• sağ taraftaki çocuğunun herhangi bir kazaya ihtimal vermemek için elinden tutan insanlardır.

zaten merdiveni yürüyerek çıkanları görünce yol verirler.
    küfre lüzum yok.. öhömm.
  • bu insanların verdiği iç sıkıntısını yeterince özümseyemeyenleri mersin çetinkaya mağazasını yürüyen meyilli platformuna (ne denir bilmiyorum adına yürüyen merdivenin basamaksız olanı işte) davet ediyorum.
  • sağ eliyle sağ tarafındaki alışveriş arabasını sımsıkı tutmakta ve otoparka ulaşır ulaşmaz alışverişten ne kadar bonus kazandığını, ürünlerin fiyatlarını filan incelemek üzere, fişe uzun uzun bakmayı hayal etmektedir.
  • okuma yazma bilmediği için "yürüyen merdivenin sol tarafında beklemeyiniz!" yazısını okuyamayan, ama teknolojiyi keşfetmek için yola çıkmış yurdum insanıdır.

öğrenecek, öğrenecek..sakin olun..
  • yürüyen merdivenlerde bir engeliniz yoksa solda sik gibi dikilemezsiniz. toplumsal yaşam kuralları gereğidir yürümek isteyene izin vermek. bu nedenle normal merdivenlerde de sağdan yürüyüp hızlı yürüyenlere solu açmanız gerekir. ben geçenlerde "müsaade eder misiniz" dedim hödüğün birine. küstahça baktı ve "sevgilimin elini bırakamam", dedi. "merak etme elini bırakırsan kimse sikmez sevgilini" diyecektim ki günlük kavga kotamı doldurduğumu farkettim. "elden yapışık ikizler sizi" dedim adamı iterek yoluma devam ettim.

ben burada kimsenin çocuklu, bebekli insanlara tolerans göstermediğini düşünmüyorum. fakat çocuğun yeterince büyük değilse yürüyen merdivende kucağına alacaksın bi zahmet. güvenli olan da budur zaten. buna rağmen solu boşaltma şansın yoksa hödüklük sende değil sana laf söyleyendedir.
  • taksim metroda bu insanlardan bir tanesi yine arkasına 50 kişiyi almış gıcıklık yaparken kendisini aynen şöyle savundu:" yürüyen merdiven kardeşim bu adı üstünde, yürüyen merdiven de yürünmez."
    mavi ekran verdik biz tabi
  • bunlar; metrodan inenleri beklemeden,metroya binmeye çalışan insanlarla aynı kişilerdir.
  • (bkz: kent kültürü)
    (bkz: şehir hayatının yazılı olmayan kuralları)

lümpenleri almayacaksın metroya falan. acelesi olan normal merdivene geçecekmiş. köylü.
  • insanda aduket çekme isteği uyandırırlar.
  • bir ankara gerçeğidir.
hesabın var mı? giriş yap