şükela:  tümü | bugün
  • acilen kurulması gereken çiftliklerdir. hemen ne diyor lan bu değişik demeyin, hele bir dinleyin!

idiocracy filmini izlediniz mi bilmiyorum ama orada anlatılanların gün geçtikçe gerçekleştiğini, düşük iq'lu kişilerin sürekli üreyip, yüksek iq'lu kişilerin ise eğitim, kariyer, bilim, meslek vb. gibi şeylerin peşinde koşmaktan neredeyse hiç çocuk yapmadıklarını biliyorum.

bilimle, sanatla, eğitimle uğraşmayan kişilerin daha 20 yaşında üremeye başlayıp 40 yaşında birkaç, 60 yaşında 20ye yakın, 80 yaşında ise torun çocuğu ve torun torunu olmak üzere belki de 100lerce toruna sahip olduğu su götürmez bir gerçek.

80 iq'lu biri genini 100 yılda 100lerce kişiye yayarken, 160 iqlu biri ise 35 yaşında 1 çocuk, 70 yaşında 1 torun sahibi olarak toplam 100 yılda en fazla 3-4 kişilik bir gen havuzuna sahip olabiliyor.

işte sırf bu yüzden yüksek iqlu insanlar bir çiftliğe doldurularak sürekli üremeleri sağlanmalı, çocuklarına ise sürekli bakım garantisi verilmeli. 160 ve 180 iqluk 20 yaşında bir çiftin 14 çocuk yaptıklarını, bu 14 çocuğun yine 20 yaşlarında 14er çocuk daha yaptıklarını düşünün. 40 yaşında 196 adet yüksek iqlu torun... ve bunların da 14er çocuk yaptığını... 60 yaşında 2.000, 80 yaşında 30.000e yakın yüksek iqlu insan. ve sadece 1 çiftten. bu şekilde 1000 çiftle başladığınızı düşünün bir de..

belki de böylece birkaç yüz yıl sonra dünya iq ortalamasını bu şekilde 150nin üstüne çıkarabilir ve dünyayı bir cennet haline getirebiliriz. ne dersiniz?

sefer sayılı atina'dan bildirdi.
  • (bkz: öjeni)
  • önemli olan iq değil egitimdir diyerek karşı çıktığım proce. zeki adamları eğitemezsen daha büyük tehlike arz ederler. cahilin aptalı makbuldür kanımca.