şükela:  tümü | bugün
  • evet sözlük şu an sinirden götüm başım ayrı oynuyor.
    ailecek kek yemek için gittiğimiz kıraathane yönetiminin duyarsızlığı ile gerçekleşmiş olaydır.
    bi daha sikseler gitmem.
    bu zabanan canım çok acaip kitap okumak ve kek yemek çekti ve hemen bostancı kıraathanesini arayıp, rezervasyonumu yapıp, kıraathaneye gittim.
    kıraathanenin valesine aracımı teslim ettim ve girdim içeri.
    rezervasyon saatimden erken gelmiştim kıraathaneye, erken geldiğim için beni kıraathanenin bekleme salonuna aldılar.
    benim masada 5 kişi otuyor 4 oyuncu 1 yancı. arada onları izliyorum, saatimin gelmesini bekliyorum falan fıstık işte.
    saatim geldiğinde masamda oturanlar, oyun araç ve yardımcı gereçlerini toplayıp kalktılar tam bu sıra yanıma kıraathane personeli gelip, efendim sizi masanıza alabilirz dedi.
    geçtim masama, limonlu ve pastırmalı kek siparişi verdim içecek olarak fransız şaraplarından seçtim.
    oturduğum yerden mutfağı görebiliyorum ve bu sayede rezaelete şahit oldum.
    kıraathane şefi, büyük tekerlek gibi bir keki almış eliyle bölüştürüyor.
    elindeki ekmek mi lan acaba? diye düşündüm ama değil kek.
    gittim yanına, napıyorsunuz ekselansları? dedim
    sana ne yaprağam dedi
    toynağını sikerim dedim
    bıçağı alıp üzerime yürüdü
    keki kesmesi için kullanması gereken pıçağı, beni kesmek için kullanacaktı.
    neyse ki stress altında çok fena depara kalkan bir yapım var. böyle bir skill her kula nasip olmaz.
    nasıl depara kalktıysam beni göremediler, arkamda yoğun bir toz bulutu oluşturmuşum.
    eve vardığımda ayakkaplarımın yarısı yoktu, erimiş yani :/
    şimdi titrek bir halde evde bekliyorum.
    o dombili şef beni bulursa keser:/
    yol iz bilenler yardım etsin nereye şikayet etmeliyim? napmalıyım?
    ülkenin ilim irfan yuvaları olan gıraathanelerde böyle bir rezalet nasıl olur sözlük?
    :/
  • hikayeyi okumadim ama tepki vermem gerektigini hissettim.

(bkz: kekimizi yedirmeyiz)
  • çok büyük rezalet o kıraathane kolay kurulmadı bu halk kolay yetişmedi.
    bu nasıl bir tavır
    kınıyor kınıyoruz.
  • kek/10 verdiğim rezalettir.
  • çok güzel bir rezalet ama şarap olayı biraz yalan geldi ,şarap günah çünkü
  • 'ailecek'ten sonrasini okumadim. bir kere kiraathaneye kizli erkekli nasil giriyorsun? rezalet puanim 4/10.
  • sizin yaşınız küçük, siz bilmezsiniz. cehape zamanında camileri kek yaptı. kek lerimizi karne ile alırdık. hökümet'i kötülemeyin. adamlar çalıyor ama kek'liyor da.
  • buyuk resmi görümuyorsunuz dis guclerin oyunu bunlar.

ulan bir dilim kek in bu kadar buyutulmesi baska birşey olamaz