şükela:  tümü | bugün
  • love death and robots animasyon serisinin konusu bakımından en beğendiğim bölümü. diğer bölümlerdeki grafik çeşitlerine göre grafikleri çok hoşuma gitmese de hikayesi o açığı fazlasıyla kapattı.
  • love, death, and robots'ın 14. bölümü. kısacık, 10. dakikalık bir şey ama her şeyi anlatıyor. izlemeden ölmemeyi deneyin bence mümkünse.

sözlüğe bir daha gelinse alınacak nicktir de aynı zamanda şahsım adına.

o kadar yani.
  • damakta çok iyi bir bilim kurgu romanı okumuş olma tadı bırakan muhteşem bir kısa animasyon, kusursuz bir hikaye nasıl anlatılır sorusunun cevabıydı resmen, bayıldım.
  • aşık olunacak bi kısa film olduğundan bazı hisli insanların en sevdiği öykü olmasını ve bu kişilerin bu filmi on yıllar sonra bile unutamayacaklarını göz önünde bulundurmak gerekir.
  • "bazen bazı şeyler göründüğü kadar basittir"

benim bu minimalizmin cyberpunk devrimini, karmaşada basitlik özlemini anlatan kısa filmden anladığım yaklaşık olarak budur.

philip gelatt ve tim miller tarafından yaratılmış, robert valley tarafından yönetilmiş, zima kevin michael richardson tarafından seslendirilmiş.
  • --- spoiler ---

i’m coming home... ah zima... seni öyle iyi anlıyorum ki. bir gün ben de eve, huzura dönerim umarım.
    --- spoiler ---
  • hayatın anlamını aramanın manasızlığı ve göreceliğini keşfetmiş bir makine'nin hayatını anlatan kısa film.

--- spoiler ---

ancak sağa sola gidebilecek kadar zekaya sahip, basit ufak bir makine. ama bu benim dünyamdı.
    bildiğim tek şeydi.
    bilmem gereken tek şey.
    --- spoiler ---
  • özellikle seslendirmesini (ingilizce) beğendiğim ldr bölümü. etkileyici idi. dublajlı izlemişseniz, bir de orijinal dilinde izlemenizi öneririm.
  • tek kelime ile muhteşem. yada iki kelimeyle muazzam muhteşem.

bende nine inch nails'in la mer'inin tadını bırakmıştır damağımda.

and when the day arrives
    ı'll become the sky
    and ı'll become the sea
    and the sea will come to kiss me
    for ı am going
    home
    nothing can stop me now
  • ınsanı derinden etkileyen, aranılan o hakikatın bazen aslında göz önünde olduğunu saatler boyunca anlatır gibi 10 dakikada anlatabilmeyi başarabilmiş muhteşem animasyon...love,death & robots'un harika bir bölümü