• sen sandığım şey belki benim yüreğimdi cümlesiyle durup dururken mavi ekran vermemi sağlamış şarkıdır. akşam akşam kendime uzun süredir sorup bir türlü cevabını bulamadığım "ben nerede yanlış yapıyorum?" sorusunun cevabını buldurmuştur. (bkz: hayal kırıklığı)
  • kanımca sertab erenerin yapmış olduğu en güzel şarkıdır. pek bir gazdır, pek hoştur*.

önce resimleri duvardan kaldırdım
    çay içtiğin bardağı rafa sakladım
    giydiğin ne varsa bir bir katladım
    bir damla yaş düştü
    çok ağlamadım

kokun uçtu gitti açık camlardan
    sevdiğin şarkıyı hiç söylemedim
    korkmuyorum sensiz akşamlardan
    sevdiğimi unut
    özleyemedim

sen haylaz rüzgarlar önünde şimdi
    sevdanın yükünü attım omuzumdan
    sen sandığım şey belki benim yüreğimdi
    iyi ki dönmüşüm yolun başından
    oooof yolun başındaaan
  • klip esinlenmeli serbest interpretasyon, fotoğraflar şeklinde canlandırılacak gözlerde:

önce resimleri duvardan kaldırdım (birer birer kırılmış çerçeveler, özenle yırtılmış fotoğraflar)
    çay içtiğin bardağı rafa sakladım (yerde cam kırıkları)
    giydiğin ne varsa bir bir katladım (makasla kırpılmış tekstil parçaları)
    bir damla yaş düştü
    çok ağlamadım (günlerdir ağlamaktan şişmiş gözler, akmış rimel, tıkalı burun, bilumum mukoza ifrazatı)

kokun uçtu gitti açık camlardan (yatağın üzerinde, yastığın hemen yanına koyulmuş, onun kokusuna sahip siyah, hiperbolik toka)
    sevdiğin şarkıyı hiç söylemedim (sigaradan kısılmış bir sesten yirmidört bininci kez duyulan, hıçkırıklarla kesilen bir la marseillaise)
    korkmuyorum sensiz akşamlardan (gece, koca yatağın bir ucuna embryo pozisyonunda sinmiş bir tek karaltı, uykusuz koca gözler)
    sevdiğimi unut
    özleyemedim. (off)
  • ayrılığı yıkıp yokederek değil soğukkanlılıkla yaşayan bir kadın şarkısı. rahatlatıyo önce sözleri sonra müziği. elimde fırsatım olsa ayrılık sonrası sendromu yaşayan bütün kadınlara dinletirdim.

...sevdiğimi unut
    özleyemedim...

diyo.
  • seninle ilgili herşeyi yok ettim. yok yani seni hatırlatır diye diil. kalabalık yapıyodu da ondan.* hem hiç üzülmedim, ağlamadım.* demek ki seni sevmiyomuşum zaten, sadece öyle sanmışım.* ay ne iyi oldu ayrıldığımız. daha da uzasa boş yere zaman kaybı filan olcaktı hem. yok yok özlemedim...* diyen güzel sertab şarkısı.
    (bkz: sen sandığım şey belki benim yüreğimdi)
  • sertab erener'in sertab albümünde yorumladığı, sözü aysel gürel'e, müziği fuat güner'e ait olan şarkı.
  • sertab ablanin en guzel sarkilarindan biri, ayrica mana itibariyle de cogumuza cogunlukla cuk oturan* bir durum.
  • sertab erener'in pek bir sevdiğim şarkılarından biri.
    "sen sandığım şey belki benim yüreğimdi."
    biriyle ayrılmadan önce, onun aslında "o kişi" olmadığını, kendi kendinize bir oyun oynadığınızı idrak edersiniz.
    resimler silinir, ona ait hatıralar kaldırılır tıpkı bu şarkıdaki gibi.

ayrıca şarkıdaki gitar solosu fuat güner tarafından çalınmıştır. zaten güzel bulduğum yerli müziklerin altından çıkmayagelsin bir kere de kendisi.
  • iyileşiyorumdan kat be kat daha güzel bir iyileşiyorum şarkısı. aynı sesten; daha eskiden ve daha derinden..
  • 1999'da yapılmış, 13 senedir hiç popüler olmamış, sözlerini aysel gürel'in, bestesini ise fuat güner'in yaptığı sertab erener şarkısı...

kusursuz olmak için sebebi yok ki isimlere bakınca.

ben dönmedim de, keşke sen de dönmeseydin yolun başından be güzelim.
hesabın var mı? giriş yap