şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şöförlere denetim artırılmalı. ama bundan da önce işe alınan şöförler gerekli psikolojik ve yeterlilik testlerine tabii tutulmalı.
  trafik kurallarına uyanı yok. nereye yetişecekler hiç bir fikrim yok ama ayakları gaz pedalına yapışmış gibi basıyorlar. ayakta bir sürü yolcu var. çocuğu var yaşlısı var. gerçekten anlamıyorum bu nasıl bir kaygısızlık, bu nasıl bir bencillik.

  yine ölenlere anca baş sağlığı dileyebiliyoruz. yazık ya...
 • üsküdarda meydana gelen cinayet gibi kaza.

  twit linki
 • 15 dakika önce haberlerde gördüm, a haber ve türevleri gibi haber kanallarına göre 3 kişi yaşamını yitirmiş diyorlar ve çok fazla yaralı varmış.

  birde gördüğüm kadarıyla durak düz bir yol üzerinde, viraj falan yok nasıl oluyor da durağın içinden geçip gidiyor hayret ettim.
 • bu halk otobüslerindeki aceleciliği, magandalığı anlamıyorum. bu adamlar hızlı gidince daha mı çok para alıyor? hızlı gitmek için ellerinden geleni yapıyorlar. biri bunlara dur desin artık.
 • bundan 15 yıl önce atina'ya ziyarete gittiğimde, normal otoyollarda özel çizgiler ve demir raylar görmüştüm. ne olduğunu anlamadığım için rehbere sormuştum. rehber de bunlar otobüs hattını belirleyen çizgiler, ray da otobüsün elektriğini sağlıyor, aynı zamanda güzergahını kontrol ediyor demişti. o zaman olimpiyatlar için dünyanın parasını alan atina yatırımı güvenli otobüslere yapmıştı.

  yani özetle hükümetlerin ne kadar para yaptığına değil, o parayla herhangi birşey yapıp yapmadığına da değil, güzel şeyler yapıp yapmadığına bakmak gerek.

  avrasya tüneli, üçüncü köprü, ikinci boğaz.. bunların hepsi doğa katli, hazine iflası ve rant için yapılıyor. amaç sağlıklı ve temiz bir ulaşım olsaydı, 10 senedir metro yapıyoruz diyen hükümetin paris metrosu gibi durakları ve güzergahı olurdu. ama yok, hala erenköyde kazı var.

  o yüzden bu ülkede metrobüs kazası, otobüs kazası, geçiş zammı falan kaderdir.

  bonus bilgi; bahsedilen paris metrosu, 1900'lerde yapımı başlamış, bütün ülkeyi kavuran birinci ve ikinci dünya savaşı döneminde dahi eklemelerle devam etmiş ve son halini 1960'larda almıştır.
 • iki yolcu fazla alacağım diye kapışan otobüslerin sebep olduğu kaza.
  3 kişi yaşamını yitirmiştir , kazaya sebep olan bakın burdan yazıyorum ve takip edin ,en fazla 6 ay hapis yatıp çıkacaktır .
 • boyle bir kazanin benzeri umarim olmaz ama her an istanbulda metrobus duraklarindan birinde yasanabilir ve o zaman olu sayisi 100u bulur. o kadar korunaksiz duraklarda sabah saatlerinde ayni anda belki de 500 kisi oluyor daracik platformun ustunde.
 • kısa sürede araç içi videolarının düşmesini beklediğim kaza. muhtemelen şöfor kaynaklı bir saçmalık çıkacak altından. hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin. ayrıca başlık şöyle olsa daha iyi olur gibi;
  (bkz: 1 şubat 2018 üsküdar'da otobüsün durağa dalması)
 • gelişmemiş ülke olduğumuzun bir başka göstergesi. insan hayatı ne kadar ucuz güzel ülkemde.
  hayatını kaybedenlere allah'tan rahmet, sevdiklerine bol sabır diliyorum.
 • "34 vn 7071 plakalı özel halk otobüsü, durağa yaklaştığı sırada 34 tp 7072 plakalı iett otobüsüyle çarpıştıktan sonra kontrolden çıkıp, otobüs durağında bekleyenlere çarptı." diyor haberde. kesinlikle yolcu kapma, durağa yetişme yarışıdır bu. kaçıncı kaza olduğunu bilemiyorum.

  minibüs mantığıyla trafikte fink atan özel halk otobüsleri kaldırılsın.
  (bkz: özel halk otobüslerini sevmeme nedenleri)