• "şimdi tek isteğim iyileşmek. ikinci nakil başarılı geçsin, başka bir şey istemiyorum. yaşarsam, malulen emekli olacakmışım. şimdi bunları düşünemiyorum bile, sonum ne olacak, yaşayacak mıyım bilmiyorum ki! taşeron işçileri çalışma ve dayanışma derneği vasıtasıyla yürütülen dava süreci devam ediyor, hastane yetkilileri bizden daha yüksekler, daha üstünler; belki onlar kazanırlar. ne karar çıkarsa saygı duyacağız, elden ne gelir ki!”

insanlığımızı sikeyim.

zorla lağım temizlettirilen taşeron işçi hayatını kaybetti
  • ne yazalım şimdi buraya?
    mal mal ekrana bakıyorum, aklıma bir şey gelmiyor.

daha 28 yaşında. yaşıtı olan bazı orospu çocukları haram para sıfırlamasıyla uğraşırken, alın terinin peşine düşmüş bu gariban.
    300 liralık takım elbiseyle yola çıkıp 300 bin dolarlık saat takacak duruma gelen, sözüm ona; ''sessiz çoğunluğun sesi kimsesizlerin kimsesi'' olan bir canlının memleketinde bu gibi durumlar normaldir.
    kendi oğlunu askere göndermez. şehitler kelleden ibarettir çünkü.
    iş kazaları bu işin fıtratında vardır zaten.
    bu fıtrat haramzade aileye uğramaz bir türlü.

çok acı ama kanı yerde kalır bu garibanın.
  • soma faciasından farkı olmayan cinayet.

ne zaman işçisinin bir insan olduğunu, insanca bir muameleyi hak ettiğini bilen bir ülke olacağız biz?

bu kadar mı zor insan olmak? tedbir almak, güvenlik önlemlerine, donanımlı olmaya dikkat etmek?

makam mevki sahibi olunca, yüksek maaşlar alınca, güzel evlerde oturunca, iyi şeyler yiyip içince değil, insana saygı duyduğumuzda iyi insan oluruz.

yazıklar olsun hepimize, yazıklar olsun bu ülkeye!
  • sikicem akp'ye vermistir ayaklarini amina koydugumun okuzleri. bir can gitmis lan orda! coluk cocugu perisan. babasi bok suyuyla olmus! o adamin nasil o ise gittiginden haberin var mi senin? birazcik oluye sayginiz olsun ya. sen yarak kafali eksici oturdugun yerden akp'ye vermis diyen godos. kalkip gidip ona anlattin mi boyle boyle diye? o adamin sence evinde gundemi takip edicek bilgisayari var miydi?

sadece aksam eve gidince haberleri izleyebiliyordu o adam. hepimizin bildigi tarafsiz(!) olanlar. gariban adam lan biraz insan olun.

karanliga kufredecegine bir mum da sen yak demisler. oturdugu yerden o sisman terli vucuduyla.
    akepeye virmis kisin :/
  • sabah sabah ağzıma sıçan haber. ulan ne zor fakirlik, sahipsizlik, adam ölürken bile isyan edememiş hiçbir şeye. sadece yaşamak istemiş, olmamış.

adaletini sikeyim dünya.
  • şaşırmadım. kuzenim lise mezunu, pek çok iş değiştirdi. bana da sık sık anlatırdı neler gördüğünü de, benzin istasyonundaki pompacıya yeraltındaki deponun kapağına biriken pisliği eliyle temizletenler, aluminyum eritme kazanının dibine tehçizatsız girip sırt derisini tamamen kaybeden işçiler falan. yığınla insan var, yığınla. akıl almayacak işler yapıyorlar. işverenin takıntısı vardır, yerden böcek toplarlar falan. sen ben için demesi kolay oluyor 850 liraya değmez çık, istifa et demek ama adamların bir ay işsiz kalması batması demek işte.

çözüm desek, aslında çözümü işçi haklarında var, her iş sözleşmesinde bu tür durumlar için işçiler teminat altına alınıyor da kontrol eden, şikayet gelse takan yok sorun burada bence. işçi olmayan kişileri düşünüyorum; orada da sözleşmesiyle alakasız şartlarda çalışanlar var, elden birşey gelmiyor.
  • üç kuruşluk önlemler almaya zahmet edemeyen insanların cinayetinin haberidir. bir koruyucu elbise, bir koruyucu maske, kalın plastik çizmeler kaç paradır lan, kaç kuruş yani bunlar? o hastane yönetiminin alamayacağı şeyler mi bunlar? personele hemen eğitim vermeye başlamışlar, personel şimdiye kadar cahil cahil geziyordu yani söz konusu lağım açma olunca. hastanede de en az on sene okumuş insanlar yönetici oluyor. adamların haberi yok hiçbir şeyden. o kadar okumuş etmiş insanın içinde böyle karanlık çağ cehaleti. gerçekten takdir edilesi.
  • bu haberi sendika'nin resmi sitesinden vermeside ayri bir paradoks iceriyor.
  • keşke bağırıp çağıran, hakkını arayan biri olsaydı da sesini duyursaydı onun yerinde. böyle masum ve temiz kalplilere, garibanlara oluyor ne oluyorsa. belki hakkını arayan biri olsaydı, "girmem kardeşim ben lağıma" der, resti çekerdi. ve en çok da böyle temiz kalplilerin ölümü yıkıyor insanı. insanlar 800tl lanet olası para için lağım temizliyor, ben de mesai saatinde entry giriyorum. kendimden utanıyorum şuan!
  • olayin turkiyede geciyor olmasi normalde capa tip fakultesi dahilinde bir laboratuvar da geciyor olmasi kanimi dondurdu.

dusunun turkiyenin en iyi tip fakultelerinden birisi burasi turkiyenin en egitimli insanlari burada calisiyor.

ve boyle bir kurum dahilinde kanalizasyonu patlayan bir laboratuvari isciler hicbir saglik tedbiri olmadan temizliyor.

yetmiyor amiri tarafindan lagima sokuluyor isci de birisi cikipta surdan bir koruma elbisesi giy ustune demiyor.

bu laboratuvardan sorumlu bir tane bile saglik personeli yokmu yani bu islem sirasinda yoksa varda umursamiyor mu ?
hesabın var mı? giriş yap