3123 entry daha
  • 4 aralık'ta bir etkinlik için mail geldi. etkinlik istanbul'da olduğu için etkinlik tarihine bakmadan istanbul ofisindeki yetkili arkadaşa "gidebiliyorsan git bence." yazıp ilettim. sonra farkettim etkinlik 5 aralık'taymış ve san francisco istanbul'dan 11 saat geri olduğu için ben maili görüp, yönlendirene kadar zaten etkinlik olmuş, bitmiş. onu farkedince aynı maili tekrar aynı iş arkadaşıma "oha bu nasıl bir short notice lan." yazarak gönderdim. (hatta iki maili de aynı dakika içinde göndermişim.) konu -benim için- kapandı. halbuki yeni başlıyormuş.

8 saat sonra etkinliği bana ileten kişiden bir mail geldi: "bu duyuru tüm üyelere defalarca mailing sisteminden gönderildi. katılım durumu bildirilmeyen üyelerimize de bir gün kala ben kendi mail hesabımdan hatırlatma yaptım. olan budur. nazik geri dönüşünüz için teşekkür ederim."

kıpkırmızı oldum. nasıl utandığımı anlatamam. hemen bir özür maili yazdım.

"x hanim cok ozur dilerim, ofisteki arkadaslara forward ettim, sonra baktim ki zaten gec kalmisim, etkinlik olmus bile, onun uzerine yine kendilerine yazmak niyetiyle ve ekip arkadaslarima yazdigimi zannederek size gondermisim. bir yandan halime guluyorum, bir yandan da size cok mahcup oldum, iyi ki cevap verdiniz de hatami farkedebildim. tekrardan cok ozur dilerim, kesinlikle size gonderilmis bir mail degildi.

tekrardan ve bikmaksizin yine ozur diler, iyi gunler ve iyi calismalar dilerim."

en azından önemli değil veya benzeri bir cevap gelir ve konu tatlıya bağlanır diye bekliyordum ama iki gün cevap gelmedi. iki gün sonra gelen cevap:

"teslim tamamlanmadı. iletiniz x@y.z adresine teslim edilirken geçici bir sorun oluştu. gmail 46 saat boyunca iletiyi yeniden göndermeyi deneyecek. teslim kalıcı olarak başarısız olursa bilgilendirileceksiniz."

yetmez ama evet. iki gün önce ulaştığını sandığım özür de ulaşmamış. resmen dıj güşler devrede, birileri düğmeye basmış.

neyse ki işi şansa bırakmamak adına ofistekilerden de arayıp durumu açıklamalarını ve benim adıma özür dilemelerini rica etmiştim, iyi ki yapmışım.

neyse ki sonrasında nihayet mailim ulaştı, cevap geldi, konu tatlıya bağlandı. bu da böyle bir anımdır.
1077 entry daha
hesabın var mı? giriş yap