şükela:  tümü | bugün
 • anayasa mahkemesi'nin hak ihlali kararı verdiği mehmet altan ve şahin alpay'ın tahliye kararına istanbul 13. ve 26 ağır ceza mahkemeleri tutukluluk halinin devamı kararı verilmiş.
  büyük bir yargı krizi kapıda. troller sosyal medya da aym'yi şimdiden hem fetocü, hem de gülcü yapmışlar.
  https://www.ntv.com.tr/…ildi,baxz_hgwjeilvuwrfucrow

  bir tane peçete israfı troll, henüz aym den resmi gazeteye bildirilmemiş, o yüzden endişelenecek bir durum yokmuş diye savunmaya kalmış yerel mahkemeyi. üç gün öncesine kadar abdullah gül'ü öven, şimdi yerden yere vuran yine bu tip trollerdi, maaşlar az zaar. sikin birbirinizi.
 • "direnmesi" yerine, anayasa mahkemesini "ziklememesi" demek daha doğru sanırım.

  bu tahliye kararı verilen şahısları, zerre kadar sevmem.
  ama guguk devleti diye bas bas bağırdık. kimse dönüp bakmadı. yine tekrarlıyorum. bir gün herkese lazım olacak bu hukuk!
 • aym gerçekten ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. can dündar'ı serbest bıraktırdılar, adam saniyesinde kaçtı. vatan hainliği tescilli şerefsiz şimdi almanya'da.
 • aym ne yapmaya calisiyor anlamiyorum. bagimsiz ve tarafsiz yargimizin kararlarina nasil boyle hoyratca karsi cikiyor. oysa ki herkesin kaderi bir kisinin iki dudagi arasinda olmali. bu arada bir aym’miz oldugunu da gormus olduk boylece, darisi khk’larin basina.
 • ılginc bir olay.

  13. agir ceza "karar bana ulasmadi" diyor aym ise twitter uzerinden "karar sitemizde yayinlandi" diyor.

  simdilik alt mahkemeler karara teblig edilmedigi gerekcesiyle uymayarak tutukluluk hallerinin devamina karar vermis. ama serbest kalacaklar gibi gozukuyor.

  ek olarak aym nin gerekcelerinde garip bir sey var.

  "ancak fetö/pdy'nin gerçek amacının ortaya çıktığı belirtilen ve 2013 yılında gerçekleşen "17-25 aralık soruşturmaları”ndan birkaç yıl önce yazılmış ve yazıldığı dönemde ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan bir davaya ilişkin "balyoz'un anlamı" başlıklı yazının fetö/pdy'nin amaçları doğrultusunda kaleme alındığı kanaatine soruşturma makamlarını sevk eden olgusal temeller ortaya konulmamıştır."
 • benim anlamadığım bu konu sözlükte neden ilgi görmedi. yani mahkemler kendi twitter hesapları üzerinden bildiğin ergen tarzı trip atıp savaşıyorlar.
 • dünyanın her yerinde adalet politiktir. eğer adalet söyledindiği gibi adil bir şey olsaydı hakim yerine bilgisayar programı kullanırdık.
 • buralar karışabilir.

  aym'nin mehmet altan ve zaman gazetesi yazarı şahin alpay için verdiği tahliye talebinin yerel mahkemece reddedilmesi olayı.

  17 aym üyesinin kim tarafından hangi tarihte seçildiği şurada paylaşılmış.
 • iki isim de sevilmediği için, ekşi ortamlarında ilgi görmemesi normaldir. ben de zerre sevmem. seven de niye sever anlamak güç. ama konu da karışık.

  aym'nin kararına alt mahkeme sudan sebeplerle uymuyor. kitabına göre mi uymuyor, bilen ateşlesin.
  aym'nin tahliye kararı ise ayrı şaşırtıyor insan. kimler içeride, kimler dışarıda; fıkra gibi oldu ülkenin yargısı.

  tek doğru var, adalet bir gün herkese, ama herkese lazım olur.
 • tuz da koktu.