• açık hava olmasına rağmen yasak olduğu için görevlilere çaktırmadan içeceğim diye sövdüğüm ama en nihayetinde üniversite yıllarında gece yarıları fanzin yaparken olduğu gibi şarkılara iki sigarayla eşlik ettiğim, ayrılırken beni müzikal olarak tatmin ettiğini düşündüğüm ve öncesinde rakilar içip hafif sarhoş olduğuma değen allah seni alsın kara hükümdar konseridir.
    alanın yarısının boş olması ve sahne ışıklandırması dikkat dağıtıcı olsa da benim için dolunayın altında güzel bir çıldırıştır, karanlığa izinli melodik bir kaostur.
    "we used to sleep on the beach here, sleep overnight.
    they don't do that anymore.
    things changed"
  • godspeed you! black emperor istanbul konseri olacak.

34 calling etkinliklerinin dördüncüsü.

bilet
  • slow riot for new zero kanada epsinin tamamının icra edildiği konser olmuştur.
  • en önde oturup kollarını sallayarak coşan arkadaşa selam olsun
  • dolunayın da eşlik ettiği ilahi ritüel. gayrıresmi sigara arasından bildiriyorum.

alanın yarısı boş. ülkemize has organizatör saçmalıklarından birisi olan alt taraflar dolu gözüksün diye ucuz yerden bilet alanları da aşağı taraflara alma eylemi de yapıldı tabii ki.

post konser editi: öncelikle şu konserde patlamış mısır yiyebilen herkese sevgilerimi yolluyorum.

daha sonra şu gruba bis alkışı yapanlara azimlerinden dolayı sevgilerimi yolluyorum. sizlerle bu önümüzdeki seçimi kesin kazanırız.
  • benim için o kadar önemli bir aktiviteydi ki, ciğerlerim patlayana kadar ıslık çaldım ve ellerim alev gibi olana kadar alkışladım. moya çalmaya başladığı anda ruhuma saplanan ilmek ilmek işlenmiş o enfes şöleni ömrüm boyunca unutmayacağım sanırım. ses sistemi beni her ne kadar üzse de öyle büyük bir keyif aldım ki...
  • 17 kasım 2015 konserlerine gidememiştim çok doğal olarak ama içim sızlamıştı. çok konser sevdalısı değilim de godspeed you! black emperor bir başka ya benim için...

sonra bu konseri duyurdu alakasız 2 kişi. gidemem nasıl olsa diye tatsız hisle önemsemedim. yine de bilet satışları başlayacakmış diye öylesine girince biletix'e, heyecanım anında yükseldi. dedim alayım be, alayım da gitmem için ihtimal olsun. erişilebilir gibi de görünmüyor konser yeri (tekerlekli sandalye kullanıyorum, engelliyim), yalnız hiç gidemem, bu konsere herhangi biriyle gitmek istemem (ya özel biri olmalıydı o anı paylaşacağım, ya da bu grubu seven ve müziğinden benimle zevk alacak biri. ikisi de yok hayatımda), gece için otel falan da ayarlamam lazım, kendimi de uydurmalıyım ama olur ya dedim, kalbim güm güm oldu. ben bu biletleri 2 kişilik alayım, gerekirse yansın dedim. en güzel diye geçen yerden aldım, piyasayı bilmem zaten ama normal geldi fiyat da. paylaştım heyecanımı hiç anlamayacak kişilerle. bazısı duygumu paylaştı hiç bilmeden dünyamı ve gruba, müziğine tutkumu. "duvarları yıkarız gerekirse" diyen oldu benim kafamdaki diğer kaygıları bilmeseler de. umutlandım o gün çok. şimdi hatırlayınca bile kalbim çarptı.

ama sıradan biri olmasın dedim ya hani... kimseyi bulamadım. benim o anımı paylaşacak kimse yok hayatımda. net özel kişi olmasa da tatlı hissi olan birine sordum, grupla alakasız olsa da benimle alakalıysa diye. başka şehirde olacağını söyledi. onun için de kendi şehri istanbul'a 2 gün için dönmeye gerek duymadı. müziği biraz seven, aslında daha çok grubu bilen - dinlemez pek - birine sordum. uygun olmadığını belirtti üzülerek. "ankara'da mı?" dedi. dedim, ankara olsaydı keşke ama istanbul, ondan da zorluyor. başka insan da gelmedi aklıma. çünkü işte, öylesine kimseyle de bunu paylaşmak istemedim. benim bozukluğum burası da.

şimdi gidemeyeceğimi hissediyorum. konfor alanım belki diplerde. ama üzülüyorum bir yandan ve bu konforsa da güzel değil.

bir insanın hatayında nasıl bu grubu çok seven kimse olmaz, kendisi 15 yıldır hastasıyken, di mi? öyle. sevdiği ve onu seven de nasıl olmaz konusu da var da o başka. godspeed you! black emperor bu konuya eğilmez zaten. neyse.

belki bi 7 yıl sonra yine gelirler. ben 7 yıl önceme göre bugün başka hayattayım, bayağı değişti ki gitmeyi de düşündüm, kendi seçimlerimle gitmeyi de. belki o zaman gidebilirim var olursam.

şimdi gece gece bi' the dead flag blues dinleyeyim de enerjisini hissedeyim sonunda. mutlu da olurum belki.

4 temmuz eklemesi: bugün ibb beyaz masa'dan başlayıp tüm yönlendirilen yerleri aradım, konser alanı (benim aldığım yer de) tekerlekli sandalye erişimine uygun mu, düz bi' yol var mı diye. kimse bilgi veremedi (beyaz masa zabıta'ya iletti, zabıta cemil topuzlu'ya bi numara verdi, o yanlış çıktı), en son cemil topuzlu için bulup aradığım numarada da izleyici danışma hattını seçmeme rağmen tiyatro ile ilgili soru sormadığım için beni fırçalamaya kalkan bi' adam çıktı karşıma.
    olay benden değil sadece. burası türkiye.
  • bu entry'yi müsait bir anımda konser hakkında şeylerle dolduracağım ama bundan önce malum sahnenin patronundan görevlisine şunu söylemek istiyorum: (bkz: hizmet ver lan köpek)
    ulan sizin işiniz sadece -bakın tekrar vurguluyorum ki sadece- iki tane mınakodumun hoparlörünü sesi iletecek şekilde ayarlamak değil mi? bbf3'ün içine ettiniz be. sophie ablamız durumu çok iyi idare etmesine rağmen benimle birlikte kim bilir kaç kişinin -grup üyeleri de dahil olmak üzere- dikkatini dağıttınız, keyfini kaçırdınız. ulan dünya kadar para alıyorsunuz ve sadece tek bir işiniz olmasına rağmen yapamıyorsunuz -veya daha da kötüsü yapmıyorsunuz. gy!be bir daha türkiye'ye gelmezse baş sorumlusu olarak sizi bileceğim. bir de ben sadece bir tanesine şahit oldum, kim bilir kaç grubun konserinin içine ettiniz. yazık be...

ek olarak şunu da söylemek isterim ki konserin sonunda benimle birlikte ayakta alkışlayan herkese kalp.txt atıyorum. hope
  • sevenlerin görebilmesi adına başlığa up niyetine girilmiş entry.
  • (bkz: 2022 rock ve metal konserleri veri tabanı)

harbiye cemil topuzlu açık hava tiyatrosu'nda gerçekleşecek olandır.
hesabın var mı? giriş yap