• kimse zaten olmayan hukuku ağzına dahi almasın. kapatalım dükkanı artık
  • benim anlamadığım bu konu sözlükte neden ilgi görmedi. yani mahkemler kendi twitter hesapları üzerinden bildiğin ergen tarzı trip atıp savaşıyorlar.
  • çok değişik bir ülkeyiz. allah sonumuzu hayır etsin
  • iki isim de sevilmediği için, ekşi ortamlarında ilgi görmemesi normaldir. ben de zerre sevmem. seven de niye sever anlamak güç. ama konu da karışık.

aym'nin kararına alt mahkeme sudan sebeplerle uymuyor. kitabına göre mi uymuyor, bilen ateşlesin.
    aym'nin tahliye kararı ise ayrı şaşırtıyor insan. kimler içeride, kimler dışarıda; fıkra gibi oldu ülkenin yargısı.

tek doğru var, adalet bir gün herkese, ama herkese lazım olur.
  • hep merak etmişimdir.
    hakimler yasalara aykırı karar verirse ne olacağını.
  • bu gece itibariyle mahkemelerin kapısına kilit vurabiliriz. lan aym kararını tanımamak ne demek? şaka mısınız siz? nerede kaldı hakkaniyetiniz, mesleki etiğiniz, adaletiniz?

emirle yargı dağıtan korkak hakimlere inat; hakimlik-savcılık yapıp başkaldırmak istiyorum. analarını sike sike hukuk uygulamak, öğretmek istiyorum.

kafama bir mermi sıkmaktan ötesini yapamazlar nasıl olsa.
  • hukuki anlamda bu olaylardan pek anlamıyorum, buna ek olarak bu tahliye olaylarının haricinde bu büyük bir olay esasen. çünkü, devletin en yüksek mahkemesinin kararı kendisinin altı olan bir mahkeme tarafından tanınmıyor. bu bildiğin devlet içi kriz. ortalik çok ses almadı ama yarın gürültü kopar sanıyorum.
  • anayasa mahkemesi kapatılsın imam hatip yapılsın!
    - rt
  • nur topu gibi yeni krizimizdir. hayırlı olsun.

görünen o ki, sarayın bu karardan haberi yok. yerel mahkeme sarayın izni olmadan karar verip sorumluluk almak istemiyor.

alenen fetöcülerin tetikçiliğini yapanların salınmasına verilen tepkilere göre karar verecek sanırım saray da.

yalnız ahmet şık'ın tutuklu olduğu güzide adalet sisteminde bu karar çok pis kokuyor. henüz ne koktuğuna karar veremedim.
  • anladığım kadarıyla ağır ceza, "bana tebliğ edilmedi kardeşim, resmi gazetede yayınlansın ya da bana tebliğ edilsin o zaman bakarız" gibi bir tutumda ki usulen yanlış bir tutum değil. aym istediği kadar tivit atsın, tivitle olmuyor o işler. tebliğ edin lan adamlara!
hesabın var mı? giriş yap