• işletme yüksek lisansı alanında bir bilim dalıdır.bu dalda çalışmak isteyen arkadaşlar modern yönetim teknikleri,örgütsel davranış,stratejik yönetim,işletme politikası ve bazı okullarda insan kaynakları konularında eğitim alır,master yaparlar.temel kaynak olarak şahsi önerilerim şunlardır.

tamer koçel,işletme yöneticiliği,
    erol eren,örgütsel davranış ve yönetim psikolojisi
    erol eren,stratejik yönetim ve işletme politikası
    erol eren,yönetim ve organizasyon
    göksel ataman,işletme yönetimi
    zeyyat sabuncuoğlu,insan kaynakları yönetimi
    peter drucker,gelecek için yönetim
  • ben yüksek yaparken bi yandan çalışıcam diye girip 1 yıl boyunca deliler gibi ödev yetiştirmeye çalıştığım, 1,5 senedir de aynı hızla olmasa da aynı suçluluk duygularıyla tezimi bitirmeye çalıştığım, dokuz eylül üniversitesi işletme ana bilim dalı yüksek lisans programı.

çok çok nitelikli hocaları olduğu gibi inanılmaz kifayetsiz hocaları da mevcuttur.
  • koü endüstri müh. bölümünde son sınıfta verilen bela oğlu bela ders.sen kalk finale girerken 450 sayfayı ilk okul çocuklarının yöntemiyle ezberlet, herkesi dersten bırak, sonra da "bu bir yönetimdir" ve "bu bir organizasyondur" de.seni, sabahın bu saatinde hala senin dersini ezberliyor olmam ve sınavdan çıktıktan 10 dk. sonra hepsini unutacak olmam sebebiyle gözlerinden öperim hocam.
  • isletme anabilim dalinin yuksek lisans bilim dallarindan biri.
  • halkla iliskiler 2. yariyil dersi
  • eğitim alması keyifli olan bir yüksek lisans programı. herkesin ilgisini çekebilecek dersler ve konularla karşılıklı etkileşimlerle işleniyor dersler. mesela bunlardan biri girişimcilik dersi. ciddi manada ufuk açıyor. proje geliştirme ve yönetme dersi sizin stratejik planlı ve düzenli çalışma sonucunda varacağınız noktaları anlamanız konusunda ve özellikle proje bazlı çalışılan yerlerde işleyen çarkı kavrayabilmeniz açısından en önemlisi de kendi çıtanızı yükseltmeniz açısından önemli. yine keza inovasyon dersleri, yaratıcı zekanızı tekrardan gözden geçirmenize sebep oluyor.
    yönetim ve organizasyon yüksek lisans programının genel kazanımları şu başlıklar altında toplanabilir.
    temel yöneticilik formasyonu kazandırmak,
    girişimcilik ve yenilikçilik becerilerini geliştirmek,
    etkili iletişim ve liderlik becerileri kazandırmak,
    dünyada ve türk iş ortamındaki gelişmeleri yorumlayabilme becerisi kazandırmak,
    öğrencilere, sistematik düşünerek sorun çözme becerisi kazandırmaktır.
  • sik kalitesinde bir derstir.
  • galiba artık 2 senelik bir bölümdür.
  • işletme bölümünde hem lisansta hem de yüksekte illa ki okutulan ders.
  • dünyanın en sıkıcı derslerindendir. işletmeci zırvalarıyla doludur. yok klüp tipi lider yok baskın basanındır yöntemiyle piyasaya hakim olma stratejileri. bööğ!

ders kitabı, uykusuz geceler için başucunda bulundurulmalıdır. 20 saatlik lezzetli bir uykunun ardından bile adamı uyutur. özellikle halil can'ın kitabı tavsiye edilir.

http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productid=2629
hesabın var mı? giriş yap