• allahını seven defansa gelmiştir.
  • ömer üründül'ün keyiften gebereceği maç olabilir.
  • mükemmel bir maçı işaret eder.
  • nefes kesen bir macti...

hiç unutmuyorum yaklaşık iki yıl önce yıllardır oynadığımız ekiple , çengelköy merkezde bulunan halı sahaya çıkıyoruz. 1 haftadır dönen biz yenecez biz koyacak gerginliği var. kaleciler beylerbeyispor'un ilk iki kalecisi. öyle bir gerginlik var ki, can ciğer arkadaş olmamıza rağmen takımlar ayrı odalarda soyunup giyiniyor. her zamanki klasik, geyikler yapılmıyor bu sefer. taktiği biraz değiştirmeye karar veriyoruz. normalde sol bek oynayan bendenizin orta sahanın ortasında oynaması kararı alınıyor. çok teknik olduğumdan değil ama kondusyonumun iyi olmasından rakibin en önemli 2 adamına pres uyguluycam hesapta. bu arada takımların yaş ortalaması 30+ bunu da belirtiyim. sonunda
    3-1-2-1 taktiğine karar veriyoruz. üçün önündeki bir benim. 3ün 1i yani...

neyse maç başlıyor. 2 tarafta da inanılmaz bir konsantrasyon. tam bir orta saha mücadelesi. inanılmaz sanki premier lig maçı... dakikalar ilerliyor. az sayıda gol pozisyonu da profesyonel kaleciler ellerinde eriyor... derken son dakikalara giriliyor. bir topumuz direkte patladıktan sonra sağ kanattan bizim defansın arkasına uzun bir top atıldığını görüyorum. santrforları kel serkan, göğüsüyle top kontrol ediyor dibinde 2 tane bizim adamdan top yere inerken o da dengesini kaybediyor ve son derece ilginç bir vuruş ve tabii ki şansın yardımıyla üst direğe çarpan top ağlarımızda...

daha sonraki dakikalarda başka gol olmuyor. çıkışta gerginlik bitmiş 2 taraf da çok mutlu... beraber yemeğe gidiyoruz. hala o günkü maç konuşulur...

sonuç olarak işte premier lig işte çengelköy bu...
  • sonunda forvetlerin dayak yeme olasılığının bulunduğu maç.

(bkz: daniel guiza)
  • buram buram kalite kokan maçtır.
  • ispanya milli futbol takımı ile oynanan hali saha macidir.
  • benim oynamadığım maçtır. her maçta en az iki golüm vardır çünkü..
  • nizami bir çim sahada akşamcılar tarafından oynanmıştır.

edit: golü atan sizlere ömür.
  • ancak takımınızda robben, van der vaart gibi isimlerin olması ve sizin de yedek oturmanız durumunda ispanya milli futbol takımı ile oynanan halı saha maçı olabilir. fakat halı saha idarecisine uzatmalara gitme kavramını biraz zor açıklayacağınızdan o maç da 0 - 0 bitecektir.
hesabın var mı? giriş yap