• bahar dönemi lisansüstü eğitim sınavı. başvuru tarihleri: 26.03.2012 - 04.04.2012 arasında.

edit: 9 nisan 2012 son gün başvuru için.
  • artık son bir kez daha 70 almayı deneyeceğim sınav. millet nasıl yapıyor safsatasına girmeyeceğim. gece gündüz çalışanları biliyorum ya da doğuştan yeteneklileri. olmuyorsa olmuyordur. bazen zorlamamak lazım.
  • sınav cevap anahtarını yayınlamaktan aciz hale gelmiş olan ösym'nin yine hangi akla hizmet başvuru tarihlerini değiştirdiğini anlayamadığım sınav...tamam çok önemli değil bir iki günlük erteleme ama insan bir şeylerin ters gittiğini düşünmeye başlıyor ister istemez...kişi başı en az 40'ar lira toplayıp hala adam akıllı ve güvenilir sınavlar yapamayan başka kurum var mıdır acaba dünyada meraktayım...
  • bugün başvuru süresi başladığı halde kılavuzu hala yayınlanmamış sınav.
  • yıllar sonra basvuracagim ilk osym sınavı. isin yoksa sinav merkezine git simdi.
  • başvurumu yaparak geri sayım sürecine dahil olduğum sınavdır. hedefimiz 80. alıp ne yapacağım tabi ben de bilmiyorum. normalde mantık sorularını eleştirmem lazım ama bunu kaldırır yerine kpss benzeri bir şey getirirler anayasa, tarih uğraş dur neme lazım. süper böyle.
  • nedense benim de gireceğim sınav kendisi. yalnız başvuruyu son gün yapacak olmam beni biraz korkutuyo.
  • garanti bankası internet bankacılığı ile sınav ücreti yatırılma muhabbetini kaldırdıklarından dolayı, başvuramayacağım sınavdır.

yıl olmuş 2012 biz hala hangi bankadan şunu ödeyebilirim acaba diye tartışıyoruz..
  • başvuru tarihinin son gününün bugün olduğu sınav...hatta son saatler ve çırpınışlar bile diyebiliriz...bilmeyen, duymayan varsa hatırlatmakta fayda var...''başvuracak olan, ciddi düşünen zaten tarihini bilir senden öğrenecek değil ya'', ya da ''son saatler olmuş şimdi mi haber verilir lan hödük'' diyen varsa da canı sağ olsun, ben hatırlatmamı yapayım takdir sizin...
  • başvuruyu son güne bırakmanın hata olduğu sınav. zira ösym'nin defalarca kullandığım internetten başvuru yöntemini kullanamadım. başvuru yapmaya kalktığım zaman başvuru merkezinden başvuru yapmam gerektiğini söyleyen bir uyarıyla karşılaştım. sonuç olarak işten izin alıp, başvurunun bitmesine iki saat kala kilometrelerce ötedeki yüksekokula gitmek zorunda kaldım...
    gittim gördüm ki aynı durumla karşılaşan başkaları da var. başvuru merkezindeki görevlinin "niçin böyle oldu, neden internetten başvuramadık?" şeklindeki soruma verdiği yanıt da ilginçti:

- ösym üç liralık başvuru ücretini de tahsil etmek istemiş olabilir, he he he...
    - ???
hesabın var mı? giriş yap