• anneee
    babaaaa
    boşanın
  • bu durumun birde şöylesi var:

yetim aylığı kesilmesin diye nikahsız yaşayanlar boyutu
  • yıllar önce duymuştum. liseye gidiyordum ve tanıdığımız birisinin yaptığına kulak misafiri olmuştum. bir insan devletten hakkı olmayan bir parayı nasıl alır ki. maalesef bu çok yaygın ve denetim çok az. anlatırken bile utanıyor insan.
  • sgk'nın verilerine göre 2015 yılında türkiye'de tam 19. 277 çiftin çocuklarına bağlanan yetim aylığı, hileli boşandığı tespit edildiği için kesilmiş. 19.277 çift dostum! 19.277x2=38. 554 orospu çocuğu, kanı bozuk, hırsız. vergi kaçırmaktan, kaçak elektrik kullanmaktan farklı bir durum değil.
  • babasının maaşı helaldir. diyelim ki kocasını öldürse vereceksin o maaşı. buna neden mecbur bırakıyorsun.
  • canları sıkıldıkça bazi yazarlar tarsfindan acilan sacmasapan basliklardan bir tanesi. (bkz: hileli bosanmak)
  • hiçte hırsızlık öyle orospu çocukluğu gibi değildir. birileri evliliğe bağlı olmayı istemeyip karı koca olarak aynı evde yaşayabilir. buna kimsenin birşey demeye hakkı olamaz. ancak tamamen art niyet için boşanmış gibi yapıp yetim aylığı almak istiyorsa o da başka.
    be amına koduklarım burda bu durumu orospu çocukluğu olarak adlandıranlar size sesleniyorum lan götler; sizin devletiniz bu insanlara insanca bir yaşam hakkı sunamadığı için bu insanlar bu yola başvuruyor sizde gelmiş burda ötüyorsunuz göt göt. bi kerede bu insanlar niye bu duruma düşüyor diye sorun lan.
  • herkes bir şekilde birbirini dolandırıyor helal etmiyorum hakkımı o kocakarılara tabi devletin başı nasılsa ardı da öyle oluyor
hesabın var mı? giriş yap