• az önce bu telefondan bir polis memuru aradı. terörle mücade birimindenmiş. telefonumu nerden aldığımı sordu. faturasının olup olmadığını sordu. son bir kaç gün içinde internetten herhangi bir işlem yapıp yapmadığımı sordu. kimlik bilgilerimi aldı. adıma bir sürü işlem yapılmış. iban numarasını aldım. hemen 20bin tl göndericem. halledecek. allah razı olsun. ucuz yırttım

edit : çok tuhaf mesajlar aldım. arkadaşlar elbette ki ironi yapıyorum. ama adam çok ama çok ikna edici detaylarla konuşuyor. en başında ismimi biliyordu mesela. o yüzden dikkat edin. kişisel bilgilerinize her yerden ulaşılabiliyor bugünlerde.

bu tür aramaları en kolay sonlandırma yöntemi arayan kişinin ismini, aradığı şubeyi sormanız. ben sordum. isminin c*** yıldırım olduğunu, sicil numarasının 269772 olduğunu söyledi. antalya il emniyet müdürlüğü, terörle mücadele'den aradığını söyledi. ben de onu aynı şubeden arayıp ulaşacağımı söyleyince telefonu yüzüme kapattı. polise bildirdim. az önce de polis (gerçek olanı) beni aradı. olayı anlattım.

eşinizi dostunuzu uyarın. olmadı organize işler sazan sarmalı'nı izletin
  • işte milletini seven gerçek bir vatansever. yardımları için 10 bin daha göndermen gerekirdi
  • kardeş kardeşe yardım etmiyor artık, böyle insanlar sevilip sevilip çoğaltılmalı.
  • ah be, #polisiminyanındayım

sözlük'te ki polis düşmanları adam görsün.
  • hay allah razı olsun
  • arasak acaba bizim de adımıza yapılan bir işlem var mı diye bakar mı?
    yardımsever bir abiye benziyor!
  • beni artık aramıyorlar. kapı ziline basıyorlar direkt. ben de para dolu siyah poşeti aşağıya atıyorum balkondan.
  • anaa rüşvet vermişsin :(

beni arayan polis telefonun bedelini vereceğim iban numarasına yolla, senin adına fatura düzenletelim demişti, telefon da kaçak benim, imei klonlama falan onları anlattım samimi bulunca. aa dedi iki imei varsa iki kere yolla dedi parayı.

allah razı olsun sorun yok şimdi
  • vay dalyarak vay...
hesabın var mı? giriş yap