• m. night shyamalan'ın yazıp yönettiği zamanda tutsak (old), güneşli bir günün keyfini çıkaran bir grup insanın, ölü bir beden buldukları plajda insanların aniden yaşlanması gibi doğaüstü garip olayların yaşandığını keşfetmelerini konu ediniyor.

vizyon tarihi: 23 temmuz 2021
    stüdyo: universal
    türkiye dağıtım: uip türkiye
    tür: gerilim
    yapım yılı: 2021
    ülke: abd

yönetmen: m. night shyamalan
    oyuncular: gael garcia bernal, vicky krieps, alex wolff, thomasin mckenzie, eliza scanlen, abbey lee, embeth davidtz, rufus sewell, ken leung, nikki amuka-bird
    senaryo: m. night shyamalan
    görüntü yönetmeni: mike gioulakis
    müzik: trevor gureckis
    kurgu: brett m. reed

vizyon tarihi: 23 temmuz 2021

filmin altyazılı ilk fragmanını buradan izlemek mümkün.

filmin altyazılı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • sinema mı kaldı shyamalan reis, insan banner'a vod stream logoları koyar.

görsel
  • insanı beklenti içine sokan film.

inşallah işleyiş leş değildir.
  • bugün sinemada izlediğim film.

altıncı his filmini izlediğimde bayağı sevmiştim. bu filmin yönetmeninin de m. night shyamalan olduğunu duyunca hemen izleme kararı aldım. açıkçası ilk yarı çok sıkıcıydı çıkmayı bile düşündüm ama ikinci yarı beni bayağı şaşırttı ve film beklenmedik bir sonla bitti diyebilirim.

ayrıca birkaç sahnede çok ciddi şekilde gerildim. gerilim türü açısından da başarılı bir film olmuş.
  • izlemeyin. masterchef izleyin daha iyi
  • üstteki yazara katıldığım film,yönetmenin geçmişte başarılı filmleri var diye izleyeyim dedim ki izlemez olaydım, konu güzel ama işlenişte sıçmışlar,makyajla uğraşmamak için ölü bedeni göstermemeler,kameranın amatör geçişler yapması,karakterlerin olay akışından bağımsız boş konuşmaları.. ---

spoiler ---

bi kere o zencinin neden sürekli burnu kanıyordu? sevgilisiyle akşamdan denize girerken sabaha kadar o adamın en az 20-30 sene yaşlanıp bir dedeye dönüşmesi lazımdı, bir de yeni denekler gelene kadar hiç mi sorgulamadı "nerde kaldı bu kız amk" diye? veya neden "lan kaybolmuş olmasın" diye düşünüp yardım etmek için sahilden çıkmaya çalışmadı? filmin sonuna kadar o adamdan bir ters köşe bekliyordum ama saçma bir şekilde harcadılar.

--- spoiler ---

amatör bir film projesi olsaydı derdim ki olur o kadar ama sırf yönetmen tanıdık diye izleyecekseniz izlemeyin, tamamen vakit kaybı.

10/4
  • plaja giren herkesin yaşlandığı olayların tek bir mekanda canlandığı kurgusu yüksek olan filmlerden birtanesidir.
  • iyi konulu m. night shyamalan'a yakışmayacak kadar kötü yönetilmiş film.
    zaman döngüsünde saçı ve tırnağı uzamayan insanların olması en basit hata bence,gözle görülenleri saymıyorum.
  • kurgu zayıf ama hikaye güzel. m.night dan daha iyi birşeyler bekliyor tabi insan. boş vaktiniz varsa açıp izleyebilirsiniz bence. ben öyle yaptım.
  • ben filmi beğendim , zaten yönetmenden ötürü ,1/0 önde başlamıştım. hiç sıkılmadan ilerledi. en güzeli sonunu da güzel bağladı.
    sadece shyamalan dan beklenmeyecek kadar, sahne kopuklukları vardı, kamera sallantıları yordu biraz.
    npt: saç tırnak uzmamamasını da açıkladılar ayrıca, nerenizle izlediniz filmi?! ölü dokularda,bir etki göstermiyor.... falan filan
hesabın var mı? giriş yap