• ben hayatımda bu kadar sayko delik bir taraftar grubu görmedim. taraftar da diyemeyiz aslında, sosyal proje filan olabilir.

maçı 60. dakikada açtım ve benim şahit olduğum tezahüratlar:

''ya allah bismillah allahuekber'' bu klasik.
    ''şehitler ölmez vatan bölünmez.'' karşı değilim ama ortada böyle bir olay yok, ne alakası var lan şimdi?
    ''başak gol gol gol.'' başak nedir amksshgshshs.
    ''sex on the beach'' kardeş ne alaka? maçı mı kazandınız, bir şey mi yaptınız, hepsini geçtim anlamını bile bilmiyorsunuz bence.
    ''sahaya ineriz, ananınızı sikeriz.'' bu da kremanın üstüne çilek oldu.

ya cidden bunlar birbirinden ne alakasız, ne kadar anlamsız, ne kadar saçma şeyler lan. cidden yazık takıma, ben böyle taraftara oynasam; bırakır giderim.

ekstra: gökhan inler büyük bir balon. rezil oynadı bu maç.
  • trt spikerinin eli sikinde kalmış gibi maçın başından beri rahatlayamadık diyo başakşehir golü bulsa ekran bembeyaz
  • türk spikerlerin ikiyüzlülüğünü görebileceğiniz örnek maçlardan biridir. süper lig ve 1. lig maçlarında götleri yemediği için yapamadıkları yorumları avrupa maçlarında çok rahat yapıyorlar, hakemlere, rakip takımlara veryansın ediyorlar. aynı delikanlılığı ve cesur yorumları süper lig ve 1. lig maçlarında da görmek isteriz diyeceğim ama, nerede sizde o göt?
  • istanbul başakşehir'le bulgaristan'in başakşehiri'nin maçı.

ludogoretsi ilk duyduğumda ilk duyduğumda kazakistan takımı falan sanmistim daha sonra bulgaristan takımı olduğunu öğrendiğimde oldukça şaşırmıştım bulgar takımı deyince akla cska sofia levski sofia gelir ludogorets ne alaka demistim hatta.

bugün başakşehir'le maçı olduğunu öğrenince araştırmacı kişiliğim beni kendileri hakkında küçük çaplı bir araştırma yapmaya yöneltti, bu takımın mackolik verilerine göre 2007'de kurulmuş ve hızla basamakları tırmanarak 2011'de ilk kez çıktığı bulgar 1. liginde şampiyonluk ipini göğüslemiş ve o gunde bu yana 6 senedir de sampiyonlugu kimselere birakmiyor , nerden nasil bir destek aldı kime ilham geldi de bu takımı kurdu bilmiyorum kisa sure önce yoktan var edilen bu takım bulgaristan'da da kupalara ambargo koymus durumda.

avrupa kupalarında da genelde şampiyonlar ligi gruplarında 0 çekmesiyle bildiğimiz diğer bulgar takımlarının aksine oldukca başarılı surpriz sonuclara imza atabilmekteler.
    mesela geçen sene aralık ayında barcelonanin bile 4 yediği psg deplasmanda 90. dakikada cavaninin gölüne engel olmasalar 2-1 galib gelerek küçük çaplı bir mucizeye imza atacaktılar hos o hayvani psgye karsi 2-2 'de bir nevi mucize sayilir, basel'e iki maçta da yenilmeyip grubu 3. sırada tamamlayarak oradan uefaya gittiler, uefa'da kopenhaga elenmişler.

ondan önceki sene psv'nin dinamo zagrebin falan yer aldığı uefa grubundan 6 maçta 16 puan toplayarak lider çıkmışlar sonraki turda italyan temsilcisi lazio'yu elemişler bir üst turda valencia'ya elenmişler, ondan önceki senetlerde de şampiyonlar liginde bir kaç sürpriz sonuca imza atmışlar ama değinip çok uzatmak istemiyorum.

bu takım sıradan bir bulgar takımı gibi yönetilmiyor güçlü karakterli bir takım ama bir yerlerden çok sağlam bir destek aldıkları da çok açık, bu takımın turkiye'deki muadili başakşehir de gelecek sezonlarda benzer bir başarısı hikayesine sahip olacak mı bilinmez ama onlar da iki senedir 4 büyükler hegemonyasına sağlı sollu girişmiş durumdalar ve 4 büyük kulübün taraftarına da fazlasıyla ürküntü veriyor dhrumdalar.
  • başakşehir taraftarları tekbir getirmeye başladılar. canlıdan ludogorets'e basılabilir.
  • ya allah bismillah allahu ekber diye tezahüratların avrupaya korku saldığını düşünen taraftarlara sahip karşılaşma. olum napıyorsunuz lan manyak mısınız?
  • "başakşehiri tutmuyorum" diyerek ortamlarda prim yapıldığını ve hatta kız düşürülebildiğini zanneden çomar akplileri göstermiş maç. adamın dünyasına bak aq, böyle bir şeyden prim yapılabileceğini zannediyor. söyleyin şeyhlerinize, badelerken akıl bıraksınlar biraz.

bir de bunu anlayabilecek zekada olmadığımızı mı zannediyordunuz yazmış ahahahahhaha. şu modern toplum bu verimsiz döllerin elenmesine engel olacak kadar gelişmemeliydi.
  • ludogorets kendi liginde ne oynuyorsa aynısını oynadı basaksehirde onlara uyunca ortaya tatsız tuzsuz golsüz tipik bir bulgar ligi maçı cıktı, sanırım başakşehir fener maçından çok etkilenmiş genelde oldukları gibi etkili bir maç çıkaramadılar uefa ligi maçlarının genelinde olduğu gibi sürpriz sayılabilecek bir sonuç ortaya çıktı.
  • hükümet o kadar para akıtıyor bu takıma az daha paraya kıyında taraftar da transfer edin.
  • her ne kadar azılı bir hükümet düşmanı olsam da şu başakşehir'e bir türlü antipati besleyemiyorum. sempatik, asla şımarmayan sadece futbola konsantre hocası ve kendini işine vermiş bir grup futbolcudan (tabi gazeteci olayı bir istisnadır) oluştuğundan mıdır nedir? hiç polemiklere girmiyorlar ve sadece futbol oynuyorlar. bir de gerçekten güzel oynuyorlar. bu raddeye de öyle kayrılarak, ona buna caz yaparak, millete tehditler savurarak gelmediler. belirli bir plan program içerisinde hep çok çalışarak ve üstüne koyarak geldiler. işte bu sebeplerdendir ki çok da fanatik bir beşiktaşlı olmama rağmen seviyorum bu takımı. birilerinin içinde bulunduğu işi güzel yapıyor olduğunu görmek beni de mutlu ediyor.

ülke puanı, itibar, zırt pırt türklük ayağına değil, gerçekten işini iyi yapan insanların başarılı olmasını ve verdikleri emeğin karşılığını aldıklarını görmek istediğim için bugün sonuna kadar destekleyeceğim takımdır başakşehir.

vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun!
hesabın var mı? giriş yap