• bağcılardan bildiriyorum iyi dinleyin.

bir kadın eğer trafik akışının ters istikametinde yürüyorsa yollu değildir.
    korna çalmana değmez

bir kadın trafiğin akış yönünde yürüyorsa yolludur. kornaya basıp şansınızı deneyebilirsiniz.

eğer yollu değilseniz ve trafik akış istikametinde yürüyorsanız çalan kornaları taciz olarak algılayacaksınız. o yüzden lütfen karşı kaldırıma geçiniz.

bu benim görüşüm değil, bağcılarda genel anlayış bu şekilde.
  • kornayı çalan kişinin annesinin hatırlanmasına sebep olur. olan yine kadınlara olur anlayacağın.
  • medellin'de olsa o kornayı hiçbir zaman çıkartmak istemeyeceği bir bölgesine sokarlardı. evet izlediğim diziler beni etkiliyor.

hepsi bir yana, bu alışkanlık bildiğin buram buram ortadoğu kokar. kadının sosyal yaşamda ki rolünü içine sindiremeyen hıyarların tipik özelliğidir. ortadoğu demişken hemen celallenmeyin. 11 yy ve 16 yy dönemlerinde dünyaya yeni bir yaşamı bahşeden o güzel bilge insanların dönemini değil, hani şu savaş ganimeti gözüyle bakılan kadınların tecavüzünün helal olduğu, üzerine linç edildi, sonra da yakıldığı 2000'li yılların bölgesi.
  • plakalarını alıp polise şikayet etmeyi gerektiren magandalık. aman bi şey çıkmaz diye kesinlikle düşünmeyin, karşıdaki maganda hiç ceza almayacak olsa bile uğraşsın , uğraşsın ki bir daha böyle bir magandalığa girişmesin.
  • gerçekten millet olarak ne kadar abzürt olduğumuzun bir başka örneği.

benim asıl merak ettiğim mesela korna çaldıktan sonra şöyle bir diyalog gerçekleşiyor mu?

k:(korna çalan adam) y:(yürüyen kadın)

k: düüüt düt düüüüdüdüüüüt
    y: ay bana mı çaldınııız? ne kadar da güzel çaldınız öyle
    k: ehueheheh , evet hanfendii size çaldım
    y: madem bana çaldınız o zaman atliyim de tenhada sevişelim
    k: e hadii madem
  • bir kadın yolda tek başına türkiye de maalesef yürüyemez. bu en gelişmiş şehrinden en gelişmemiş şehrine kadar aynıdır.

gençliğimde hatta çocuk denilen yaşlardan itibaren erkeklerin bu tip davranışlarını çok yaşadım. yaşamayan bir kadın da yoktur. belki kendinin ne pislik olduğunu bilen bu adamlar, kadınlarını bu yüzden kapatmayı, toplumdan yozlaştırmayı düşünüyorlar.

türk toplumundaki en az %50 bu tip erkeklerden oluşuyor. maalesef de onların bu ormanında onlarla yaşamak zorundayız.

bir kadın olarak bu tip insan bozuntularından nefret ediyorum. korna çalmak, durmak tekliflerde bulunmak, laf atmak, gülüp geçmek, o müslümanız diyen bir gruba ait davranışlardır ki; bu kesim kesinlikle müslüman olmadığı gibi, din kavramını bilmeyen kendine aşırı cahil özgüveni olan kesimdir.

elimde olsa bu grup insanı acımadan yok ederdim. bunlar dünyaya zarardır. haşeredir.
  • yolda verebilirsiniz. lafta atabilirsiniz. herşey sizin elinizde. (bkz: az insan olun)
  • bir kaç dakika öncesine kadar varlığına dair hiç bir fikrimin olmadığı aşağılık hareket. sonra eşime sordum, "bu gerçekten oluyor mu?" diye. meğerse ne zaman sokakta yalnız yürüse başına geliyormuş. o kadar alışmış ki, artık çok normal bir şeymiş gibi "aaa evet oluyor o" dedi. valla şu başlığı görene kadar bundan hiç haberim yoktu. bu nasıl bir godoşluktur lan?

edit: şimdi farkettim, debe'ye girmiş bu ya... neyse. ben godoş başkalarının eşine, anasına, bacısına yavşayan insan demek biliyordum, ama sanırım başka bir anlamı varmış. siz benim kastettiğim manasıyla okuyun.*
  • en merkezi yerlerde bile yaşanıyor. insan hayret ediyor değil mi? hayır işin en komik kısmı bence şu; kornayı çalan kişi ne düşünüyor?

- hasan, bak şimdi şu karıya bir korna çalalım, teklifimizi kabul ederse tirisom yaparız.
    * daaaaat
    - vay amına kodumun yollusu, başkalarına kuyruk sallıyor.
hesabın var mı? giriş yap