• benim.

zaten moralimiz bozuk, birde üstüne ezik büzük diye başlık açıp üzmeyin bizi.
  • gören de kendileri paris'te eyfel'in önünde veya viyana'da i. bölge'de kutluyor sanır. kıçı kırık bir mekana gidip 2 bin lira bayılarak eziklikten kurtulduğunu sanacaktır.

tanım: olmadığım ama olsam da hiç sorun olmayacağı öğrencidir.
  • yılbaşını er gazinosunda geçiren asker kadar kötü durumda olmayan öğrenci. siz, hiç 50 erkek çekirdek çitleyip kola içerken 72 ekran televizyondan son ses 10’dan geriye sayan aptal sunucu eşliğinde yeni yıla girdiniz mi?
  • geçen sene yaşadığım deneyim. şimdi düşününce boş,gereksiz,ikiyüzlü,sinsi,yılanlarla girdiğim bu yıl bana onların gerçek yüzünü de gösterdi ve kurtardı beni onlardan.her yönüyle acıydı yılbaşı ve yeni yıl..
  • büyük ihtimal ben olacağım. umarım odada kimse olmaz da ben de gizlice soktuğum şarabı rahat rahat içerim. öğrencileri özellikle kyk'da kalanlarla uğraşmayın. bok gibi bir yerde kalıyoruz. yemekler leş, yurt desen tarikat yurdu gibi sürekli dini aktiviteler filan. yurtların her yerinde göreceğiniz erdoğan propagandası da cabası. kısaca buraya mecbur olmakla zaten yeterince kötü hissediyoruz. bir de siz ezmeyin.
  • yeni yılı kutlu olsun şimdiden, üzülmesin, daha cok genç ileride daha cok eğlenecek.
  • gören duyan da beş yıldızlı otellerde, çılgın partilerde falan yılbaşını kutladığınızı sanacak. ulan hepimiz oturup evimizde, yurt odasında vs. yeyip içeceğiz işte neyin artistliği bu?
  • bu yılbaşı mevzusunun türkiye'de abartıldığı ve yanlış kutlandığı başka da bir ülke yoktur sanırsam. son 3 yılbaşı gecesini saymazsak ve 2009 dan 2010 a girilen yılbaşını da çıkarırsak (bkz: askerlik) sanırım aralıksız 8-9 sene boyunca yılbaşında barlarda sahnedeydim. eğer bir bar müzisyeniyseniz yılbaşında sahnede olmak güzeldir ekonomik anlamda çünkü fiyatınız otomatik olarak 2 ye 3 e katlanıyor alkol limitsiz, ekstra birşey yapmanıza gerek yok millet zaten kafa bi dünya ortalama bir performans bile metallica inönü konseri etkisi bırakıyor o derece.. lakin gel gelelim yılbaşında bara veya mekana partiye gidenlerin profillerine? bir mekanda aylarca seni her hafta seni sıkılmadan usanmadan dinleyen olmaz, bar müdavimleri olmaz, sabit gece hayatı olan insanlar genelde yılbaşında mekana gitmezler, bilirler ki en leş, en rezil kitle gelir 100 tl ye sınırsız içki yılbaşı partisine, 18 e yeni girmiş, evinden zar zor yılbaşı için izin alabilmiş, içmeyi bilmeyen kitle bu bahsettiğim.. yıllar boyu yaptığım gözlemler bu şekilde. hatta bu son 3 yılda bir çok davet almama rağmen ısrarla gitmedim. son yılbaşı gecesinde rusya'da hanımın ailesiyle kutladık sibiryada. içmesini, eğlenmesini çok iyi bilen bu millet için bile "sevdikleriyle olmak" felsefesi var yılbaşı için. evde veya herhangi bir mekan farketmez (genelde evde olmayı tercih ediyorlar.) sanırsam bunca yıldır geçirdiğim en sıcak -havanın -35 derece olmasına rağmen- yılbaşıydı. o soğukta maytap vs atmak için gecenin 3 ünde sokağa ayağımda terlik üstümde tişörtle çıkmıştım artık nasıl güzel içtiysek ama her anını hatırlarım ne sarhoş olmuş ne de bilincimi kaybetmiştim. demem o ki insan istediği yerde istediği yerde geçirir yeter ki huzurlu veya mutlu olsun. adım gibi eminim bırak yurt odasını, askerde nöbette yılbaşı geçiren insanların dahi çoğu bu alladıkları pulladıkları partilere-ortamlara giden insanlardan daha mutlu bir yılbaşı geçirecektir, emin olabilirsiniz. tecrübeyle sabittir.
  • yillar yillar evvel yurt odasinda bir iki arkadasla ders calisarak gecirmistim. simdi oldugu gibi, bunu o zamanlar da eziklik olarak gorenler vardi. bugunlerde alcaktan surunmeye devam ediyorlar.

ben mi? abd'de sistem muhendisiyim. diger iki arkadastan biri rusya'da muhendis, parayi cuvalla tasiyor. bir digeri de ingiltere'de is kurdu.

yani geceyi yurt'ta gecirecek arkadaslara tavsiyem, calismaya devam. mukafatini goreceksiniz.
  • final haftası olduğu için olabilir.
hesabın var mı? giriş yap