• yeşil pasaporta vize kontrolü yapılmamasını insani hak zanneden zerzevatların üzüldüğü durum.

sen bir önce kendi ülkendeki yeşil pasaport uygulamasına barbarlık demeyi öğren, sonra elin romanyasını eleştirirsin.

vallahi bizden bir sik olmaz arkadaş. adama dünyada eşi benzeri olmayan salak bir uygulama ile bir pasaport verilmiş, buna da saçma sapan bir şekilde vize serbestisi getirmiş (bazı ülkeler) sonra bu elinden alınınca barbarlık vandallık diye isyan ediyor. şaka gibi ya.

edit:
    arkadaslar ozel farkli pasaport turu olan ulkeler elbette vardir. ancak bunlar buyuk oranda yurtdisinda gorevde olan kisiler, bazi yerlerde ulke tanitimina katkisi olan kisiler icin verilir. bir masada omru boyunca ayni isi yapti diye kimseye ozel bir pasaport verilmez. ab’nin yesile vize serbestisi uygulamasi da tamamen turkiyeyi kontrolsuzce goc gelebilecek bir yer olarak gormesi ve en azindan guvenli is niyetiyle calistigi dusunulen insanlari daha az sorgulamasi.

ha yesil pasaport kaldirilsin falan gibi bir talebim de yok, bana ne, ama sacma oldugunu soyleme ozgurlugum de baki di mi?
  • hayatım boyunca kullanmadığım renk pasaport olmadı. diplomatikten tut , hizmet pasaportuna, hususiden şu anda kullandığım umuma mahsus pasaporta kadar hepsinin sahibi oldum. sorun vize falan değil arkadaşlar, maalesef çok güçsüz bir pasaportumuz var...
  • eğer insan hakları diye bir şey varsa yeşil pasaportun kendisi buna aykırı, fırsat eşitliğine de aykırı, ayrıca ülkenin kendi vereceği karar. seni almaması neden skandal olsun? almak zorunda değil.
  • tamam, ülkeyi gömün, eyvallah, ben severim ayrı mesele, ama "halkı açlıktan taş kemiriyor" filan:

https://twitter.com/…sel/status/1279355665111269376
  • yeşil pasaport sahibi olamayan eziklerin ağlama duvarına dönmüş başlık.
  • afganistan pasaportum olmasını isterdim , dünyada hiç bir ülkeye gidemiyorsun en masrafsız pasaport.
  • eski bir yeşil pasaportlu olarak, hala yeşil pasaportum olsa gram üzülmeyeceğim durum. turist istemiyorsan kimseyi almazsın, istiyorsan da zorluk çıkartmazsın. sanki dünyadaki en müthiş müzeler, en harika yapılar onlarda. sıradaki der geçerim.
  • hayatımda gördüğüm en it oğlu it kamu kuruluşlarına sahip ülkenin yediği boktur.

telefonla ararsınız açmazlar, mail atarsınız 1 ay sonra cevap verirler, bir istekte bulunursunuz umursamazlar. halbuki küçük avrupa ülkeleri çok daha ulaşılabilir organlara sahiptir dünya geneline kıyasla. götü boklu bulgaristan bile daha iyidir bunlardan.
  • yeşil pasaport olunca gideceğimiz ülkede krallar gibi karşılanırız falan diye mi hayal ediyorsunuz aq. adamlar tipini beğenmez gene almaz. kıl olur havaalanında deport eder. size mi soracak kimi alıp almayacağını
  • gezgin ruhumun merak etmediği ülkelerden biri olduğu için, tarafımı ilgilendirmeyen vize talebidir.
hesabın var mı? giriş yap