• https://twitter.com/…luk/status/1393198088257515521

kılıçdaroğlu : ''türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. seçim! hemen! ''

dört gözle bekliyoruz akp nin milletin yakasından düşmesini. korkmuyorsanız seçime gidin. ülkemizi 19 yılda gelip gelebileceği en berbat noktaya getirenlerle sandıkta hesaplaşacağız.
  • daha yüksek ses ile erken seçim istiyoruz!
  • desteklediğimdir.
  • iktidarın helalleşme talebine karşı iyi bir cevap olmuş. milletle helalleşilecekse bu ancak sandıkta olur.
  • hazır helallik istemişken birileri, sandıkta helalleşilmesi gereken ve ivedilikle olması gerekendir!
  • hep söyledim, bugünkü ekonomik durum türkiye gibi genç ve dinamik bir ülke için sürdürülebilir değildir.

ateş gibi enerjik gençler nepotizm ve ideolojik kayırmacılık sebebiyle işsiz. bu ülkenin hemen şimdi bir umutla, güzel bir gelecek umuduyla çarklarını çalıştırması lazım. ancak bir seçim bu başlangıcı bize yaptırabilir.
  • hayırrrr dur, daha beter sıçsınlar ki gidişleri kesin olsun
    19 yıldır çekiyoruz, istiyorum ki taş kemirelim taş, ayakkabı tabanı yiyelim su bulamayalim ama öyle bir gitsinlerki açık kapı kalmasın bahaneleri olmasın.
  • muhalefetin hodri meydan demesi.
  • bu pasa gol atmamak olmazdı. desteklediğim seçim çağrısıdır.
  • erken seçim istemesi yerinde bir çağrı lakin helallik vermesi boyunu çok çok çok aşar.

kendi hakkını helal edebilir. ama milyonlarca insan adına konuşmak saygısızlık.

geçim derdi, yoksulluk, demokrasi hepsini geçin. bu ülke 18 senede yanlış politikalar sonucu binlerce insanını yitirdi. evet binlerce insan ak parti sebebiyle hayatını kaybetti. binlerce ailenin kaybı var. bizim haddimize mi helallik vermek almak vs. bu insanlar haklarını helal edebiliyor mu? önemli olan bu. gerisi gerçekten ayrıntı.
hesabın var mı? giriş yap