarların başlık açma çabası)
    - kendi yazdığı entry'nin ilk olduğunu düşünmesi ya da başlığa daha önce yazılan entrylerin birine dahi bakmadan yazması.
    dolayısıyla 1 sayfada en az 3-4 tane noktalamasına kadar aynı entry'ler görüyorum, data çöplüğü. vesaire.
    önyargısız birisi olmaya çalışsam da bu yaptıklarınız yüzünden diğer entry'lerinize bakmadan engelliyorum çoğu zaman, tutamıyorum kendimi.
    lütfen biraz düşünelim.
    biraz düşünmek yeterli olur kanımca.
  • kendini göstermek istiyorsan bilgi dolu entrylerle göster. evet edebiyat kanalına yaz ekonomi kanalına yaz ne biliyim zaten farkın ortaya çıkar.

hatta bu bahsedilen yazarlar için yazarlığın düşürülmesi başlığınında baya desteklenmesi lazım. başlıklarda boş boş entryler yüzünden kaale alınacak entrylerde gözden kaçırılıyor.
  • benim de fark ettiğim gerçek. sözlükte tanınmak neden bu kadar önemli insanlar için ne olacak yani de ilgi çekmek için tepki alınacak başlıklar, insanların damarına basılan başlıklar açılıyor anlamış değilim.

bir de yeni yazar alımı oldu sanırım bu ara. baya bir yeni yazar var şu 2-3 gündür. taze kan iyi güzel ama burayı tamamen forum sitesine çeviren başlıklar açıp entryler yazmaları, formatı yüzünden yazar oldukları siteyi yok etmek demek oluyor.

kendi ayağına sıkmak yani bir nevi.
    ayar çekilmeli bu gidişat ekşiyi ciddi anlamda bitirir.

edit: imla
  • bu gereksiz entryi goren okuyan da yazarligi dirsek curutup bitirme sinavlarina girerek aldik sanir. de ki oyle aldik. bu elitislik akan, internet ortaminda kazanilmis yok degerdeki yaftanla kendini bir bok zannedip digerlerini aşağılayan tavrin sebebi nedir?nasil kendinizi bu kadar onemli baskalarini da bir o kadar degersiz görebiliyorsunuz?
    bir algi yaratilmis "yazarsin"diye. adam senin ustunden parayi, ünü, sohreti goturuyor. uc kurusluk emeklerin bileskesinden bir guc yaratiyor. sen de kendin yaptin saniyorsun. piyonsun hem de plastik bir piyon. varligin bir saltere bagli. o salter indiginde sen yoksun.
  • ekşiye dair en büyük çelişkiyi ortaya koyan, ekşinin özeti olan başlık. buradaki herkes kendi kazdığı kuyuya düşüyor. bir başkasının kendisini gösterme çabasını eleştirmek için başlık açıp uzun uzadıya yazarak kendini göstermeye çalışmış olmuyor musun? oluyorsun. o halde başkasına neden laf söylüyorsun? bırakın kardeşim birbirinizle uğraşmayı artık. meselelerle uğraşın, düşüncelerle uğraşın.