• ayrı bir başlığı sahiden hakediyor. karaktere can verip ruh üfleyen oyuncunun* önünde saygıyla eğilirim. şunun bedenlenmiş hali gibi.

(bkz: lilith)

--- spoiler ---

kızıyla korkutmaya çalıştıklarında hani diyor ya:

"yanlış biliyorsun inspektor. annelik içgüdüsünden daha önemlisi hayatta kalma içgüdüsüdür"

öyle bir canlandırmış ki karakteri, şu cümleyi duyduğunda kutsal annelik edebiyatı yapan biri bile kadına zerre kızamaz.*
    --- spoiler ---
  • vis a vis : el oasis dizisinde bir karakteri nasıl harcarız diye düşünülüp senaryo yazılmış.

--- spoiler ---

spoiler
    --- spoiler ---

bir böcek gibi öldürdüler zulema’yı. bizim tanıdığımız zulema 1 günlük ömrü kalsa o 1 günü savaşarak geçirirdi. sonuna kadar yaşamak isterdi. bir hastalık yüzünden diz çöküp teslim olan zulema’yı ben tanımıyorum. gerçekten bu karakterin ve dizinin hakkettiği son bu mu? yaratıcılığınız bu kadar mı? son saniyeye kadar o tabuttan çıkmasını bekledim. yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam.
  • “hiç kimse duymadan hükümler giydin,
    yiğidim aslanım, burada yatıyor.”

spoiler geliyor;
    .
    .
    .
    ..
    .
    --- spoiler ---

oynadığı dizinin finalindeki ölümüyle beni derinden yaralayan ay tenli kadın.

--- spoiler —-
  • najwa nimri'nin müthiş oyunculuğuyla sevdirdiği karakter.
  • asla eywallah etmeyen kötü karakter. saygı duyulası düşman.
  • ilk başta korkutan sonrasında hayranlık bıraktıran efsanevi bir karakter.
  • ah zulema, benim üzümlü kekim, sana nasıl kıydılar, sen kendine neden kıydın, hastalığınla neden savaşmadın? çünkü yorulmuştum artık.
    bu karakteri o kadar içselleştirdim ki... bazı söylenilenlerin aksine çok ince işlenmiş bi karakter olduğunu düşünüyorum ve sanırım hiçbir karaktere bu kadına aşık olduğum kadar olmadım.
    öyle büyülü bi his veriyo ki bi yerden sonra gerçekten "cehennemden gelen lanet olası elf" olduğuna ikna oluyorsunuz ve hiç ölmeyecekmiş gibi geliyor. o hastalığı ve ölümü beni fazlasıyla sarstı ve bu karaktere aşığı gibi öyle bi bağlandım ki öldüğünü görünce "aha şimdi nolucak" diye çaresizlik psikolojisine girdim hatta saray fermuarı kapatana kadar hadi kalk şu tabuttan diye içten içe yalvardım jkffkd. neyse ki çoğu kişi benim gibi düşünüyormuş zulema gerçekten yorulmuş. hayatındaki her şeyi kendisi seçtiği gibi ölümünü de kendi seçti. "hastanede ölümümü bekleyeceğime şu anda kendi isteğimle ölürüm".
  • vis-a-vis adlı dizide najwa nimri tarafından canlandırılan karakter.
    cehennemden kaçan çılgın elf
  • saray'ın söz verdiği veda dansını yapmasıyla ölümüne inandığım ve göz yaşlarımı tutamadığım muhteşem karakter.

ayrıca (bkz: najwa nimri) 'ye saygılarımla
  • visa vis dizisini gerçekten tek başına alıp sırtlamış, unutulmayacak karakterdir. hayatta kalmak için her şeyi yapar zulema.
hesabın var mı? giriş yap