• tolga ciğerci denen adama yıllık iki milyon euro veren yönetim bu adamı ucuza bile almış sayılabilir.. 20 milyon euro maliyetle harika çocuk transfer edersin fm tabiriyle, tabi önce yönetiminin ve hocanın çapı ve vizyonu olması gerekiyor.
  • quaresma'nın beşiktaş'a ilk geldiği yıldaki performansın benzerini galatasaray'da sergileyecek olan sorunlu ve yetenekli topçu.

yine de umarım iyi işler yapar, ligimize keyif katar.
  • 10 numara oynayacaksa sneijder varken ne gerek var..kanatta oynayacaksa bruma niye gitti???
  • yerel ligde bu futbolcunun çeyreği kalitesinde olabilecek birçok oyuncuya nice milyon dolarlar ödendiğini göz önüne alırsak, hakettiği meblağ transferine ödenmiş futbolcudur. galatasaray'dan alacağını ise hak edip etmediğini hep beraber göreceğiz, ama şu aşikar ki ligin üst seviye futbolcularından biri olacaktır.
  • 8 milyon etmez bu net. hem de bu kadar parasızlıkta bu adama 8 milyon bonservis vermek tek kelimeyle aptallık.
  • hakkinda biraz farkli bir noktaya deginmek istedigim yeni transferimiz.

oncelikle, bu adamin ismi yaklasik 3-4 sezondur fenerbahce basta olmak uzere turk takimlariyla aniliyor. hatta bir donem makara konusu haline bile gelmisti. (bkz: belhanda atti x oldu)

demek ki turk spor kamuoyunun bu kadar yakindan bildigi ve takip ettigi bir oyuncunun herhangi bir scouting faaliyeti ile alinmis olma ihtimali sifir.

bu da demektir ki bu transferi bir menejer galatasaraya onerdi. baskanim ihtiyaciniz olan adam bu denildi. yonetim de zaten ismi tanidigi icin onaylamakta cok zorluk cekmedi ve belki de scout ekibinin tespit ettigi 4-5 tane potansiyelli genc yetenegi alabilecek butceler bu transfere kaynak edildi. ıste bu da neresinden bakilsa vizyonsuzluktur.

pek tabi komisyonlar da alindi, karlar paylasildi vs vs... en nihayetinde galatasaray yine gelecek 4 sezonunu etkileyecek bir taahhutun altina imza atti ve milyon dolarlari ipotek etti. ayrica adam gibi kullanilmayan bir scout ekibine de masraf ettirdi.

benim anlamadigim memlekette takimlari yonetip sampiyon eden 1 tane bile teknik direktore 4 yillik sozlesme yapilmamisken takimin sadece bir dislisi olan ve sayilari birden fazla olan oyunculara nasil bu kadar fahis fiyatlara uzun vadeli kontratlar yapilabildigi.

bu durumda komisyonlar ve primler de daha fazla dikkat cekmemek icin vadeye yayiliyor olmali cnku baska aciklama bulamiyorum.

oyuncuya gelecek olursak, adini cok duydum ama canli takip etme sansim pek olmadi. artik izleyip gorecegiz. ancak transferin yapilis tarzi ic acici degil. ınsallah basarili olur da biz de bu sozleri yutariz.

sonuc olarak takimin uzerinde bu kadar finansal yuk ve bircok bolgeye ciddi ihtiyac varken bu devirde bu sekilde bir transfer yapilmasi lafta cok seyin ama kafada hicbirseyin degismediginin en somut kaniti olur.
  • hayırlara vesile olur.
  • sözlükte bu kadar gömüldüğüne göre kesin patlama yapacak olan futbolcu.
    çok entry silinecek belli.
    beklentim yükseldi kendisinden.*
  • halen bazı beyin sümüklerinin, o paraya 8 tane afrika 2. liginden oyuncu alırdık dediği başlık.
    ulan 2 yıldır transfer yapılacaksa 3 çöp yerine 1 tam transfer yapılsın diyen çöpçü tipler şimdi scout kesilmiş.
    t: 8 milyon verilen josefi ozanı katlayacak futbolcu
  • galatasaray a asla yakışmayan bir isim. faslı bir zibidi daha fazlası değil ve bu adam sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kala 9 mio eur verilerek alınıyor. bu kadarına pes.

bilen bilir bu adamın montpellier de bir penaltı atış pozisyonu var, şike nedir ve nasıl yapılır o pozisyonda öğrenebilirsiniz.

dursun özbek adını kesinlikle bu takımın tarihine yazdırdı, icraatlarıyla değil akıl almaz kararlarıyla.
hesabın var mı? giriş yap