• 10 lira psikolojik sınırmış, üstü de psikiyatrik sınır olur artık.
  • tarihe not;

akp'nin 20 yıllık ekonomik başarışızlıklarının neticesinde, 12 kasım 2021 tarihinde 1 amerikan doları 10 türk lirası olarak cumhuriyet tarihinin en kötü durumuna gelmiş, ve tarihi bir hezimet rekoru kırmıştır.
    ayrıca dünya para birimleri arasında en değersiz konumdadır.

teşekkurler akp bize bu yüz karasıni yaşattığın, yarınlarımızi berbat ettiğin için.
  • sene 2016 ya da 2017 olması lazım üniversitedeyim o zamanlar, derste canım sıkıldı sözlükte biraz gezineyim dedim. en tepede yine bunun gibi bir başlık vardı, 10 nisan 2017 dolar kuru (580) gibi bir şey yazıyordu. dolar 3.5 olmuş da insanlar çıldırıyordu.

bir de şimdi bakıyorum herkes mizah derdinde. o zaman yine de umut vardı ama artık yok bunu rahatça görebiliyorum.
  • dolar 10 tl olunca bir sıfır aıp 1 lira yaparız esprini yapanlar çıksın, kasıyor. allahın belaları 3 yıldır aynı espriyi her gün usanmadan dolar başlıklarında yapıyorsunuz. sonra gelip burada çok güzel hareketler izleyenler gerizekalıdır diye ahkam kesiyorlar. yavan ibneler sizi.

tr coin'in dolar karşısında değer kaybettiği sıradan bir gün daha.
  • 10 liranın üzerini görerek açılacak olan kurdur.

türkiye'yi avrupa'nın ucuz iş gücü cennetine çevirmek isteyen bir iktidarla karşı karşıyayız. paramız pul oluyor.
    ingiltere'de, almanya'da en düşük ücretli işleri yapan insanlar haftalarca aylarca antalya'nın bodrum'un en güzel yerlerinde tatil yapabilirken bizim halkımız 5 gün memlekete gidebilecek benzin parasının derdine düşmüş durumda.

bunu bu ülkeye hak görenler ise dolarla, poundla, euroyla dünyanın büyük başkentlerinden evler, sokaklar, saraylar alıyorlar.
  • hâlâ grafiğe 2 çizgi çekip 8,30’a inebilir diyenler var. en üzüldüğüm kesim de bu teknik analizciler. tayyip çıkıp aniden 2 başkan kovuyor olan bunların analizine oluyor.

negatif reel faiz verilen bir ülkede ne 8,30’u allasen.
  • komşumun kaynının amca oğlu beştepe'te paspasmış o söylemiş : reisin kurdan haberi yokmuş. bilse ortalığı yıkarmış, hepsini kovarmış ama kendisine "dolar 1.9 tl o da hep geziciler yüzünden" diye söylendiği için hep millete atar tutar yapıyormuş. yoksa pambık gibi adammış reis de hep işte yanlış bilgilendiriyorlar.

uzun süredir ciddiye almadığım ekonomi verisidir. çünkü neden, biz bunları hep anlattık. en son 2015'te gene anlattık ama millet asrın liderine güvenmeyi tercih ettiğinden kardeşim bugünler bize müstehaktır. sana bana değil elbet ama yapacak bir şey yok maalesef. ben kendi gemimiz yüzdürmeye bakıyorum. 6 senedir çeşitli mal ve finansal araçlarla kendimi sağlama almaya çalışıyorum. ki gemi battığından tutunacak birşey olsun. öbek öbek altınları yok ama kimseye borcum hacım ve ihtiyacım da yok çok şükür. şunu çok içten söylüyorum; hem bu düzene karşı olup hem altında ezilmek zorunda kalanlara allah yardım etsin ancak kişisel hırsları ve çıkarları yüzünden hala bunlara çanak tutanların da binbir belasını versin.
  • aslında bugünün kuru hiç önemli değil.

yastık altında veya bankada doları olan sevinmesin. dolar enflasyonunun yüzde altı olduğu bir devirde paranıza dolar üzerinden yüzde altı üstünde faiz alamıyorsanız, paranızın değerini bile koruyamıyorsunuz.

liradan bahsetmiyorum dikkat ederseniz. dolara yüzde altının üstünde faiz diyorum.

ne döneme denk geldik yahu. paramızın değerini hiçbir şey koruyamıyor. ne faiz, ne döviz, ne başka bir şey.

dünya ekonomisi açıkça birikmiş paran varsa harca diyor.

öf ki; ne öf!
  • gözlerimiz yollarda ne zaman olacaksın on
    bu gidişle alamayacağız götümüze don
    fakir ne anlar dolar molar ya da fon
    insanlara da şaşıyorum on değil ki son

bitcoin yerli borsa thodex falan çıktı con
    hamsi bile yok eskiden yerdik konservede ton
    borsa açılınca başlıyoruz çaldı bak gong
    özendiğimiz hong kong’dan çıkmaz kingkong
  • yine başlarlar şimdi erdoğanı istemeyen dış güçlerin erdoğan'ı devirmek için oyunu diye malum kesim.
    yahu sizin kadar embesil bir kitlesi olan adamı, galaksi tarihi boyunca bir daha bulamazlar.
    avrupanın çini oluyoruz adı altında adamların kucağına köleleşmiş bir toplum bırakıyorsun hala seni destekliyorlar.
    daha da beter olun. dilerim ki, bu seçiminizin bedelini birbirinizi sikecek hale gelene kadar ödersiniz.
hesabın var mı? giriş yap