aynı isimde "you" başlığı da var
  • ilk iki bölüm için basit ama eğlenceli ve akıcı bir dizi.

--- spoiler ---

bu benji nereye sıçıyordu kardeşim?
    --- spoiler ---

edit: benjinin sıçması gerektiğini unutan film ekibi hanım kızımızı unutmadı.
  • ne izlesem acaba diye netflixi açıp penn badgley varmış dur bir bakalım şu diziye diyerek başladığım ve soluksuz 6 bölüm izleyerek bugünü ruh gibi geçirmeme sebebiyet veren dizi. dizi öyle sürükleyici ki acaba ne olacak diye diye gece 03:30'u gördüm... hayatta en korktuğum şeylerden biri takıntılı bir psikopatla karşılaşmak olduğu için dizi oldukça ilgimi çekti; penn badgley sayko rolünü müthiş canlandırmış. dizi sayesinde tanıdığım elizabeth lail'in ise güzelliğine diyecek tek kelime yok. fi'ye benzetenler olmuş ama joe ile can manay kıyaslanamaz derecede farklı kulvar sapıkları bence. sezonu bugün bitireceğimi düşünerek 2. sezonu iple çekeceğim bir dizi oldu.

dikkat spoiler içerebilir:
    peach manyağına çok üzülmedim ama benji kardeşim kızdan da vazgeçmişti, ne gerek vardı ki ? benji'ye baya üzüldüm ama yukarıda da yazıldığı gibi telefonundan 2-3 mesaj, tweet atılınca yaşadığını kanıtlar nitelikte hayat akışının devam etmesi fazla absürttü, fantastik bir ortadan kaldırma senaryosu olmuş.
  • dün öğlen bitirdim, gece bir başka dizi izlerken sevgilimin hareketlerini izleyip “hmm cipsi fazla gürültülü yemeye başladın. unutma sevgilim ben seni korumak için buradayım. benimsin aslanım nihehe” gibi çeşitli iç seslerimle boğuştum. bu anlamda acayip bir etkisi var, joe kafamın içinde sürekli konuşuyor sanki :/

kitabını da sipariş ettim az önce. konusu ilginç çünkü, kitapta nasıl işlendiğini merak ediyorum. bazı noktalarda eah bu kadar olmaz dedirtiyor (yukarıda birçok yazar değinmiş) ama izletiyor da namussuz. bir şans verebilirsiniz, naçizane 7/10.
  • dört bölüm arka arkaya izledim ve gerçekten içine çeken bi kurgusu var.

sardı.
    sarıyo.

sezon sonu edit: tahmin edilebilirlik seviyesi inanılmaz. buna üzüldüm.

--- spoiler ---

1-the captain kod adlı şahsın, beck’in babası olduğunu tahmin etmek aşırı kolay oldu.

2-daha ilk beş dakikada bu herif bu karıyı öldürür demiştim. onu da bildim, yazık oldu.

--- spoiler ---
  • bu dizideki adam şey değil mi ya,ben
  • ilerleyişi kolaylıkla tahmin edilebilir bir dizi. çoğu insanın senaryodaki hata sayılabilecek kısımları görmezden gelebilme nedeninin, başarılı oyunculuklar ve fena sayılmayan yönetmenlik olduğunu düşünüyorum.

10 bölümü 7 farklı yönetmen çekmiş ve biraz bakınca yönetmenlerin hepsi cw veya netflix için iş yapmış isimler. producerların çok fantezi aramadan, "abi formülü bilen adamlara verelim uzatmadan çeksinler" düşüncesini rahatlıkla sezebiliyorsunuz. diziden alınan dexter havasının nedeni de, 2 sezon boyunca dexter çeken marcos siega'nın dizideki 9 bölümün executive producerı, aynı zamanda kritik üç bölümün*** yönetmenliğini üstlenmesi olabilir.

dizinin erkek başrolü penn badgley'i özellikle kutlamak gerekir. kendisi diziyi bir miktar sırtında taşıyor. joe oynaması inanılmaz zor bir karakter olmasa da, karakterin içinde yaşadığı ama dışarıya yansıtamadığı zıtlıklarını kameraya epey başarılı yansıtmış penn badgley. kendisi joseph'e benzer bir role gossip girl'den* oldukça aşina. röportajlarını izlemedim ama buna kesinlikle değinmiş olmalı.

yan karakterler pek sırıtmadı, beck karakteri direkt senaryo aşamasında büyük sıçmış. elizabeth lail oyunculuğuyla karakteri hareket ettirmiyor. ne kötüye gitmiş ne iyiye, yazımında büyük hatalar barındıran bir karakter. oyuncuyu suçlamak yanlış olur.

çerezlik. 5.5/10.

--- ağır spoiler ---

insanlar beck için baş sağlığı dilerken the national'dan i need my girl çalması direkt tavladı beni. belki de diziden en çok etkilendiğim andı. en sevdiğim grubun dizi finalinde çalmasını beklemiyordum, hoş bir sürpriz ve dizinin finaliyle oldukça accurate oldu.

--- ağır spoiler ---
  • 4 bölümünü su gibi bitirdiğim netflix yapımı yeni dizidir. açıkçası ben romantik bir film olduğunu düşünmüştüm, ama daha kriminal çıktı ve nasıl ilerleyeceğini çok kestiremiyorsunuz. saplantılı bir aşığın hayalleri için neler yapabileceğini gösteriyor. ayrıca public sosyal medya hesaplarımızdan insanların hakkımızda ne kadar bilgi sahibi olabileceğini de güzel irdelemişler.
    boş vakitleri değerlendirmek için izlenebilir.
  • güzel kızla analiz manyağı sapkın erkeğin ilişkisini anlatan sürükleyici bir dizi. mantık hatalarını göz ardı edebilirseniz gideri var. kızın dupduru güzelliği ve oğlanın susmak bilmeyen iç sesi sayesinde bir şekilde izletiyor kendini.
  • esimle 3 gunde bitirdigimiz netflix dizisi. gercekten surukleyici ve orijinal olmamasina ragmen iyi islenmis bir hikayesi var. bir sans verin derim.
  • konusu özgün olmayan, zincirleme mantık hatalarıyla dolu yeni netflix dizisi. olmamış. güzel olan tek şey elizabeth lail sanırım. kadını izlerken mest olmamak elde değil. konu biraz daha aksiyonel işlense belki gideri olabilirmiş ama garip bir şekilde yavan. malesef benim için fazlasıyla sıkıcı.
hesabın var mı? giriş yap