• bu başlığı açma sebebim bu olaydan mağdur kişilerle temasa geçmektir.
    sahibinden.com sitesine motosiklet mont ilanı paylaştım.
    iki gün içerisinde telefonuma whatsapp üzerinden yabancı bir numara ile mesaj atıldı.
    incirlik üssünde asker olduğunu danimarkada ki kuzeni mont istiyor fakat para göndermek yerine mont göndermek istediğini söyledi.
    mont 2000 lira 300 lira ise ptt kargo ücreti hesabınıza göndereyim dedi. bende tamam dedim mail geldi ve bank of america yazıyor işte pttden gönderi yapıp barkodu tarafımıza gönderirseniz para hesabınıza yatırılacak.
    pttde arkadaşım vardı dedim ki 12-24 saat uzun bir süre sen bunu sisteme girip bekletebilir misin dedim. o da evet dedi.
    eveet 24 saat geçti ve bir mesaj geldi.
    maili kontrol edin yazıyor ve mailde kargonun gümrük vergisi 1250 lira çıkıyor.
    hemen 1250 tl 2000 tl ve 300 tl toplamı kadar bir mail geldi. hesabınıza yatacaktır diye.
    kargo daha pttden çıkmadan gümrük vergisi çıkamaz imkansız.
    tamam dedim renk vermedim, ben parayı vereyim siz bana hesap numarası atın.
    fatma a**** isminde birisinin hesabı geldi.
    bende adana fotoğraf gönderdim bak senin gümrükte vergilenen kargo burada diye engellediğini.
    sadece kargo ücreti ile kurtuldum.
    varsa mağdur arkadaşlar lütfen iletişime geçelim.

kısa kısa yazdım ki olayın mağdurları olayı hemen anlar diye. şimdi okudum harbi berbat yazmışım ama anlayan anladı beni. kadın hesabı antalya'da açmış şimdi ise kendi urfa'da çıktı ve hesap numarası hep aynı kadın. akşam akşam iyi güldük götüme kargo parası girdi canım ona lafım yok.

bana çok laf ettiniz bu arkadaş iyi anlatmış.
    bu fatma olayı şöyle orası kopuk olmuş.
    gümrük vergisi 1250 lira dedi. onu ödemen için mail atacağım, mailde hesap numarası olacak oraya gönder dedi.
    adı fatma olunca, kargo zaten gitmemişti işi iptal ettik. bende (adama) kargonun fotoğrafını attım. '' bak senin gümrük vergisi çıkan kargo burada! '' diye. adam beni engelledi. nasıl lan az türkçe kastım tırnak falan koydum. yaptık bir şeyler yaaaavv.

edit:

dolandırılmadım demedim,dolandırıldım. sadece karşı tarafa para yedirmedik.çaldırdığım montu hırsız pazarından 300 liraya geriye aldık gibi oldu.
    bu akşamın eğlence konusu biz olduk, canınız sağolsun :)

#132212502 bu arkadaş kusursuza yakın anlatmış. yukarıyı silmiyorum olayın tadı kaçar çünkü :)

olayın başı ve sonuna ait iki fotoğraf ekliyorum :)

görsel

görsel

ondan sonra engelledi zaten :)

özelden küfretmek ne oğlum her türlü yoruma açığım ayrıca aşırı eğlendim, toxic mesaj atanları anlamıyorum gerçekten :)
  • klasik dolandırıcılık.
    hayır temasa geçip napacaksınız, mağdurlar derneği mi kuracaksınız. herkes aynı kişi tarafından mı dolandırılıyor
  • dolandırılmaya teşebbüs etmişsin gerçekten.
  • türkçe bu kadar zor bir dil değil ya.
  • "incirlik üssü" ve danimarka kelimelerini okuyunca gerisini okumaya gerek kalmadı.

dolandırıcılar genelde "incirlik üssü" lafını kullanır.
  • yıl olmuş 2022. kusura bakmayın da incirlik üssü nde görevli amerikan askerinin kayınçosu için almak istemesi ile "terör örgütü kimliğinizi kullanıyor " temalı dolandırıcılara hala kanabiliyorsanız ticaret falan da yapmayın yani.
    ekleme; " terör örgütü kimliğinizi kullanıyor" temalı urfa merkezli dolandırıcılar yazacaktım, atlamışım. evet hala merkez olarak urfa' yı kullanıyorlarmış başlık sahibinin editine göre. demek ki hala iyi kazanıyor adamlar.
  • arkadaş dolandırılmadım diyor ama türkçesini çalmışlar haberi yok.

edit: türkçe konusunda gelen eleştiriler nedeniyle entry'sine bir açıklama eklemiş. ben ikna oldum:
    --- spoiler ---

"nasıl lan az türkçe kastım tırnak falan koydum. yaptık bir şeyler yaaaavv."
    --- spoiler ---
  • bu şekilde yabancı numaralardan gelen mesajlar için güzel stickerlar var şöyle okkalı bir orta parmak, nah falan. affedersiniz ama elalemin kuzeninin istediği monttan bana ne, baştan belli zaten.
hesabın var mı? giriş yap