• 6 aylık bir dönem yeter derseniz bahar ve yaz aylarına getirmek kaydıyla en iyisi kanada, toronto'dur.
    herkes bir yerlerden göçüp geldiği için başka kültürlerden gelen insanlara karşı muazzam bir hoşgörü var.
    düzen var, sosyal imkanlar var, bedava sosyal aktiviteler var. amerika'dan ve ingiltere'den ucuz.
  • iskoçya'ya gidin.

iskoçya'da konuşulan ingilizce'yi anlıyorsanız, dünya'nın her yerindeki ingilizce'yi anlarsınız.
  • ingilizce - ingiltere
    almanca - almanya
    fransızca - fransa
    italyanca - italya

(bkz: madalyamı isterim)
  • arapça öğrenmek istiyorsanız istanbul çok popüler şu aralar hele ki fatih bölgesi, arap emlakçılar sizlere kalacak yer konusunda yardımcı olabilirler, yiyeceği dert etmeyin döner 2 tl.
  • eğitimi alınmak istenilen dile göre cevabı değişecek sorudur.
  • iyi belirlenmesi gereken ülke.

mesela ingilizce için aşağıdakiler değildir:

- iskoçya
    - kuzey irlanda
    - yeni zelanda
    - abd'nin güneyi
    - kanada'nın doğusu
    - malta

bütün bu yerlerde konuşulan ingilizce çok saçma sapan bir aksanla konuşulur ve zaten 6 aylık olan minik deneyiminizin ilk 4 ayını yayını deşifre etmeye çalışarak geçirirsiniz. öyle ki bu yerlerden herhangi ikisinden kişileri telefonda konuştur, birbirlerini anlayana kadar canları çıkar. ha dil okulunda hocalar filan düzgün konuşuyordur tabi ama okuldan çıkıp bir bara gittiğinde de konuşulanı anlamak istersin değil mi?
  • iran. hem ucuz. hem gece hayatı yok para harcamazsın. hem de mis gibi farsça öğrenirsin. bu arada çin'i de önerebilirim.
  • amerika'nın güneyi değildir yazanlar olmuş, kesinlikle katılmıyorum. geçen sene san diego'da dil eğitimi almıştım ve mükemmeldi. burda önemli olan dil okulu seçimi. eğer biraz paraya kıymayı göze almışsanız ve amacınız laylaylom değilse ucuz dil okullarını es geçin zira türkler hep oraya gidiyor. ben (bkz: ecdilokulları)' na gitmiştim. toplasan yaz dönemi olmasına rağmen 3-4 türk vardı koca okulda ama bir de aylık 300 dolar olan bir dil okulu vardı, kaldığım yerdeki türklerin %90'ının gittiği... hepsi de ingilizce öğrenememekten yakınıyordu. a be gerzek türklerle takılıp, bütün gezi planlarını, günlük aktivitelerini onlarla planlarsan ne farkı kalır türkiye'deki üniversite hayatından? türklerden uzak durmak en önemli kriter. bide sosyal olun. insanlarla konuşun, orda kimse muhabbet etmeye çalışıyorsunuz diye sizi terslemez. bikaç küçük tavsiye:
    -san diego abd'nin en mükemmel şehri
    -ec dil okulları diğer ülkelerde de çok başarılı. malta'ya bile gidecek olsanız ec'yi tercih edin
    -san diego'ya yolunuz düşerse vantaggio'da kalmayın. en yoğun dil okulu öğrencilerinin türk olduğu yer.
    -temmuz ayında orda olacaksanız öncesinde comic con biletlerinizi alın.
  • bahsedilen dil ingilizce ise birleşik krallık iyi bir alternatif olabilir tabi belirli koşullar altında. öncelikle yaşam pahalı burada özellikle londra ve çevresinde ama kuzeye çıkıldıkça göreceli düşüşler görmek mümkün özellikle ev kiralarında. birleşik krallıkları düşünen arkadaşlar için üzücü bir haberim var: burada kısa mesafelerde aksanlar değişir ve anadili türkçe olan biri için kuzeye çıkıldıkça ingilizcenin anlaşılırlığı inanılmaz derecede düşer.o yüzden ben nereye düştüm dememek için özellikle iskoçya şıkkı elenmesi gerekir. zaten iskoçya köylüsünü anlıyor cevap verebiliyorsan ingilizce öğrenmene hiç gerek yok ? londra ve çevresi dil okulları konusunda inanılmaz olanaklara sahip ama her zamanki gibi sınıfınızda sizden başka türk öğrenci görme olasılığınız yüksek ayrıca bir de türk mahallelerinde takılırsanız vay halinize. eğer kendinize güveniyor, türk çevre yapmayacağım eh param da var diyorsanız londra biçilmiş kaftan en azından güzel bir şehirde yaşar bir dünya etkinliğe katılıp dünyanızı zenginleştirirsiniz. bunun dışında bence hem yaşam masrafları hemde aksan olarak birmingham ve manchester düşünülebilir. özellikle manchester’yı tavsiye ederim. aksan ilk başta çok anlaşılmaz gelir ama zamanla alışırsınız ve yinede unutmamak gerekir ki güney aksanlarından oldukça farklıdır.
  • tartismasiz almanyadir. sadece dil egitimi degil lisans egitimi icin de. turkiye'de ozel universitede okuyacagima gider almanya'da okurum.
hesabın var mı? giriş yap